Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

D-link DL-524 problém se vzdálenou plochou

grapherX (888)|29.8.2009 12:14
čau,
už nějaký pátek máme doma router D-link DL-524. Asi před týdnem přestala fungovat možnost vzdálené plochy k firmě. Předtím to v pohodě fungovalo. Bylo nám řečeno, že na firemním serveru něco měnili. A od té doby to nejede. Jenže když připojím PC hned k modemu bez routeru tak se v pohodě na vzdálenou plochu připojím. Ale jak to zapnu, přes router tak to při přihlašování vyhodí chybu. Na server se to připojí ale nejde použít vzdálená plocha. Jedině snad, že by tam něco přidali co by blokoval firewall v routeru. Ale to se mi zase moc nezdá. Předem díky za pomoc. ;)
mstejska (2912)|29.8.2009 20:28
Možná neprochází IPSec pakety. Měl jsem podobný problém se Symantec VPN Client, ale nešlo mi to vůbec. Tak jsem hledal chyby v logu a našel jsem později na webu, že je asi někde po cestě blokován IPSec paket. Ale rozchodit se mi to nepodařilo. Třeba tě to ale nasměřuje.
Co za VPN používáš ?
grapherX (888)|29.8.2009 20:42
[quote=mstejska;287312]Co za VPN používáš ?[/quote]

Tak to vůbec nemám šajnu. :D Mám tam to co tam bylo defaultně. Nastavil jsem akorát parametry internetu a zabezpečení wifi a víc jsem tam nedělal. Z počátku to tak fungovalo a i vzdálená plocha nebyl problém. Až poté co udělali něco na serveru na firmě, to tak blbe. Kdyby to nefungovalo pouze s modemem tak to neřeším. Jenže ono to pouze s modemem funguje. Až zapnu router tak to přestane fungovat.
mstejska (2912)|29.8.2009 20:50
Tak se podívej do návodu DLinku, je tam něco o VPN Pass through a IP Sec
viz zde
Strana 36.
A podívej se co máš nastaveno.
grapherX (888)|29.8.2009 21:39
Ok. Díky. Zítra se na to podívám. Otec dnes nebude doma a já neznám hesla pro připojení k firemnímu serveru.
grapherX (888)|30.8.2009 12:09
Tak jsem tu VPN zkoušel různě přehazovat a nic se nechytlo. Když jsem dal na IPSEC disabled. Tak se ani PC nepřipojilo k serveru firmy.