Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Studujete? Kde?

mech13 (5526)|8.1.2007 22:11
jak tak procitam tema OBOR na VST tak se tu vynorilo par studentu...

takze kde studujete? myslite ze dostudujete? jaky mate ze skoly pocit/zkusenosti?
BlackFrog (563)|8.1.2007 22:18
nechybi v ankete moznost nestuduji?:) mě tohle naštěstí zatím netrápí, trápí mě spíš dostat se vůbec k maturitě:D
mech13 (5526)|8.1.2007 22:21
[QUOTE=BlackFrog]nechybi v ankete moznost nestuduji?:) mě tohle naštěstí zatím netrápí, trápí mě spíš dostat se vůbec k maturitě:D[/QUOTE]
jsou tam moznosti pracuji... no ze by nekdo byl statni zamestnanec na pracovnim urade me nenapadlo... ale nenapadli me ani SS... jsou tu nejaci modi co by pridali moznost SS a nestuduji/nepracuji?
Black tgfh (143)|8.1.2007 22:25
Kdybych těm zkratkám rozuměl, tak bych i hlasoval. :D
Ale studuji střední školu aplikované kybernetiky obor virtuální grafika.
boboco (1987)|8.1.2007 23:01
Já jsem na střední, obor Elektronické počítačové systémy.... no teda ale s kompíkama to společnýho moc nemá. Na druhou stranu, přišel jsem tam do styku s Linuxem a serverama, něco málo to možná ve mně nechalo, abych jim tak nekřivdil;). A letos bych měl odmaturovat. To "bych měl" je velmi podstatné, to ještě bude děs, několik let neskutečnýho flákání, učení jsem doma nikdy nevytáhl a najednou po mně chtěj, abych něco uměl... nechápu jak to mám udělat:o :mistake :D
P@pi (1519)|8.1.2007 23:09
[QUOTE=boboco]Já jsem na střední, obor Elektronické počítačové systémy.... no teda ale s kompíkama to společnýho moc nemá. Na druhou stranu, přišel jsem tam do styku s Linuxem a serverama, něco málo to možná ve mně nechalo, abych jim tak nekřivdil;). [/QUOTE]

Ten samý obor a také jsem si odnesl stejné zkušenosti. Co se týče HW, tak zapojit CPU do desky, RAMky do slotu, nainstalovat ovladače a o nic moc víc :(. Také jsem si poprvý šáhl na administraci Novellu, nějaký ten linux (SuSe, Ubuntu, Fedora...), úprava videa a fotek (MovieMaker a Zoner, lol :p), AutoCAD a Inventor a nějaké základy programování v C#. Co se týče HW, tak je to dost slabý :hmm. Mno, ale zase na druhou stranu škola opravdu neni těžká :rolleyes:.
Smeli (2302)|8.1.2007 23:09
VŠB-TUO FAST - přeložte si to samy :D
first.indian (683)|8.1.2007 23:10
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně - Fakulta Technologická - Procesní inženýrství - Technologická zařízení
Momentalne jsem ve 3 rocniku :confused:
boboco (1987)|8.1.2007 23:13
[quote=Smeli]VŠB-TUO FAST - přeložte si to samy :D[/quote]

Vysoká škola báňská - TURBO FAST?!:mistake :D :D :D :o

Prosím, tohle fakt nezvládnu, T-technika, U-učení a dál?:o

EDIT: //Děkuji prvnímu indiánovi za vysvětlení :-)
first.indian (683)|8.1.2007 23:21
[QUOTE=boboco]Vysoká škola báňská - TURBO FAST?!:mistake :D :D :D :o

Prosím, tohle fakt nezvládnu, T-technika, U-učení a dál?:o[/QUOTE]
Predpokladam ze je to Vysoká škola báňská - Technicka Univerzita Ostrava - Fakulta Stavebni ;)
Smeli (2302)|8.1.2007 23:49
[QUOTE=first.indian]Predpokladam ze je to Vysoká škola báňská - Technicka Univerzita Ostrava - Fakulta Stavebni ;)[/QUOTE]


Congratulations! You have win our jackpot! Pls., select one of our new membership :D

