Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Problem se zprovozněním 295 gtx

Neregistrovaný (0)|1.9.2009 13:40
Jméno tazatele: James

Znění dotazu:
Potřeboval bych pomoct s touto grafickou kartou http://www.icq.cz/?Mode=Sti&StiId=48312
Problém: Napoprvé grafika najede naprosto bez problému vše se zobrazuje pak když chci spustit například hru tak se vše sekne po restartu už bios píská jako by grafika nebyla ani připojena nevíte čím to může být? Děkuji za radu

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
HW: Amd Phenom II X4 940, Asus m4a79 deluxe, 2x2 GB kit 1066Mhz, disk 1:VR 150 GB, disk 2:WD 750 GB, Zotac 295 GTX
SW: XP profesional SP3
Liqid (410)|1.9.2009 13:44
mas zapojeno pridavne napajeni?
Sommer (384)|1.9.2009 13:46
Jestli máš přídavné napájení zapojené, napiš, jaký máš zdroj - značku + jeho výkon.
James88 (3)|1.9.2009 13:51
Zdroj mám tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] co vím tak všude píšou že stačí 680 W a oba napájecí kabely mám zapojeny tak vážně nevím. Grafika najede jen jednou a poté už jen černá obrazovka tak vážně nevím.
Ještě bych se chtel zeptat jestli v tom nemůže mít roli OS mám totiž ještě Win XP SP3
xlukinek (68)|1.9.2009 14:00
Tak s tím zdrojem fakt nevím, koukal sem na ten odkaz a hlavně pročítal diskuzi o tom zdroji a sem trochu na pochybáš. Ikdyž to je 700W zdroj, tak asi trochu nestíhá... chtělo by to vyzkoušet jinej zdroj pro odstranění zdroje za příčinu závady, ikdyž bych to tipoval asi na ten zroj. S těmi XP to určitě nesouvisí. Sám sem do nedávna do přechodu na W7 měl XP na svém rok starém PC a absolutně f pohodě :)
Sommer (384)|1.9.2009 14:00
Zkus grafiku vyndat a znovu zapojit. Pokud máš možnost, tak ji vyzkoušej na jiném PC. Zdroj by měl dostačovat a ani v OS bych problém neviděl, ovladače na tyto karty se přeci dělají i pro Win XP.

Je dost možné, že závada je přímo v kartě. Známý měl také tuto kartu zn. Zotac a setkal se s podobným problémem. Vše pak vyřešila reklamace a koupě GK jiné značky.
Zoidik (1405)|1.9.2009 14:01
Kámoš se snažil zprovoznit 275GTX a pod WXP mu dělala bordel, nepřípanal se ve hře do 3D režimu. Vyzkoušel ji ve vistách a jela v pořádku. Takže ano, je možné že se jí nechce fungovat pod WXP. Vyzkoušej ji ve Vistách jestli můžeš
James88 (3)|1.9.2009 14:02
No ta grafika je právě na reklamaci a dnes mi volali ze je v pořádku že jim to tam 12 hodin jelo v kuse a ze v pohodě tak jestli mi to bude dělat to samé což si myslím ze bude až mi přijde zpět tak nevidím jiné řešení než ji prodat a koupit jinou :-(
James88 (3)|1.9.2009 14:04
[quote=Zoidik;288177]Kámoš se snažil zprovoznit 275GTX a pod WXP mu dělala bordel, nepřípanal se ve hře do 3D režimu. Vyzkoušel ji ve vistách a jela v pořádku. Takže ano, je možné že se jí nechce fungovat pod WXP. Vyzkoušej ji ve Vistách jestli můžeš[/quote]

Pokusím se sehnat visty a vyzkoušet to a uvdíme co to udělá ale pod vistama asi nezprovozním většinu programů co pod xp že? nemám s nima jeste zkusenosti
Zoidik (1405)|1.9.2009 14:09
POkud budeš mí 32bit systém tak by neměl být nějaký větší problém, větěšina softu na tom jede.... jenom je problém s kodekama
r34ktor (7477)|1.9.2009 14:42
Ten zdroj je sra*ka. Vůbec bych se nedivil, kdyby problémy způsobovat on. Zkus si od někoho půjčit jiný (Corsair, Seasonic, Enermax, Fortron), a otestovat to s ním.