Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Periferie: jaké multifunkční zařízení si koupit

Neregistrovaný (0)|22.9.2009 19:06
Jméno tazatele: V4nd4l

Znění dotazu:
Chtěl bych si koupit multifční zařízení tak do 4000. Pokud možno laserové, černobílé. Mám už skoro vybráno - Brother DCP 7030, ale pořád váhám. Máte s tím někdo zkušenosti? Jde mi taky o to, aby pak ten provoz nebyl moc nákladný - moc drahé náplně. Díky za radu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
petr.svec (320)|23.9.2009 12:41
Ad1) pak by to asi chtělo porovnat (s jiným typem a jiným výrobcem) kolik stojí spotřební materiál a jak dlouho vydrží ne?

Ad2) jestli ti jde o cenu tisku... tak zapomeň na laser... ale zamysli se nad slovem inkoust
Cev (101)|24.9.2009 01:37
Pokud ti jde o reprezentativní čb tisk a kopie, uvažuj stále o laseru. Ale i mezi jednotlivými značkami jsou rozdíly v ceně spotřebního materiálu.
Logout (4018)|24.9.2009 09:17
petr.svec ingoust levnější než laser????? Tak leda svépomocí doplňovaný cartrige...
S tim že když se tim netiskne furt, tak zasychá hlava etc....
Kupovat ČB ingoustovku je imho blbost, laserovky se daj sehnat s cenou tisku kolem 15h/stranu (neoriginální, ale zcela fční tonery).
StD (1963)|24.9.2009 10:24
Já osobně bych multifunkci nechtěl, protože je to "kompromis" a mám kolem sebe dost kvalitních dedikovanejch scannerů, ale co se tisku týče, tak je potřeba si především ujasnit CO se bude tisknout.

Já třeba inkoust používám jen na potisk CD/DVD a fotky 10x15 a A4 (Canon Pixma). Na běžné texty nebo nátisky laser (barva na Xerox/Tektronix, černobílý tisk na obyč. HP LaserJetu 6P).

Druhá zásada je používat JEN ORIGINÁL tonery/inkousty/papíry, nebo výrobcem schválené alternativy. V tomto ohledu se "šetřit" nevyplácí (dlouhodobá životnost).

Tazateli bych doporučil, jestli na tom multifunkčním zařízení trvá, koupit inkoustové (cokoli od Canonu, mají široké cenové spektrum) a na laserový tisk si koupit extra za nějaké to pětikilo repasovaný second-hand HP LaserJet. A bude vše vyřešeno k naprosté spokojenosti.