Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win7 - trápení s CD-DVD mechanikou

Gero (29)|6.7.2009 11:04
Ahoj,
mám asi klasický problém, při instalaci programu nebo aktualizaci systému Win7, mi systém přestal detekovat CD-DVD mechaniku LG GSA H12N.
Problém je s ovladačem, zkoušel jsem jej aktualizovat a nejde to. V XP je mechanika tuším na SCSI, zde na ATA, což jsem zjistil.
Hledal jsem i na webu řešení, zkusil jsem odinstalovat poslední instalace a nic. Pokusil jsem se i vyhledávat ovladače v starším systému XP, taky nic, zkusil jsem i vybrat systémové ovladače, to ignoruje, driver z LG nemohu nainstalovat neboť není detekována mechanika.
Díky za případné rady či poznámky, gero
Richmond (8084)|6.7.2009 11:33
Co mas za desku?
Mas aktualni firmware?
Chapu to dobre ze ti mechanika zmizi z "Pocitace"?

edit: Jinak ta ATA je spravne,mechanika neni SATA
Gero (29)|6.7.2009 12:15
MSI X58 Eclipse SLI, vše je aktuální, systém Win7 ji sice detekuje ve Správci zařízení, ale s vykřičníkem. V průzkumníku OS není detekována.
Ani nefunguje možnost vybrat jiný ovladač od téhož či jiného výrobce, neboť žádný jiný tam není, navíc chybí ovladače u aktuálního chybného zavedeni ve s.z., je tam tuším cdrom.sys, ale už není GeraAspiWDM.sys a PxHpa64.sys
Když to odinstaluji tak při opětovné instalaci je tam opět chyba, asi nějaký konflikt ?
Když zkusím nainstalovat nové firmware, tak aplikace nemůže najít mechaniku a tím je to u konce. gero
Richmond (8084)|6.7.2009 12:20
Takze kdyz ji "odeberes" ze spravce zarizeni tak se objevi bublina s vyhledavanim ovladace a pak to u ni hodi vykricnik protoze nemuze najit ovladac?
To se mi tenkrat stalo na Vistach ale nejsem si jisty, jestli bude fungovat reseni i na Win7 :notsure
http://news.sequimpc.com/technology-news/missing-dvd-or-cd-drives-in-vista/
Gero (29)|6.7.2009 14:01
Už to snad funguje :-)

nakonec se podařil tento návod :

Pro vyřešení tohoto problému prosím postupujte takto:
1. Spusťte Editor registru (regedt32.exe)
2. Vyhledejte položku UpperFilters v následujícím klíči: *** TOTO JSEM SMÁZNUL;)
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Class/{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}.
3. Z nabídky Úpravy vyberte položku Odstranit a tento klíč odstraňte.
4. Vyhledejte položku LowerFilters v následujícím klíči: *** TOTO JSEM TAM NENAŠEL
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Class/{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}.
5. Z nabídky Úpravy vyberte položku Odstranit a tento klíč odstraňte.
6. Ukončete Editor registru. Jestliže dojde k nesprávné funkci software pro zápis dat na CD, je nutné přeinstalovat příslušný software. Jestliže problém přetrvává, obraťte se prosím na výrobce příslušného zařízení.
7. Restartujte počítač.
Richmond (8084)|6.7.2009 14:12
To je snad to samy na co jsem daval odkaz, s tim, ze v tvym postupu smazes vsechny mechaniky takze dojde po restartu k detekci. Pokud bys mel treba virtualni mechaniku z UltraISO tak by se ti prehazela pismenka (detail)... Smazani Upper/LowerFilters funguje ok (bohuzel ale nemam odkouseno na Win7)...
Gero (29)|6.7.2009 15:28
Máš pravdu, ale nemohl jsem dohledat vše podle návodu. Kdyby někdo náhodou měl podobný problém tak jsem to sem dal:p
Jinak díky za Tvůj čas, gero
Richmond (8084)|6.7.2009 16:08
Spustit regedit, CTRL+F, napsat Upper/Lowerfilters a enter (pro dalsi pak F3)? :notsure Se mi zda jednodussi nez hledat retezce kterych tam bude mraky ;)
StD (1963)|6.7.2009 16:27
[QUOTE=Richmond;267247]Spustit regedit, CTRL+F, napsat Upper/Lowerfilters a enter (pro dalsi pak F3)? :notsure Se mi zda jednodussi nez hledat retezce kterych tam bude mraky ;)[/QUOTE]
Nee, bude jich tam max. 16, mám ověřeno, dělám to tak vždy, sichr je sichr.