Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: XP NEBO VISTY

Neregistrovaný (0)|21.7.2009 15:06
Jméno tazatele: RUDLA

Znění dotazu:
KOMPATIBILITA S XP

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
dobrej je pravda, ze pod xp se nerozjedou nektere hry diky direct 9.0c a grafika nepujde naplno protoze xp to umeji do urcite hodnoty. pry jsou lepsi visty maji direct 10. grafika je to tato gtx 260 nebo 275 dekuji takhle mi to bylo receno v obchode kde chci koupit nove komponenty/xp mam jiz koupene, visty nemusim/ dekuji rudla
speedsnail (4876)|21.7.2009 15:26
1. Vetsina dnesnich her nevypadá na DX10 výrazně lépe než s DX9 (takže WinXP imho zatím stačí), hry které by na DX9 (XP) nešly vůbec a 100% vyžadovaly vistu taky nejsou (tedy doufám, kdyžtak mě kolegové opraví)
2. Kupovat Vistu (která není obecně moc oblíbená, to není jen tvůj dojem) v době kdy se chystá uvedení Win 7 (které jsou naopak poměrně vychvalované) mi nepřijde šťastný krok, obzvlášt když máš koupené WinXP
3. Když ti v obchodě tak fantasticky radí.. nechceš s námi raději prokonzultovat i komponenty které budeš kupovat? Třeba ti nějakou tu kačku ušetříme (nedoporučujeme to co nám leží na skladě, ale to co je pro Tebe nejlepší)
mech13 (5526)|21.7.2009 18:23
pokud ty XP mas OEM a jsou uz na nejakym PC, tak jejich instalace na nove bude nelegalni. potrebujes bud krabicovou verzi, nebo jeste nepouzitou OEM...

pokud to mas tedy fakt legalni, o vistach bych neuvazoval.

pokud to tak uplne legalni nemas, tak bych si dal tu praci a stahl visty nebo win7 RTM a jel na nich... a v rijnu si koupil legalni 7 (pripadne si ted zjistit jak probiha akce upgrade zdarma z ted koupenych vist na win 7 a vyuzil ji - ale je to jen u nekterych prodejsu, mozna i verzi... jak kde)