Jen doplním obor - Stavební inženýrství (se to myslím jmenuje:o)
BlackFrog (563)|8.1.2007 23:54
tak ted uz muzu i s hlasovanim doplnit, SS-osmilete vseobec. gymnazium nojo chtel sem do prvaku prejit na neco vic elektronickyho:) ale nebyl na to prospech:stupid
Lamak (96)|9.1.2007 00:03
[quote=BlackFrog]tak ted uz muzu i s hlasovanim doplnit, SS-osmilete vseobec. gymnazium nojo chtel sem do prvaku prejit na neco vic elektronickyho:) ale nebyl na to prospech:stupid[/quote]
jestli se ti chce na vejsku, tak mas gympl lepsi....ono vlastne co ti s gymplem jineho zbyva, nez tam jit....ze:slug

EDIT: jinak ja FI MUNI
first.indian (683)|9.1.2007 00:04
[QUOTE=BlackFrog]tak ted uz muzu i s hlasovanim doplnit, SS-osmilete vseobec. gymnazium nojo chtel sem do prvaku prejit na neco vic elektronickyho:) ale nebyl na to prospech:stupid[/QUOTE]
Zajimave... Ja presel ve sve dobe z 8mi leteho gymplu na stredni odbornou skolu dopravni (brrm brrrrrrm :turtle ) uplne bez problemu a to nebyl prospech zrovna hvezdnej :o
Takze kdyby jste hledali nekoho kdo vam vysvetli jak pracuje treba vstrikovaci cerpadlo BOSCH EDC jsem celej vas :D A asi jsem jedinej tady na foru co chodil na praxi do dilny hrabat se v autech :D
Ritchie83 (369)|9.1.2007 01:31
Univerzita Karlova v Praze, Přírodovědecká fakulta, studijní obor Fyzikální chemie
Letos bych měl odevzdat diplomovou práci a složit státní závěrečné zkoušky.
tgfh (2985)|9.1.2007 08:44
Já studuji na Střední Průmyslové Škole Frýdek-Místek, obor Technické Lyceum - je to něco jako Gymnázium, jen je tu víc matiky a kompů :) .
Škola celkem vklidu, jen mě zlobí někteří učitelé :D
Petr S. (1220)|9.1.2007 11:09
Zatím stále studuji :D VOŠ elektrotechnická v Pardubicích, ale celkem jatka - zvlášť o zkouškovým :eek:

Už jsem to popsal v tématu Obor na VST, tak se mi to nechce už rozvádět ;-)
Smeli (2302)|9.1.2007 11:20
[QUOTE=tgfh]Já studuji na Střední Průmyslové Škole Frýdek-Místek, obor Technické Lyceum - je to něco jako Gymnázium, jen je tu víc matiky a kompů :) .
Škola celkem vklidu, jen mě zlobí někteří učitelé :D[/QUOTE]


Fuj, lyceum, to je za trest obor :D Zvlášť když jsi v prvním otevřeném ročníku tohodle zla a na stavebce :D Jinak SPŠS v Ově byla v poho, tedy, až na pár vyjímek ;)
mech13 (5526)|9.1.2007 11:53
ja studuju VUT - FIT druhy rocnik

