Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

64bit Ultimate problem

kickerek (24)|15.8.2009 11:06
zdravím, před nedávnem jsem si pořídil new pc ze začátku fungovalo v pohodě, aspon se mi to tak zdálo :P teď mám problém s webovým prohlížečem, ať zapnu kterýkoliv ať už operu, chrome, safari, dokonce IE 64bit stane se po nějaké době, že program buď neodpovídá nebo se mi nenačítají žádné stránky. Ale jinak internet a ostatní aplikace jdou bez problémů, další věc, která, mě trápí, že ačkoliv by PC měl pracovat rychle tak např. pokud chci restartovat PC po téhle "chybě" tak to trvá klidně i 5 minut. A poslední chybou na kterou jsem narazil je občasné změna rozlišení z 1680 na 1280. Nikdo ze známých mi zatím schopen poradit nebyl a na netu jsem nebyl schopen dohledat podobný problém tak se obracím na vás. Za všechny nápady předem děkuji :) Btw v BIOSU sem se nehrabal páč tomu nerozumím :D

sestava: procesor - i7 920
ram - 6 gb
grafika - nvidia GTX 275
monitor - Flatron W2234S
operační systém - Windows Vista Ultimate 64bit
deska - rampage II extreme

a jedu přes router od Asusu, ale na starém PC s ním problém nebyl

edit: ještě bych asi dodal, že jako firewall mám zone alarm, antivir - avast, Win FW je vypnutý a rizeni uzivatelsky uctu zapnute
mech13 (5526)|15.8.2009 11:33
aktualni bios?

nejaky breberky v systemu?

legalni system se vsecmi dostupnymi aktualizacemi?

nejaky live CD linuxu jede na netu OK?
kickerek (24)|15.8.2009 11:40
no aktuální bios by měl bejt ten PC je starej pár tejdnů (BIOS verze American Megatrends Inc. 1306 z 9.4.2009), viry mi avast nenašel ani spyware jsem nenašel, system legální, a live CD linuxu na netu sem nezkoušel páč mi to nic neříká :D o Linuxu vím akorát, že existuje, ale nikdy sem s ním neměl zkušenost
mech13 (5526)|15.8.2009 11:56
to ze je PC nove neznamena ze ma aktualni BIOS, zalezi kdy byla vyrobena deska, a zjevne to uz nejakou dobu bude kdyz posledni BIOS je 1504 z 4. 8. 2009

stahni si Desktop CD -> 64-bit PC (AMD64) desktop CD, vypal a nabootuj. nabehne ti system, nekde "ve startu" si najdi prohlizec (nevim jestli bude firefox, pripadne konqueror) a chvilku bud na netu
(pokud mas zaple DHCP a nenastavujes IP rucne)
dinko (82)|15.8.2009 11:59
Tipujem, že zmeny rozlíšenia si zaznamenal až po prvom reštarte kvôli zmrznutému prehliadaču.....je to tak, či to spolu ani nesúvisí?
kickerek (24)|15.8.2009 12:08
dinko -> jj myslím, že jo, jistej si už úplně nejsem páč jsem si toho rozlišení všiml až pozdějc ale je to dost pravděpodobné
kickerek (24)|15.8.2009 12:18
[quote=mech13;282061]stahni si Desktop CD -> 64-bit PC (AMD64) desktop CD, vypal a nabootuj. nabehne ti system, nekde "ve startu" si najdi prohlizec (nevim jestli bude firefox, pripadne konqueror) a chvilku bud na netu
(pokud mas zaple DHCP a nenastavujes IP rucne)[/quote]

tím deskto CD myslíš např. toto? http://www.ubuntu.com/GetUbuntu/download
mech13 (5526)|15.8.2009 12:39
jj.
Ubuntu ma graficky prostredi Gnome, pro windowsaka by mozna bylo lepsi Kubuntu s KDE (jediny rozdil nezi tema systemama) ale na otestovani browseru to je docela jedno, pokud v tom nehodlas delat delsi dobu cert to vem

kubuntu je zde: http://www.kubuntu.org/getkubuntu/download a zaskrtnout si 64bit
kickerek (24)|15.8.2009 13:30
tak v ubuntu to zatim bezi, zkousel sem otevrit vic stranek trosku ten browser zatizit.. a zatim dobry, nekdo mi rikal ze by to mohl byt spatne nainstalovany flash a java plugin ve windows, tady v ubuntu totiz nejsou a jde to dobre, tak nvm :/
mech13 (5526)|15.8.2009 13:49
chvilku to zkousej a uvidis, aspon vyloucime moznost HW problemu a orientujeme se na SW
dinko (82)|15.8.2009 14:19
ano malo by to byť tými pluginmi a zmena rozlíšenia bude chyba windows po "ťažkom reštarte"

skús potom vo windows cez pridať/odstrániť programy odinštalovať všetky pluginy a prehliadače odober z windowsu aj IExplorer....Predtým si ale radšej stiahni napr. Operu 64bit verziu...potom to v kľude resetni nainštaluj operu a vyskúšaj...
Napr. ja mám operu 32bit najnovšiu verziu (nie betu) a keď zajdem na web GIGABYTE.com-producty-grafiky-tak prehliadač asi na 30 sek. zamrzne potom ma upozorní na nejaký skript, že či ho chcem zrušiť, dám áno a už to ide, potom dám len tak pre srandu načitať znovu a všetko sa opakuje....

ak nepomôže preištalovanie prehliadačov tak treba už jedine preinštalovať windows
pochybujem, že by si mal vadný hardwér, keď ostatné činnosti Ti idú bezproblémovo....na test pripojenia/modemu môžeš skúsiť aj stiahnuť niečo vačšie cez nejaký klient, nejaký torrent klient by sa určite našiel
kickerek (24)|15.8.2009 14:29
zkusil jsem reinstalovat pluginy napodruhe, zatim ok uvidime jak to dopadne pozdeji, kdyz to nepujde tak zkusim jeste uplny odinstal a znovu instal jak radi dinko a kdyz ani to ne tak se vam zas ozvu :) zatim vam moc dekuju za rady
kickerek (24)|15.8.2009 21:21
tak problém stále přetrvává, nevím jestli mám zkusit firefox protože ten pod ubuntem fungoval bez problémů, ale je fakt, že je to prohlížeč jako prohlížeč, ani kompletní reinstal javy a flashe nepomohl, odinstaloval jsem i všechny prohlížeče, snad úplně, až na IE, ten sem v "Odinstalovat programy" nenašel, na stránkách s javou se píše, že je třeba mít 32 i 64bit verzi pokud má člověk dva druhy prohlížečů, nemůže působit problém instalace obou verzí?
mech13 (5526)|15.8.2009 21:49
jeste bych vyzkousel reinstal ovladacu sitovky, a pokud to nepomuze bude asi nejrychlejsi ten reinstal systemu... mel bys postarany o zabavu na sobotni vecer

po reinstalu to hned vyzkouset a pokud to bude porad padat se s tim netrapit a zkusit 32 bit verzi pripadne win 7 RTM
kickerek (24)|16.8.2009 10:48
Win 7 rtm by se dali sehnat kde? v prodeji ještě nejsou ne?
kickerek (24)|25.8.2009 16:26
tak i po reinstalaci windows mi to stále dělalo to samé, problém byl v Zone Alarm free FW, nevím jaký, ale odinstaloval jsem ho a nainstaloval Comodo FW + Antivir a funguju bez problémů