Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s GTX275

Leviks (18)|24.8.2009 14:21
Zdravicko, koupil jsem si komponenty, AMD X4 940Be (s.AM2+), 4GB RAM, Gigabyte GTX 275(takty 660 pro jadro), bezi to na MB Gigabyte MA790X-UD3P.

Ale mam takovyto problem, kdyz chci spustit PC, tak marne.On se sice jakoby zapne, ale ani monitor se nerozsviti. Vetrak se mi na karte vubec netoci. Vubec nevim jak na to a proto by se mi hodila rada nekoho zkusenejsiho.
Dekuji ;-)
robky (3195)|24.8.2009 14:26
Prídavné napájanie do grafickej karty je pripojené ?
Prebehne post s následným krátkym pípnutím?
Čo zdroj - značka a typ?
Leviks (18)|24.8.2009 14:35
ano karta ma zapojene dva 6pin PCI-E, kratke pipnuti probehne, zdroj mam 650W corsair, jenom me zarazi proc se netoci ten vetrak, a tim i nejspis nejde i obraz do monitoru
robky (3195)|24.8.2009 14:43
toto sa veľmi ťažko diagnostikuje na diaľku:notsure
Nemáš možnosť tú kartu vyskúšať v nejakom inom pc (u kamoša)?
Monitor aj s káblom sú predpokladám v poriadku ...
Leviks (18)|24.8.2009 14:48
ano jedu tedka na starym PC v pohode, ale u toho novyho monitor ani neblikne, zkousel jsem zapojeni trebas s jednim pam.modulem a taky nic, nedostanu se vubec nikam - stacilo by aspon do biosu, vubec to nechapu cim to muze byt...
Aytech (475)|24.8.2009 14:59
Muže byt spousta přičin. měl jsem stejny problem a pak jsem zahejbal nejakim kablikem a fungovalo to :D Zkusil bych zkontrolovat všechny kabely, jestli jsou spravně zapojeny, odpojil bych všechna periferie, zkontroloval bych jestli se deska nedotyka skřine...
Leviks (18)|24.8.2009 15:05
jj zkusim to krome chladice CPU vsechno vyndat a poskladat znova, jen tak nahodou asi uz nevis jakym kablikem si zahejbal :-D
Aytech (475)|24.8.2009 15:58
No, to se mi stalo když jsem si pořidil novou desku, takže jsem musel pohrat s napajenim start tlačitka na desce :) Ale u mě PC se vůbec nechtelo spustit, ty pišeš že se ti nastartuhje ale nejde obraz a nefunguje karta. Pokud ale ta karta funguje v jinem PC v poho, tak asi problem bude v nové desce, teda pokud tu kartu maš ji spravně zapojenou ;)
Leviks (18)|24.8.2009 15:59
tak sem to zkusil vsechno vymontovat a vratit to bez periferii, ale porad nic, najdu nekoho kde vyzkousim, GK a uvidime...
kevin00 (10238)|24.8.2009 16:16
Ozývá se ze speakeru nějaké pípání ? Pokud ano jaké ?
Dostaneš se do BIOSu ? Nastav v menu Advanced BIOS Features možnost Init Display First na PEG.
Leviks (18)|24.8.2009 18:00
ozve se takovy maly a kratky beep, nedostanu se nikam, protoze kdyz pustim pc tak monitor ma furt oranzovou barvu diody, normalne ma mit modrou
rad bych se nekam dostal, ale jaksi to nejde, zkousel jsem jeste zapojit disk s predinstalovanym systemem, ale to nijak nepomohlo, zejtra zajdu k odbornikovi pro radu a uvidim co se s ti da delat,
na reklamaci to posilat nechci, protoze cekat mesic, kvuli takovy hlouposti se mi nelibi,


jen tak od veci - na eshopu je "Minimální požadavek na zdroj je 550 W (s 42 A při součtu 12 V větví)." zdroj mam corsair TX650W, a karta chce 2X6pin napajeni, jak poznam kolik A tam jde pres vetve?
robky (3195)|24.8.2009 18:59
Požiadavka na zdroj je na celú zostavu, tvoj TX650 je úplne postačujúci (imho s veľkou rezervou).
Neskúšal si zapojiť monitor do druhého výstupu na vga?

Pokiaľ doska po poste jedenkrát krátko pípne, malo by byť všetko ok ... Skús resetovať bios ... Vyber všetky ramky a spusť pc - malo by sa ozvať pípanie. Potom vráť ramkyt späť, vyber grafiku a spusť pc. Ak sa znova ozve pípanie ( iná kombinácia pípaní) mala by byť základná doska v poriadku ...
Leviks (18)|24.8.2009 20:30
pripojit monitor k jinemu vystupu byla hnedka prvni vec co jsem delal, zkusil jsem to podle Tve rady, deska jednou pipla, BIOS jsem resetoval a vytahl RAMky, ale kupodivu zadny pipani nebylo, znelo to stejne jako kdyz tam moduly byly, mozna ze problem nebude v GK ale v MB, potreboval bych nejakej prostor kde vyzkouset GK potom bych se rozhodl co poslat na reklamaci...
robky (3195)|24.8.2009 20:58
Tu sú beep code pre tvoju dosku

1 short: System boots successfully
2 short: CMOS setting error
1 long, 1 short: Memory or motherboard error
1 long, 2 short: Monitor or graphics card error
1 long, 3 short: Keyboard error
1 long, 9 short: BIOS ROM error
Continuous long beeps: Graphics card not inserted properly
Continuous short beeps: Power error

Pokiaľ bez pamätí alebo bez grafiky pípne iba raz - je s najväčšou pravdepodobnosťou, hraničiacou s istotou, zrelá na reklamáciu doska
r34ktor (7477)|24.8.2009 21:24
Zkusil jsi kartu osadit do druhého PCIe x16 slotu?
Máš řádně zapojeno přídavné napájení CPU (4-pin, respektive 8-pin)?

Každopádně jedno pípnutí bez osazených pamětí je krajně podezřelé. :notsure
thiemel (4)|15.10.2009 00:19
[quote=Leviks;285303]Zdravicko, koupil jsem si komponenty, AMD X4 940Be (s.AM2+), 4GB RAM, Gigabyte GTX 275(takty 660 pro jadro), bezi to na MB Gigabyte MA790X-UD3P.

Ale mam takovyto problem, kdyz chci spustit PC, tak marne.On se sice jakoby zapne, ale ani monitor se nerozsviti. Vetrak se mi na karte vubec netoci. Vubec nevim jak na to a proto by se mi hodila rada nekoho zkusenejsiho.
Dekuji ;-)[/quote]

Ahoj,
právě jsem si koupil GTX 260 a mám podobný problém. Můžu se zeptat, kde byla chyba?
speedsnail (4876)|15.10.2009 00:29
[quote=thiemel;302853]Ahoj,
právě jsem si koupil GTX 260 a mám podobný problém. Můžu se zeptat, kde byla chyba?[/quote]

Jaký máš zbytek sestavy a zdroj. Jaká tam byla grafika předtím? Reset biosu si zkoušel, všechny kabely (přídavná napájení) jsou zapojeny?
maniiax (75)|22.12.2009 00:11
Bez zbytku sestavy ti nikdo nepomůže,můžeš mít slabý zdroj nebo GK může být vadná,nic méně zkusil bych ten reset biosu a nebo vrátit starou grafiku a nastavit systémové prostředky.