Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

režim spánku při vypnutí

ankerek (5)|5.7.2009 22:34
Dobrý den,
když vypínám notebook a zavřu kryt, tak se přepne do režimu spánku. Jde nějak nastavit, aby při vypínání se nepřepínal do režimu spánku?
Děkuji za rady
Ihales (207)|5.7.2009 22:46
zvol nabidku moznosti napajeni(bud pres rozkliknuti symbolu baterie - dalsi moznosti napajeni nebo pres ovladaci panely) a tam lze v podrobnejsim nastaveni nastavit u kazdeho rezimu co se ma stat. Melo by to byt v zalozce - tlacitka napajeni a kryt
ankerek (5)|5.7.2009 23:10
Ano, ale to je zavření krytu obecně (vždy - já to chci vybrat jen při kliknutí tlačítka vypnout)
Takže když mám normálně puštěný nb a zavřu kryt -> režim spánku
Když kliknu na vypnout -> vypíná se -> zavřu kryt -> nejde do režimu spánku -> vypne se
Ihales (207)|5.7.2009 23:14
a take je tam tlacitko napajeni v nabidce start
Ihales (207)|5.7.2009 23:17
a take je tam tlacitko napajeni v nabidce start
\\aha asi jsem spatne pochopil. Jde o to aby se nb neuspal pri zavirani krytu kdyz je spusteno vypnuti?
edit2: pardon za double post
huky (56)|5.7.2009 23:23
[QUOTE=Ihales;266988]a take je tam tlacitko napajeni v nabidce start[/QUOTE]

Tak použij toto tlačítko a vyber co chceš udělat
ankerek (5)|6.7.2009 09:39
Ihales: Ano, přesně tak
huky: nerozumím ti
Ihales (207)|6.7.2009 10:02
No tak pokud vim na tohle nepomuze nic jineho nez pockat nez se pocitac dostane skutecne az tesne pred vypnuti, protoze vypnuti pc vyzaduje ukonceni vsech programu, ale spanek ne. Proto pocitac usne driv nez se vypne. Pokud chces ale vypinani urychlit tak je nejlepsi vypnout co nejvic programu rucne (mysleno na takove jako icq, skype, internetovy prohlizec, video, pruzkumnik,...). Pak se vypinani muze az neskutecne zrychlit a po vypnuti muzes uzavrit kryt. Ackoli vim ze to neni reseni ktere sis predstavoval tak te tech nekolik vterin (maximalne par desitek, ale to jen ve vyjmecnem pripade) nezabije.

Dalsi moznosti je vypnout uspani pri zavreni krytu, pak by k tomu nedoslo, ale pocitac bys do spanku mohl prevest jen pres nabidku start nebo klavesovou zkratku.

(Treti moznosti je hibernace. Misto vypnuti bys dal pocitac hibernovat - pocitac se vypne ale uchova si udaje pred vypnutim. Ovsem nevim zda by to vyresilo problem s uspanim. Proto tuto moznost uvadim jen do zavorky. Mozna by ti ale nekdo kdo s tim ma vic zkusenosti rekl jestli tomu tak je.)
ankerek (5)|6.7.2009 10:08
Aha, to je škoda, ale díky za rady.
To na notebooky-forum.notebook.cz mi neporadí ani za nic, mě odkázali na Google a řekli, že neumím hledat :-)