Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s dvěma monitory....prosím o radu

artognv (4)|22.8.2009 11:59
Dobrý den, mam grafickou kartu Geforce 9600Gt a dva monitory acer 17" a 23" pořídil jsem si větší monitor na sledování televize přes kartu avermedia. Bohužel nevím jak nastavit aby mě na 23" běžela televize na fullscreen a na 17" jsem mohl normálně pracovat. Pokaždé když chci maximalizovat televizi na 23" přeskočí mě to na 17 a netuším proč....Děkuji za rady a pomoc
czhunter (775)|22.8.2009 12:13
Některý programy mají tendenci se vždycky maximalizovat na primárním monitoru.

Zkus si v ovladačích grafické karty nastavit klávesovou zkratku pro přesunutí na druhej monitor (já to mám zhruba Ctrl+1 "send to primary display", Ctrl+2 "send to secondary display", Ctrl+3 "send to next display") ... mělo by to jít takto přehodit na druhej monitor a tam by se to mělo opět maximalizovat

Myslím že tam jde i nastavit, na kterým monitoru se má program spouštět, ael v tom sem se nikdy nehrabal.

Jinak jestli máš Win7, tam funguje posun oken mezi monitory zkratkou Win+šipky. Možná to funguje i ve Vistách.
artognv (4)|22.8.2009 14:08
Díky za rady, máš pravdu že se to chce vždy maximalizovat na primáru, jen nevím kde udělat ty klasové skratky?




[quote=czhunter;284668]Některý programy mají tendenci se vždycky maximalizovat na primárním monitoru.

Zkus si v ovladačích grafické karty nastavit klávesovou zkratku pro přesunutí na druhej monitor (já to mám zhruba Ctrl+1 "send to primary display", Ctrl+2 "send to secondary display", Ctrl+3 "send to next display") ... mělo by to jít takto přehodit na druhej monitor a tam by se to mělo opět maximalizovat

Myslím že tam jde i nastavit, na kterým monitoru se má program spouštět, ael v tom sem se nikdy nehrabal.

Jinak jestli máš Win7, tam funguje posun oken mezi monitory zkratkou Win+šipky. Možná to funguje i ve Vistách.[/quote]
Richmond (8084)|22.8.2009 14:57
Ja na to pouzivam UltraMon - http://www.realtimesoft.com/ultramon/download.asp :thumb
artognv (4)|22.8.2009 19:22
ok zatím to jede pohodlně....díky


[quote=Richmond;284715]Ja na to pouzivam UltraMon - http://www.realtimesoft.com/ultramon/download.asp :thumb[/quote]
Richmond (8084)|22.8.2009 21:10
Hlavne to umi rozdelit programy na dolni listu podle toho, na kterym monitoru je okno ;)
czhunter (775)|22.8.2009 22:11
[quote=Richmond;284794]Hlavne to umi rozdelit programy na dolni listu podle toho, na kterym monitoru je okno ;)[/quote]Jo, to je asi jediná věc navíc, kterou to umí oproti ovladačům nVidie :D
Ne, kecám, ještě ten mirroring.
Richmond (8084)|22.8.2009 23:26
[quote=czhunter;284814]Jo, to je asi jediná věc navíc, kterou to umí oproti ovladačům nVidie :D[/quote]
Ve Vistach?
czhunter (775)|22.8.2009 23:34
Všude tam, kde je nView Desktop Manager. Visty nemám, ale v XP i W7 je a funguje.
Richmond (8084)|22.8.2009 23:38
[quote=czhunter;284829]Všude tam, kde je nView Desktop Manager. Visty nemám, ale v XP i W7 je a funguje.[/quote]
Mno ja myslel, ze nView je pouze pod XP:notsure a Win7 umi s dvema monitorama znatelne vic (napr. Win+P, Win+Shift+vlevo/vpravo, rotace atd...)
artognv (4)|23.8.2009 14:10
no díky za rady obou už to chodí jak jsem potřeboval, teda ještě musím vyřešit jak to udělat aby mě jela TV a game na jednou...jo jinak jsem na Xp