Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prepnuti ceskych XP Home (SP3) do anglictiny

mikedge (40)|24.7.2009 12:52
Pekny den,
uz jsem si toho docela dost precetl, ale stale ve veci nemam jasno. Potreboval bych legalne ziskana XP Home prepnout z cestiny do anglictiny, tj. jejich interface (dialogova okna a vubec cely shell, napovedy nejsou podstatne). Jde to ale vubec provest bez anglickeho instalacniho media XP? Zjistil jsem, ze existuje jakysi balik MUI (Multilingual User Interface Pack), ale ten je prave urcen pro anglicka XP k prepnuti do jinych jazyku.
Predem moc dekuji za radu.
mech13 (5526)|24.7.2009 12:59
imho to legalne umi az visty ultimate... jestli to jde i u XP nevim, ale spis bych si vsadil na profesional nez home verzi
kevin00 (10238)|24.7.2009 13:05
I WinXP jde "přepnout" do jiných jazyků. Je potřeba najít na internetu jazykové balíčky MUI a ty poté instalovat. Jak je to s legálností netuším, ale není nic jednoduššího, než-li použít Google a požadované informace najít. MUI balíčky existují v mnoha jazycích, ale je opravdu nutné je pracně hledat - pracněji než MUI pro Win Vista či Win 7.
Jeff Brawo (109)|24.7.2009 13:17
[quote=kevin00;273971]I WinXP jde "přepnout" do jiných jazyků.[/quote]

Ale pokud chces primo z ceske lokalizace udelat anglickou, tak ti nevim.

A co sehnat eng instalaci tech home, zkusit klic co mas?
Jde o OEM nebo krabicovku?
kevin00 (10238)|24.7.2009 13:24
[quote=Jeff Brawo;273979]Ale pokud chces primo z ceske lokalizace udelat anglickou, tak ti nevim.
A co sehnat eng instalaci tech home, zkusit klic co mas?
Jde o OEM nebo krabicovku?[/quote]

Z českých WinXP jde udělat anglické, stejně jako z anglických WinXP české, jen musíš nainstalovat místo českého balíčku, anglický balíček MUI, nic víc.
IMHO S tím sériovým číslem to neprojde.
mikedge (40)|24.7.2009 14:14
[quote=kevin00;273986]Z českých WinXP jde udělat anglické, stejně jako z anglických WinXP české, jen musíš nainstalovat místo českého balíčku, anglický balíček MUI, nic víc.
IMHO S tím sériovým číslem to neprojde.[/quote]
Naprosto se mi nedari sehnat nikde anglicky MUI. Jako kdyby sly MUI instalovat pouze do anglickych XP. Moc by mne zajimalo, kde sehnat prislusny balicek, abych to mohl udelat obracene...
Lax (97)|24.7.2009 16:20
[quote=kevin00;273986]Z českých WinXP jde udělat anglické, stejně jako z anglických WinXP české, jen musíš nainstalovat místo českého balíčku, anglický balíček MUI, nic víc.
IMHO S tím sériovým číslem to neprojde.[/quote]


A tuhle informaci máš odkud? U XP sice existují MUI balíčky, ale musíš je instalovat na speciální anglickou MUI verzi Win XP Profesional.
Z českých anglické bez reinstalu neuděláš.