Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): odstraneni zbytku vist bez fotmatu disku

Neregistrovaný (0)|20.8.2009 19:23
Jméno tazatele: mik.y

Znění dotazu:
Zdravim,po vistach mi na disku zbyl nejaky odpod v podobe slozek boot,windows atd. a jeste jsem objevil soubor z XP od dr.wansona a asi 3 dalsi,ktere nemuzu smazat ani ve win,ani v nouzovem rezimu pri pokusu zmenit prava ani v bart pe. Moje otazka je jednoducha,lze nejak pohodlne v dobe win 7 odstranit tyto soubory pomoci pratelskeho softu? Proste spustim program,vyberu co smaznout a pred bootem systemu to udela? Nebo aspon nejaky overeny postup,kdyz nic jineho,zas uplnej neznalek v kompech nejsem.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Dojigiri (1629)|21.8.2009 09:29
Zkušel jsi funkci "Převzít vlastnictví"? Protože např. složka boot má oprávnění i pro Administrators a SYSTEM jen pro čtení, takže jí nemůže smazat ani administrátor.

Je to pod Vlastnosti/Zabezpečení/Upřesnit, karta Vlastník a nastavit vlastníka např. na Administrators, pak by měla jít smazat...
mik.y (6)|21.8.2009 16:12
Vyborne,mockrat dekuji,toto jedine pomohlo. Mozna si budu vymyslet,ale nelze to delat nejakou fintou hromadne? Zatim musim kliknout na kazdy soubor a slozku zvlast. Jinak to budu jeste zkouset,tak snad na to prijdu.
astec (1823)|21.8.2009 16:26
[quote=mik.y;284420]Vyborne,mockrat dekuji,toto jedine pomohlo. Mozna si budu vymyslet,ale nelze to delat nejakou fintou hromadne? Zatim musim kliknout na kazdy soubor a slozku zvlast. Jinak to budu jeste zkouset,tak snad na to prijdu.[/quote]

A držet CTRL + kliknutí myší by nešlo označit a zkusit to? Já pišu z mašiny kde není WIn, tak nevím. Ale zkus to
mik.y (6)|21.8.2009 16:38
Tak jsem to zkousel a to asi nebude ono. Jinak abych to upresnil,nejde hromadne prevzit prava,zamitne mi to pristup,ale soubor po souboru to jde. A kdyz koukam na slozku win,ktera ma neco kolem 5GB... uf
Dojigiri (1629)|21.8.2009 20:48
Je tam ještě zatržítko (u složky) "Nahradit vlastníka v podřízených kontejnerech a objektech" (teda jsem na Vistě ale na XP to bude nějak podobně), když ho zaškrtneš, měl by to provést pro všechno podsložky a soubory.
mik.y (6)|22.8.2009 17:19
to prave nejde,protoze to vypise,ze nemam prava,ale jinak jsem uz nasel pouziti v prikazove radce a to funguje vyborne,takze vsem moc dekuji,jiz vyreseno.