Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI X1950 Series problém

Izmil (3)|22.8.2009 12:15
Ahoj, mám tuhle grafiku a v některých hrách se mi stává toto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
zůstane to i když hru ukončím Jediná možnost jak to pak odstranit je restart PC. Stává se to nepravidelně. Mám win XP. Ovladače jsem zkoušel nové i starší ale nic nepomáhá, je to pořád stejný. Můžete mi někdo poradit co by mi mohlo pomoct? Díky
Jackal007 (44)|22.8.2009 14:12
Ja mam pocit, ze jsem se s necim takovym taky potkal a ze to bylo v dusledku prehrati ...

Zkusil bych aktivni chladic na grafiku...
Izmil (3)|23.8.2009 00:31
Díky za radu, ale přehřátí to nebude. Chladič mám a hlavně dělá to jen v některých hrách a to nepravidelně. Jednou se to objeví např po 5 minutách a jindy ve stejný hře (i když ji spustím třeba hned po restaru PC kvůli tomuhle problému) se to neobjeví vůbec. Je to náhodný, ale v některých hrách skoro jistý. Např. RCT3, TRS04, GTA - Nikdy, naopak Flatout, SH4, simtractor - celkem často. Myslím, že jsem to omezil zaškrtnutím "Alternate pixel center" v Catalyst Control Center. Ale omezit neznamená vyřešit :-(
r34ktor (7477)|23.8.2009 02:18
Jedná se o chybu Video RAM. Grafikou kartu reklamuj, nebo vyměň za jinou.

Mohlo by pomoci podtaktování, ale tomu moc šancí nedávám. Také můžeš zkontrolovat dosednutí chladiče(ů) na paměťové čipy, pokud je karta takto osazena.
Izmil (3)|24.8.2009 15:01
Hm, tak díky, záruka už mi vypršela (před 7 týdny), takže budu muset shánět novou, ale jelikož se v tom vůbec nevyznám, tak bych chtěl poprosit, jestli by mi někdo mohl poradit. Chci aby byla pokud možno rychlejší než tahle, když už do toho jdu, aby co nejvíc podpořila ostatní součásti PC.

moje PC:
základní deska:
MSI K9N Neo-F - nForce550, DualCh DDR2 800 PCIe x16, SATA II RAID, GLAN, 8ch audio, scAM2
Procesor:
AMD Dual-Core Athlon A64 X2 4600+ EE (65W) 64-bit Windsor BOX socket AM2
Paměť:
4x1GB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA
Zdroj:
420 W
Nynější grafická karta:
ATI (Sapphire) Radeon X1950PRO Ultimate, 256 MB DDR3, PCI Express x 16, VGA/ 2xDVI, full retail
OS: Win XP

Děkuji
r34ktor (7477)|24.8.2009 15:40
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
+ obdobné modely.