Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): nejde spustit pc, objeví se pouze logo a pak zamrzne

Neregistrovaný (0)|15.7.2009 14:47
Jméno tazatele: Ataman

Znění dotazu:
Dobrý den,

nejde mi stustit pc mám originál sestavu od fujisu-siemens obejeví se jen logo fujisu a pak počítač zamrzne dřív to dělalo jen děkdy a při restartu se vždy rozběhlo ted už spustit nejde děkuji za radu ...

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
johny__g (6387)|15.7.2009 14:52
To je jako volat do autoservisu, že ti nejde nastartovat auto a chtít po nich radu. Příčin může být spousty, od vadného zdroje po špatnou základní desku, paměti, špatně nastavený BIOS atd. Já bych začal tím resetem BIOSu.

Edit: Jestli o počítačích nic nevíš a sestava je v záruce, odnes ji do obchodu na reklamaci.
Neregistrovaný (0)|15.7.2009 15:18
takže mám resetovat CMOS
johny__g (6387)|15.7.2009 15:44
Zkus, tím nic nepokazíš. Odpoj PC úplně od napájení a vyndej na pár minut baterku. Tím se CMOS resetuje. POkud PC nenajede, je asi chyba v HW. Ale to se odhaluje hůř, může pomoct odpojit všechna zařízení kromě CPU, grafiky, jedné paměti a zkusit to zapnout. V případě že to pořád nejede, asi by bylo vhodný zkoušet komponenty jednu po druhé, ale na to musíš mít jiný funkční počítač. Jestli máš možnost zkusit jiný zdroj, tím bych začal jako první.
Ještě můžeš zkontrolovat jak vypadají kondenzátory na základní desce. Jestli jsou nafouklé nebo vytékají, je závada jasná.
BTW napiš sem celou sestavu.