Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Herní a profesionální karta najednou

SitaNejmladsi (16)|1.9.2009 12:29
Dobrý den, mám možná často omílaný dotaz, ale nikde není poádně vysvětlen... Chci si ke své herní kartě GTX285 koupit i některou z řady Nvidia Quadro, protože dělám i v 3DMaxu. A chci se zeptat, co se stane, když zapojím obě karty najednou, protože se mi nechce počítač restartovávat a karty měnit? A docílím nějak toho, aby mi na hry fungovala GTX285 a na modelování Quadro, popř. budou snad dokonce pracovat dohromady?
Sommer (384)|1.9.2009 13:01
Na tvoji desku by fyzicky obě karty zapojit šly. Jde ale o to, že podle mě spolu pracovat nebudou a ani nemůžou, natož že by šlo vybírat, která zrovna pojede. Důvody:

1) Aby spolu karty spolupracovaly (píšeš, že chceš nVidia řešení), tak by musely být zapojeny do SLI, pro které je třeba dvou identických karet (nejlépe i od stejného výrobce), pokud se nemýlím.
2) I kdyby karty spolupracovaly, tak si myslím, že bude dosti velký problém s kolizí ovladačů.

Teroreticky by asi šlo mít na disku dva systémy a v jednom mít ovladače pro herní kartu a v druhém pro tu na práci, ale to by v BIOSu musela bžt možnost přepínat mezi PCIex16 sloty :) Což si vůbec nejsem jistý, jestli existuje :)
Jackal007 (44)|1.9.2009 13:17
Myslím, že tohle se přece řeší koupí co možná nejvýkonější grafiky, která zvládna jak hry tak renderování v 3DMaxu ...
jrx (1880)|1.9.2009 13:18
[quote=Jackal007;288156]Myslím, že tohle se přece řeší koupí co možná nejvýkonější grafiky, která zvládna jak hry tak renderování v 3DMaxu ...[/quote]

Renderuje procesor, nikoli grafická karta