Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Propojení notasu a pc

HolyMord (92)|14.8.2009 11:39
Ahoj, dnes jsem si chtěl překopčit pár seriálů z compu na noťas. Propojil jsem síťákem, ale nic se nekonalo.. Notebook na mě vybafl s tímhle: (Stav připojení) - Omezené nebo žádné připojení: Pravděpodobně nebude možné získat přístup k internetu nebo některým sítovým zdrojům. K problému došlo, protože síť nepřiřadila tomuto počítači síťovou adresu. Kdyby někoho napadlo čím to je sem s tím...
Jiziii (796)|14.8.2009 11:41
Pokud to maš natvrdo potřebuješ kříženej síťovej kabel
a nebo připojit pomocí routeru tam to bude bez problému jen povolíš DHCP
HolyMord (92)|14.8.2009 12:06
[quote=Jiziii;281726]Pokud to maš natvrdo potřebuješ kříženej síťovej kabel
a nebo připojit pomocí routeru tam to bude bez problému jen povolíš DHCP[/quote]

Aha a nešlo by to nějak jinak? Třeba bezdrátově?
mstejska (2912)|14.8.2009 12:08
[quote=Jiziii;281726]Pokud to maš natvrdo potřebuješ kříženej síťovej kabel
[/quote]
Nepotřebuješ. Dnes (a už pěkných pár let zpět) není křížený kabel potřebný

To znamená pouze to že jsou ty dva počítače spojeny mezi sebou a ne z vnějším světem.
HolyMord (92)|14.8.2009 12:13
[quote=mstejska;281735]Nepotřebuješ. Dnes (a už pěkných pár let zpět) není křížený kabel potřebný

To znamená pouze to že jsou ty dva počítače spojeny mezi sebou a ne z vnějším světem.[/quote]

Jo tak takhle to mám, nepotřebuji připojení na net, nechci sdílet net, jenom prostě přenášet soubory.. Jak to udělám, bude to asi něco skrz tu hlášku tak pls poraďtě..
mstejska (2912)|14.8.2009 12:21
Ta hláška je v pořádku. Na internet nepotřebuješ.
Máš na počítačích nastaveno sdílení souborů a tiskáren?
Pokud ano, tak nech na prvním počítači v okolních počítačích vyhledat druhý počítač a uvidíš jeho sdílené složky. Pokud žádné nemáš, tak musíš na druhém nějaké nastavit.
Pro vyzkoušení že ti síť oprvdu jede, zkus tohle:
spusť příkazový řádek
napiš ipconfig /all
najdi si ip adresu

na druhém počítači si spusť príkazový řádek a napiš
ping ipadresaprvniho po4citace.
a pokud tam nebude request timeout nebo destination unreachable ale nějaká čísla tak je to v pořádku
HolyMord (92)|14.8.2009 12:24
[quote=mstejska;281740]Ta hláška je v pořádku. Na internet nepotřebuješ.
Máš na počítačích nastaveno sdílení souborů a tiskáren?
Pokud ano, tak nech na prvním počítači v okolních počítačích vyhledat druhý počítač a uvidíš jeho sdílené složky. Pokud žádné nemáš, tak musíš na druhém nějaké nastavit.[/quote]

Jo, okej skusím to.. Nikdy jsem věcem kolem sítí moc nerozuměl :D, tohle ale dává smysl thx.
Jiziii (796)|14.8.2009 12:27
[quote=mstejska;281735]Nepotřebuješ. Dnes (a už pěkných pár let zpět) není křížený kabel potřebný

To znamená pouze to že jsou ty dva počítače spojeny mezi sebou a ne z vnějším světem.[/quote]

:D tak to jo
já tohle řešil jen v dobách opic pak sem koupil router a nikdy mě to už netrápilo :D
mstejska (2912)|14.8.2009 12:27
Sdílení se povoluje v nastavení-> síťová připojení ...
A nastavuje ve vlastnostech složky
swaper (28)|20.8.2009 13:17
Takže pokud máš na obou pc win xp tak na jednom nastav ip třeba na 192.168.0.1 na druhem 192.168.0.2, propoj kabelem, překontroluj že jsou ve stejné pracovní skupině, nasdílej soubory a melo by to fungovat, pokud ne tak zkus vypnout firewall nebo zkus ping.

Pokud máš na jednom xp a na druhem vistu, postupuj stejne jako u win xp ale v centru sdílení povol sdílení a nastav zabezpečení heslem. Pak budeš možná jeste muset doinstalovat protokol "odpovídající zařízení zjištování topologie linkové vrstvy" na pc kde je win xp. Restart.. a pak by to melo fungovat :)
HolyMord (92)|23.8.2009 14:16
[quote=swaper;283887]Takže pokud máš na obou pc win xp tak na jednom nastav ip třeba na 192.168.0.1 na druhem 192.168.0.2, propoj kabelem, překontroluj že jsou ve stejné pracovní skupině, nasdílej soubory a melo by to fungovat, pokud ne tak zkus vypnout firewall nebo zkus ping.

Pokud máš na jednom xp a na druhem vistu, postupuj stejne jako u win xp ale v centru sdílení povol sdílení a nastav zabezpečení heslem. Pak budeš možná jeste muset doinstalovat protokol "odpovídající zařízení zjištování topologie linkové vrstvy" na pc kde je win xp. Restart.. a pak by to melo fungovat :)[/quote]

Vše funguje, na noťasu jsem otevřel složku kterou jsem dal sdílet a překopíroval soubory ze sdílecí složky do noťasu, jenom to trvá nějak pomalu..
swaper (28)|23.8.2009 17:16
Tak záleží jakou má sítovku 10/100/1000Mb. Předpokládám že máš na notebooku 100vkovou. To se pak nediv že to chvilku trvá :) Kolik GB přetahuješ a jak dlouho ti to trvá ?
HolyMord (92)|24.8.2009 17:05
[quote=swaper;285019]Tak záleží jakou má sítovku 10/100/1000Mb. Předpokládám že máš na notebooku 100vkovou. To se pak nediv že to chvilku trvá :) Kolik GB přetahuješ a jak dlouho ti to trvá ?[/quote]

Poslední série Dextera, skoro 5,7 GB a asi 4 hodiny, tedka už nwm.. Dělal jsem to před tejdnem a něco..
swaper (28)|24.8.2009 17:36
No tak to frčí pěkně pomale... Jaký typ sítovky máš na notebooku a na stolním pc :) Není třeba nejaká šance že by se ti propojili přes wifi?. Mne to taky jelo pomale.. tak jsem vypl na obou wifi a najednou to šlo hodne rychle :) Možná bude problém i v kabeláži :)