//ted na to hledím, že v anketě je KU a ono se vetšinó uvádí UK... Pražáci prominó, už je v anketě moc hlasů na dělaní nové...
rs (104)|9.1.2007 13:12
Masarykova Univerzita, Přírodovědecká fakulta, obor Teoretická fyzika.
aldafallout (194)|9.1.2007 13:56
pracuju+pripravny rocnik na dalkové studium na zemedělské univerzitě, obor ekonomie(dálka)
Konnor (278)|9.1.2007 14:02
No mě by se trošku hodilo, kdyby se tam dalo zaškrtnout víc možností.
Pracuji v informatice, ale zároveň i v jiném oboru,... :)
Vš chvílu, moc mě to nebavilo;)
SmartMole (297)|9.1.2007 14:28
V současné době VŠE obor teď vlastně nevím ani jaký....každopádně je to fakulta podnikohospodářská. Jsem v prvním ročníku. Baví mě to více než informatika, kterou jsem dělal dříve na stejné škole. Je to pohodička. Zabere to málo času...chodím tam jen pár hodin v týdnu a je to praktické...(tedy pro podnikaní a navíc se nebojím, že neseženu práci). :-)
BlackFrog (563)|9.1.2007 14:30
[QUOTE=first.indian]Zajimave... Ja presel ve sve dobe z 8mi leteho gymplu na stredni odbornou skolu dopravni (brrm brrrrrrm :turtle ) uplne bez problemu a to nebyl prospech zrovna hvezdnej :o
Takze kdyby jste hledali nekoho kdo vam vysvetli jak pracuje treba vstrikovaci cerpadlo BOSCH EDC jsem celej vas :D A asi jsem jedinej tady na foru co chodil na praxi do dilny hrabat se v autech :D[/QUOTE]
ja mam prospech. no... raci pomlcim:) kazdopadne jsem hluboko pod prumerem tridy i skoly:)
first.indian (683)|9.1.2007 16:03
[QUOTE=BlackFrog]ja mam prospech. no... raci pomlcim:) kazdopadne jsem hluboko pod prumerem tridy i skoly[/QUOTE]
hihi ale co... Ja na tom byl stejne ;) Ja se porad hadal s ucitelkama tak me nemely rady :D Treba z fyziky jsem mel na gymplu 4 :mistake dosel jsem na stredni prumyslovku a mel jsem jediny z cele skoly 1 :cool: Proste zalezi i na ucitelovi jak te ma rad ;) Ja vzdy v necem vynikal a v necem zase tezce propadal :D Ale tak spis to nesvadim na sebe ale spis na ucitele :p kteri nedokazali zaujmout studenta tak aby ho to bavilo a chtel sam vedet vic a vic o dane problematice. To pak clovek do te hodiny jde cely unudeny a vubec se mu tam nechce pac vi ze to tam skoro prospi. Zatimco u jineho ucitela si chysta poznamky co zjistil doma aby zkusil ucitele prekvapit tim ze je chytrejsi jak on :D A doslova se pak na tu hodinu clovek tesi :)
aldafallout (194)|9.1.2007 16:12
[QUOTE=first.indian]hihi ale co... Ja na tom byl stejne ;) Ja se porad hadal s ucitelkama tak me nemely rady :D Treba z fyziky jsem mel na gymplu 4 :mistake dosel jsem na stredni prumyslovku a mel jsem jediny z cele skoly 1 :cool: Proste zalezi i na ucitelovi jak te ma rad ;) Ja vzdy v necem vynikal a v necem zase tezce propadal :D Ale tak spis to nesvadim na sebe ale spis na ucitele :p kteri nedokazali zaujmout studenta tak aby ho to bavilo a chtel sam vedet vic a vic o dane problematice. To pak clovek do te hodiny jde cely unudeny a vubec se mu tam nechce pac vi ze to tam skoro prospi. Zatimco u jineho ucitela si chysta poznamky co zjistil doma aby zkusil ucitele prekvapit tim ze je chytrejsi jak on :D A doslova se pak na tu hodinu clovek tesi :)[/QUOTE]
"Za to, že jsou špatní žaci, může učitel. Za to jaký je učitel může učitel, né já." Jaroslav Cimrmann
EDIT: Ještě by se možná hodilo podotknout, že tato slova jsou z pohledu pana ředitele:)
first.indian (683)|9.1.2007 16:16
[QUOTE=aldafallout]"Za to, že jsou špatní žaci, může učitel. Za to jaký je učitel může učitel, né já." Jaroslav Cimrmann[/QUOTE]
Jo pod to bych se taky klidne podepsal :D I kdyz tim ucitelum asi moc krivdime tak neco na tom opravdu bude... :rolleyes:
BlackFrog (563)|9.1.2007 17:25
[QUOTE=first.indian]hihi ale co... Ja na tom byl stejne...[/QUOTE]
to sem rad zes na tom byl podobne, fyzika me bavi, ale takova chemie, 2.jazyk, matika...no fuj:D ale s uciteli probemy nemam, bud me poradne neznaj, nebo me maj radi, napr. dnes jsem byl zkousenej ze ZSV (zakl. spolecenskych ved) a kdyz sem rekl ze islam je takovata divna vira, kde nosej habity a chodej do kostela skoro porad, tak mi rekla at na to zkouseni zapomenu a na vysvedceni mi da 1:D:D:D no nejak sem se rozepsal, tak pardon za OT:)
Frog (510)|9.1.2007 19:59
no ja zas VS - ucitelstvo informatika + geo
ICEBOSS (3435)|10.1.2007 15:55
MU ESF. jeste me nevyrazili..
Achilies_shw (0)|13.1.2007 20:16
VUT Brno....FEKT - telekomunikace
Celkem to jde, když se prosekáte prvním a druhým (no a pak i třetím :D ) ročníkem matiky...
U toho ještě pracuji na "vedlejšák" a spořím na budoucnost :)
)aguar (235)|15.1.2007 14:43
[QUOTE=first.indian]Zajimave... Ja presel ve sve dobe z 8mi leteho gymplu na stredni odbornou skolu dopravni (brrm brrrrrrm :turtle ) uplne bez problemu a to nebyl prospech zrovna hvezdnej :o
Takze kdyby jste hledali nekoho kdo vam vysvetli jak pracuje treba vstrikovaci cerpadlo BOSCH EDC jsem celej vas :D A asi jsem jedinej tady na foru co chodil na praxi do dilny hrabat se v autech :D[/QUOTE]

