Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vir, kiks nebo neznalost?

VlastaBilek (4)|3.7.2009 01:10
Prosím o radu - po instalaci Windows XP a stažení a instalaci SP 3 a požadovaném x-tém restartu naběhla u všech účtů hesla, ačkoliv jsem žádná nezadával ... Hesla, samozřejmě neznám a nefunguje ani nic univerzálního (prázdné, 123456 apod.). Když jsem zkusil opravit instalaci z DVD, chtělo to po mě (po zadání "R") heslo administratora a to jsem, samo, nevěděl a spadlo to až do DOSu. A při dalším startu dtto - hesla k účtům. Vzdal jsem to a zkusil novou instalaci z DVD, ale už mě rovnou startovala XP z HDD, a to přesto, že jsem nastavil v BIOSu start pouze z DVD ... Než jsem se tu zaregistroval, syn něco v BIOSu poklikal a dal tam nějaké heslo a naběhl start instalace z DVD. Je možní takto zavirovat BIOS? Protože antivir tvrdil, že bez SP 3 se nezaktualizuje (dáká vzdálená služba nefungovala ...) a tvářil se, že nefunguje. Hustý (:-((( Děkuji.
kevin00 (10238)|3.7.2009 02:54
Napiš jaké sestavy se problém týká.

BIOS zavirovaný být nemůže a určitě také zavirovaný není ;)
Píšeš, že syn v BIOSu pracoval a zadával tam nějaké heslo. Poté mechanika DVD pracovala. Nezakázal činnost mechaniky DVD v BIOsu ?
Nyní se počítač chová jak ? WinXP normálně pracují ? Nelze nainstalovat SP3 ? Nelze aktualizovat antivirový program ? - Jsou WinXP legální a aktivované ?
Jaký antivirový program používáš ?

Vlož sem výpis z HijackThis
VlastaBilek (4)|3.7.2009 03:27
Deska ASUS, 2-jádrové Pentium, 300 GB HDD, DVD LG, běžné železo.
XP jsou koupené s PC.
Předtím jsem jen já nastavil v BIOSu boot z DVD. Šlo o přeinstalování XP bo mu to už víc padalo, než běželo. Začal jsem tím, že jsem rozdělil disk na systémovou a datovou partition a zformátoval vše a pak nainstaloval W-XP a AVAST!-Home. XP běžela, po instalaci siťovky jsem dal aktualizaci VPS pro AVAST. Ale ten vypnul rezident a zablekotal něco o té vzdálené službě a že chce aktualizovat XP. SP3 jsem neměl předem stažený, tahal jsem ho z MS Update. Poprvé to spadlo, podruhé to skončilo prý korektně a chtělo to potřetí ... Po třetí to po restartu skončilo těmi hesly ... A po dalším restartu s instalačním DVD na XP ho to vůbec nechtělo, ikdyž v BIOSu jsem dal boot jen z DVD a zakázal jsem cokoliv jiného, rovnou startovaly XP z HDD. Pak jsem šel psát dotaz a mladej se v tom hrabal a spustil to nějak přes heslo v BIOSu (:-((( Už jsem se naštval a jedu komplet znova včetně formátování ...
VlastaBilek (4)|3.7.2009 03:49
Ještě si vybavuji, že XP psaly při přihlášení bez požadovaného hesla, že mne nemohou přihlásit, protože doména MARTIN (název počítače v síti) není k dispozici. (:-O)
EditorPO (2819)|3.7.2009 09:08
Najrozumnejsia a najrychlejsia cesta bude nova instalacia. K problemu doslo asi pri instalacii SP3, ked sa to nepodarilo na prvy krat. Na isntalaciu SP3 je nutne mat korektne nainstalovane vsetky ovladace. Snad by to slo opravit aj teraz, ale nebudes mat istotu, ze vsetko bezi tak ako ma.

Takze:
- reset BIOSu
- format systemovej partition
- nova instalacia Win
- kompletna instalacia vsetkych ovladacov z original CD (chipset, sietovka, grafika....)
- postupne stahovanie update (radsej by som to nechal na Win, nech si to vsetko postahuje sam, zbytocne sa neplasit)

Ak som na nieco zabudol, tak ma urcite niekto doplni :)
VlastaBilek (4)|3.7.2009 09:29
[QUOTE=EditorPO;265971]Najrozumnejsia a najrychlejsia cesta bude nova instalacia. K problemu doslo asi pri instalacii SP3, ked sa to nepodarilo na prvy krat. Na isntalaciu SP3 je nutne mat korektne nainstalovane vsetky ovladace. Snad by to slo opravit aj teraz, ale nebudes mat istotu, ze vsetko bezi tak ako ma.

Takze:
- reset BIOSu
- format systemovej partition
- nova instalacia Win
- kompletna instalacia vsetkych ovladacov z original CD (chipset, sietovka, grafika....)
- postupne stahovanie update (radsej by som to nechal na Win, nech si to vsetko postahuje sam, zbytocne sa neplasit)

Ak som na nieco zabudol, tak ma urcite niekto doplni :)[/QUOTE]

Díky, k tomu jsem už došel v nci taky a pracuji na tom ... Pro sichr jsem stáhl SP3 z jiného PC a cpu ho tam teď bez sítě, pak AVAST! a pak teprve připíchnu kablík od netu ...
Už jsem to asi před 4 lety zažil, nalezl tam hned nějaký potvorák (lss či co sežral) a pomohla jen totální reinstalace ...
EditorPO (2819)|3.7.2009 09:56
[QUOTE=VlastaBilek;265976]Pro sichr jsem stáhl SP3 z jiného PC a cpu ho tam teď bez sítě, pak AVAST! a pak teprve připíchnu kablík od netu ...[/QUOTE]
Ono je jedno, ci ste SP3 instalovali z netu alebo z disku. Nieco instalacii vadilo v systeme. Zakladne updaty ste mohli stiahnut z netu a az potom davat SP3. SP3 je hakliva na nepritomnost niektorych update, ktore prave odstranuju problemy pri jej instalacii. Hlavne pre procesory AMD. Drzim palce
kevin00 (10238)|3.7.2009 09:59
IMHO možné je, že jsi nainstaloval hotfix, který již sám o sobě kolidoval s SW/HW (spíše tedy SW) a následkem toho nebylo možno aktualizovat OS.
Harry_ (30)|24.7.2009 09:08
[quote=VlastaBilek;265926]Ještě si vybavuji, že XP psaly při přihlášení bez požadovaného hesla, že mne nemohou přihlásit, protože doména MARTIN (název počítače v síti) není k dispozici. (:-O)[/quote]

Jestli to cele nevzniklo chybnym zarazenim pocitace do domeny - domaci pocitac by asi mel byt standalone. Jen napad.