Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroj Seasonic 500 - hlučnost

Taren (73)|10.7.2009 14:49
Ahoj,

koupil jsem ten zdroj: Seasonic 500W Bulk

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Je však dost hlučný, sice jen hlubším tónem, ale vedle CM Hyper 212 (na 1000-1200 otáček), pasivní grafiky a dvou přídavných 1000otáčkových 120mm velkých chladičů je tohle (krom DVD mechaniky :) ) jediná hlučná věc na pc.

Chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s hlučností zdroje a zda je možné tuto nějak snížit.
Nechci kupovat nový, ale kdybyste měli v této cenové kategorii, nejlépe ve stejném obchodě návrh jaký zdroj koupit (pokud už to nepůjde ztišit), tak budu rád.
Zdroj se případně pokusím vyměnit (proto stejný obchod).
matyyy (2527)|10.7.2009 16:02
tak si v něm vyměň větrák
konektor tam je (akorát je podobný těm co jsou na grafikách - ideální jestli v na něm není pečeť se kouknout)
zvolil bych nějaký větrák s max otáčkama okolo 1000 (třeba nexus)

BTW mám doma 350W seasonic OEM a nijak extra hlučný není
Taren (73)|10.7.2009 16:33
[QUOTE=matyyy;268989]tak si v něm vyměň větrák
konektor tam je (akorát je podobný těm co jsou na grafikách - ideální jestli v na něm není pečeť se kouknout)
zvolil bych nějaký větrák s max otáčkama okolo 1000 (třeba nexus)

BTW mám doma 350W seasonic OEM a nijak extra hlučný není[/QUOTE]

Mám ho 2 týdny, tak jsem ho nechtěl rozebírat..
Se zdrojem jsem ještě nikdy neexperimentoval. Podle Tvého popisku odhaduji, že ho máš stejně hlučný jako já, není to nepříjemný hluk a není extra hlasitý, ale slyšet to je.

V práci jsem stavěl pc na 400W Fortronech a jsou tiché.
mech13 (5526)|10.7.2009 18:23
otevres zdroj, podivas se jestli je vetrak natvrdo pripajen na PCB nebo ma konektor - pokud ma konektor, tak ho jednoduse odpojis, vetrak odsroubujes, nasrubujes nove a jeho napajeni vyvedes ven ze zdroje - pak to bude jen dalsi vetrak ktere nekam zapojis... ze ten nejdulezitejsi nemusim zduraznivat;)
Taren (73)|12.7.2009 10:31
Děkuji za rady,
musím si to nechat projít hlavou. Přímo do zdroje jsem zasahovat nechtěl a podle reakcí z avizovaného článku má 400W Seasonic (500W Seasonic na tom bude asi stejně) napájené drátky=musel bych ho odstřihnout a pak nejspíše zapojit na desku.
MatesH (1)|12.7.2009 11:41
To je divne. Mam doma 2xSeasonic. M12II 600 a 500-F3 OEM a oba jsou velmi tiche. Jsem velmi citlivy na hluk pocitace, takze myslim, ze to mohu posoudit.
Edit: Kdyz vydrzis do utery, vypnu vsechny mechanicke soucasti v case a overim hlucnost toho zdroje.
Taren (73)|13.7.2009 11:14
Tak to určitě ještě počkám na Tvou reakci, ale mi ten větrák jede pořád naplno.
Jsem myslel, že to má nějakou funkci, kdy se omezí rychlost větráku.
johny__g (6387)|13.7.2009 11:41
[QUOTE=Taren;269952]Tak to určitě ještě počkám na Tvou reakci, ale mi ten větrák jede pořád naplno.
Jsem myslel, že to má nějakou funkci, kdy se omezí rychlost větráku.[/QUOTE]

Určitě by měl mít regulaci otáček podle zátěže. Jak teplý je vzduch co jde ze zdroje? Jestli je studený a větrák přesto běží naplno, byl by to i důvod k reklamaci.
Taren (73)|15.7.2009 00:39
Po dlouhé době zátěže je ten vzduch teplý, ale hoďku po startu je studený (než se zahřeje), takže aspoň po tu dobu by měl být ten chladič tichý... :(
trodas (1753)|15.7.2009 01:06
A neni? Ma snad po uvodnim roztoceni stale vysoke otacky? To je zavada... Protoze ten zdroj ma otacky snizit, jakmile se vetrak jednou roztoci a zdroje je po zapnuti stale jeste chladny...
Taren (73)|18.7.2009 00:36
Při hraní se po chvíli roztočí větrák ještě víc (předpokládám, že to je kvůli většímu teplu).
Takže to je asi normální.

Přesto mi ten zdroj připadá hlasitý a nedoporučuji ho ostatním, co chcou tichý zdroj...

Děkuji za rady