No tak to nejses jedinej kdo chodil na Automobilku na tomhle foru a hrabal se v motorech. Ja sem delal uplne to samy a nic sem se tam nedozvedel o autech (protoze me to neba) a o PC uz vubec. A myslim si ze pokud te neco zajima tak vubec nemusis studovat tu skolu a ten obor a staci byt jen "aktivni fanda" a zajimat se o to co te bavi.
Petr S. (1220)|18.1.2007 10:06
[QUOTE=)aguar]No tak to nejses jedinej kdo chodil na Automobilku na tomhle foru a hrabal se v motorech. Ja sem delal uplne to samy a nic sem se tam nedozvedel o autech (protoze me to neba) a o PC uz vubec. A myslim si ze pokud te neco zajima tak vubec nemusis studovat tu skolu a ten obor a staci byt jen "aktivni fanda" a zajimat se o to co te bavi.[/QUOTE]

Tak nějak :thumb A ani když na ten obor chodíš, tak Ti stejně většinou řeknou jen nejzákladnější věci (většinou ty který nebudeš ani moc potřebovat :notsure ) a když by ses o to víc nezajímal, tak jsi v koncích, protože nic nevíš... :mad:
Ritchie83 (369)|18.1.2007 12:20
[QUOTE=)aguar]A myslim si ze pokud te neco zajima tak vubec nemusis studovat tu skolu a ten obor a staci byt jen "aktivni fanda" a zajimat se o to co te bavi.[/QUOTE]
Zkuste to např. s Chemií. Už jenom získat přístup k databázím a časopisům není zrovna jednoduché.
mech13 (5526)|5.2.2007 19:48
tak si to dnes valim na cvika, sednu do ucebny, hledim LCD DELL (divny vsude byly 19'' HP), tak se podivam pod stul, tam nalepka Core2Duo... tak se podivam a ono tam E6600... za chvilku se otocim a vidim povedomi chlazeni pod grafikou - silent pipe 2... tak se podivam a GF 7600... toz nezijem si na tym FITu spatne:cool:
boboco (1987)|5.2.2007 20:32
[quote=mech13]tak si to dnes valim na cvika, sednu do ucebny, hledim LCD DELL (divny vsude byly 19'' HP), tak se podivam pod stul, tam nalepka Core2Duo... tak se podivam a ono tam E6600... za chvilku se otocim a vidim povedomi chlazeni pod grafikou - silent pipe 2... tak se podivam a GF 7600... toz nezijem si na tym FITu spatne:cool:[/quote]

Jaká je úroveň zabezpečení na té škole, hlídá to v noci někdo? -Vejdou se všechny ty PC do Forda Transit? -Kolik jich celkem je?:D

...samozřejmě jen sranda, na školu opravdu pěkná výbavička:)
mech13 (5526)|5.2.2007 20:45
[QUOTE=boboco]Jaká je úroveň zabezpečení na té škole, hlídá to v noci někdo? -Vejdou se všechny ty PC do Forda Transit? -Kolik jich celkem je?:D

