Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HTPC grafika, ale i trocha hraní.

Bojkas (43)|26.8.2009 16:51
Zdravím, jako vetšina v této části fóra potřebuji i já radu. :-)

Chci si pomalu stavět htpc na kterém bych si chtěl tu a tam zahrát hry tak v rozlišení 720p stačí + hlavně přehrávat fullHD mkv na televizi.
Teď si potřebuji pořídit provizorní grafiku cca kolem 1200,-, která by byla schopna časem pracovat ve SLI v mATX desce s integrovanou grafikou. Deska to bude asi od ASUSu s čipem 785G.

Požadavky po grafice:
FullHD video i BlueRaye
slušný výkon ve hrách na průměrné detaily
HDMI video i zvuk
SLI s deskou ASUS 785G
Pasivní chladič
Cena cca 1200,-

Existuje něco takového?
Pokukuji třeba po této [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , ale vůbec se v tom nevyznám.

Díky moc všem za odpovědi. :rules
husky14 (4214)|26.8.2009 16:55
Na spojení SLI/CF s IGP rovnou zapomeň. Kup prostě tu nejvýkonější VGA, kterou si můžeš finančně dovolit ;)

Ještě by stálo za to upřesnit, co si představuješ pod pojmem "hry"....

Jinak fullHD video už dnes snad zvládaj všechny (i integrovaný) GPU.
Bojkas (43)|26.8.2009 17:14
No "hry" jsou pro mě všechny ty, které nerozjedu na své x550.. :-D Takže vše krom tetrisu. Ale teď vážně. Třeba takové Crysis, Fallout 3, NFS.. A hry co vyjdou za rok, tak abych je mohl spustit alespoň na 1200x600. To mi stačí.
Mám v plánu pak koupit jednu s těchto desek
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
spíš teda asi ten asus..
grapherX (888)|26.8.2009 18:06
Tak v tom případě zapoměň na ATI HD4550 na kterou odkazuješ v prvním postu. Ta bude mít problém i s dnešními moderními hrami na tvém rozlišení. Natož pak s hrami co vyjdou příští rok. ;) Prozatím by ti mohla stačit HD4670. ;)
matyyy (2527)|26.8.2009 21:42
uniká mi proč připlácet za 785g když jeho služeb nechceš využít, bych breal buď hd4670 nebo rovnou hd4730, za 1800 dostaneš pro 720p super výkon na všechny dnešní hry
pas!k (3765)|27.8.2009 07:06
Je proste potreba si urcit priority .. chces stroj na hrani nebo stroj do obyvaku jako htpc? Oboji je dost o kompromisech .. herni htpc jsem skladal jednou a doufam ze jiz nikdy vice nebudu :)

Nevim co mas vybrano za case ale u tech vykonejsich komponent budes mit problem to i nejak solidne chladit .. az to do te bedny nacpes zjistis ze je to karta na karte .. na nejake alternativni chladice kteryma se vetsinou resi teploty cpu, gk rovnou zapomen .. taky vetsina tech case ma vetsinou bud 60 (coz je uplna tragedie) nebo 80mm vetraky.

4670 fajn ale ruku na srdce .. za rok na tom nic moc nerozjede .. takze pokud chces opravdu hrat a bude to primarni cinost te stanice prehodnotil bych to a zameril se spis na to jaky poskladat heni komp ktery bude sekundarne vyuzivany pro ty dalsi ucely na ktery to potrebujes..
Bojkas (43)|27.8.2009 16:34
No jeho sluzeb vyuzit chci, ale nez to poskladam, tak sem chtel zatim do svého celerona neco s HDMI. :-)

Poskladat asi herni HTPC nechci, jde mi predevsim o HTPC na kterym bych si tu a tam zahral nejakou tu hru na 720p. Zvladne to ta integrovana grafika 785ky?

Asi se na grafiku vyprcnu a ponecham pak akorat tu integrovanou. Je mi totiz jasny ze si z toho udelam tak akorat troubu na kurata. :-)

Jinak case chci tuto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]