Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvukové karty a kodeky: Asi odcházející zvuková karta

Neregistrovaný (0)|28.6.2009 18:37
Jméno tazatele: Diego

Znění dotazu:
Dobrý den, zrovna jsem si nainstaloval W7 RC. Při puštění jakékoliv mp3 nebo jakéhokoliv videa není zvuk čistý a je v něm hrozné chrčení a lupání, takže se nedá nic poslouchat. Někdy to chrčení není slyšet. Proto se chci zeptat jestli je chyba na straně OS (W7) nebo na zvukovce. Jestli mi třeba neodchází zvukovka a měl bych ji dát na reklamaci tedy i s celým NB, děkuji, Diego.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
notebook asus F5V, OS W7 RC (předtím Vista)
Encore1106 (424)|28.6.2009 19:06
Jak znějí zvuky Windows (např. zvuk při startu, nebo vypínání systému)? Zdají se čisté, nebo také chrčí?
Neregistrovaný (0)|28.6.2009 19:33
Právěže aji ve zvucích Windows to chrčí a lupe. Ale teď při poslouchání je to o hodně mírnější někdy to nechrčí vůbec, nevím čím to bude.
kevin00 (10238)|28.6.2009 19:47
Jaký build Win7 máš nainstalovaný ? Máš aktualizované Win7 ? První beta verze poškozovali mp3 soubory, ale problém by měl být již vyřešen (nemyslíš tento problém).
Ovladače zvukové karty máš korektně nainstalované ?
Neregistrovaný (0)|28.6.2009 20:01
Mám Build 7100. Ovladače mám správně nainstalované. Týká se to jakýchkoliv zvuků. Už se to chrčení celkem ustálilo. Už to jde slyšet jenom nepatrně, ale uvidím jak se to bude vyvíjet během par dalších dní.
kevin00 (10238)|28.6.2009 20:35
[QUOTE=Neregistrovaný;264198]Mám Build 7100. Ovladače mám správně nainstalované. Týká se to jakýchkoliv zvuků. Už se to chrčení celkem ustálilo. Už to jde slyšet jenom nepatrně, ale uvidím jak se to bude vyvíjet během par dalších dní.[/QUOTE]

Máš externí repro či sluchátka ? Vyzkoušej jestli se nejedná o vady reproduktorů v NB ;)
Neregistrovaný (0)|29.6.2009 14:25
Tak sem ještě pátral po ovladačích. Zdá se, že všecko funguje jak má. Jinak dík za rady :)