...samozřejmě jen sranda, na školu opravdu pěkná výbavička:)[/QUOTE]
no to asi ne protoze ja ksem sel okolo tak to vypadalo ze nakupovaly novy PC minimalne do trech uceben:D (nektery byly do te doby nevybaveny...)
MirekK (106)|11.2.2007 03:14
No vidím, že jsem, proti většině, nějaký stařec, ale dobře se to poslouchá a vzpomíná na ta studentská léta :)

Já před 10 lety absolvoval VUT FEI v Brně, obor mikroelektronika / radio / elektronika a telekomunikační technika nebo jak se to všelijak během studia přejmenovávalo.
A zkoumáním a vývojem elektroniky, počítačů, ale třeba i akustiky a mechaniky se zabývám, ... no, už je to 20 let. :notsure

PS: VUT FEI = Vysoké učení technické, Fakulta elektrotechniky a informatiky
pavel_p (993)|11.2.2007 20:51
Dobrý, nejsu nejstarší, pracuju teprv tři roky :-) Jinak tatáž škola i obor + pár předmětů z biomedicínského inženýrství. Studentům částečně závidím, hrozné je, nakolik člověka práce během pár týdnů změní.
P@pi (1519)|11.4.2008 21:31
No koukám, že letošní čtvrťáci se na nic neptají, asi mají jasno :D.

Já jsem prvním rokem na Jihočeské Univezitě, obor Výpočetní Technika - Aplikovaná Informatika. Katedra je teď pod pedákem, ale od příštího roku se přesouvá pod Přírodovědeckou fakultu.
johny__g (6387)|11.4.2008 21:56
[QUOTE=first.indian;22974]A asi jsem jedinej tady na foru co chodil na praxi do dilny hrabat se v autech :D[/QUOTE]

To já v praxi na výšce třeba chodil po lese a dělal sprejem tečky na stromy.... dobrej, dobrej, hmmmh.. dobrej, .. ten pude ven - střík,.. dobrej ... A kam sem se od toho nakonec dostal ...
Salamander (6177)|11.4.2008 22:00
No, momentalne gym. Tř.kpt.Jaroše
A rozhoduju se na VUT mezi FEKT a FIT, hlavne jestli se nekam dostanu :cry
hippouss (246)|11.4.2008 22:33
Hehe no zrovna se mv letnaku na oboru Farmacie na FaF v HK pod UKckem ;)
adolfik (236)|15.4.2008 13:49
Největší ústav v Pardubicích-Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Karla IV.
No a můj názor-hehe, každej je úžasnej teoretik, každej vám vyjmenuje nejlepší autory renesance, každej umí bezvadně počítat, každej umí tisíce vzorečků, ale když před něj postavíte odpor (rezistor, pardon jsme přece odborníci) tak čumí jak BuK.
A co se týče IT části? Hlavně že každej umí v CS dát "headshot"
...No...Name... (586)|20.4.2008 17:33
Střední odborná škola elektrotechnická,Centrum odborné přípravy,Hluboká nad Vltavou...druhým rokem obor Elektronické počítačové systémy...V letáku slibovali každý den práci s počítačem...:D:D:Dvidíme ho jednou za týden...ale hlavně že jsme obor EP.EP=elita;)!
speedsnail (4876)|21.4.2008 00:40
Tak letos (konečně) úspěšně zakonečena bakalářská etapa na ČVUT, FEL, Silnoproudá Elektrotechnika.
Dnes nastupuju do prace (pomoc!) a od řijna dálkově navazující studium Ekonomie+Energetika..

No jinak na střední školu (gympl) nic nemá. Taková havaj už nikdy nebude :(
Pavel Boček (4169)|21.4.2008 22:44
Chybí tam gymnázium :D
slowak1982 (134)|22.4.2008 10:08
No ja mam gympl v ostrave (smeralka) a pak VUT FEKT obor Kybernetika, automatizace, mereni a presne to same delam v praci .)
pegy (757)|23.4.2008 00:40
Trochu vam to tu pokazim (alias vrijem sa sem :D). Takze VS Univerzita Mateja Bella FPV- Aplikovana informatika III. rocnik (dopkam Bc. pracu a za 2 mesiace do praxe :() ;)
crasher.km (919)|23.4.2008 10:18
SAKRA :D už sem na ten thread asi po 10 spletl a četl " Stahujete ? Kde ?" :D