Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkční ATI HD 3870

Seek (28)|2.10.2009 09:09
Dobry den,

dostala se mi do ruky karta PowerColor HD 3870 a nepodarilo se mi ji zprovoznit. Nez ji poslu na Aukro jako nefunkcni, tak bych jeste chtel zkusit stesti tady.

Jde o to, ze mi na ni vubec nenaskoci obraz. Tedy v pripade, ze je vse zapojeno korektne.
Pokud vynecham pridavne napajeni, tak do monitoru signal jde, ale je to jakasi zmet kosticek, kde se da ale identifikovat cerveny text, ktery pravdepodobne upozornuje na to, ze neni zapojeno prave pridavne napajeni.

Pokud ho zapojim, tak nejde signal do monitoru bud vubec nebo se jen rozsviti zelena dioda a obraz stejne zadny nenaskoci.

Zkousel jsem to na dvou sestavach.
MB ASRock G31M 775- Q6600 - 1GB RAM - zdroj Delta 750W
MSI 945GCM 478 - P4 3GHz - 512 RAM - zdroj noname 300W


Kdybych se dostal alespon do castecneho obrazu, tak bych se ji pokusil prehrat firmware. To se mi ale nepodarilo. Zkousel jsem to tak udelat skrz integrovano grafiku na desce. Pokud je ale ta Atina v PCI-e slotu, tak se integrovana grafika deaktivuje.


Pokud by se nasla hodna duse s konstruktivni radou, byl bych rad. Predem diky vsem.
pas!k (3765)|2.10.2009 09:43
S tim napajenim sem mel kdysi podobny problem .. karta jela pouze bez pridavneho napajeni .. vada byla v desce nikoliv v karte ..
Mas moznost tu kartu zkusit jinde?
johny__g (6387)|2.10.2009 10:02
[quote=Seek;298473]Kdybych se dostal alespon do castecneho obrazu, tak bych se ji pokusil prehrat firmware. To se mi ale nepodarilo. Zkousel jsem to tak udelat skrz integrovano grafiku na desce. Pokud je ale ta Atina v PCI-e slotu, tak se integrovana grafika deaktivuje.[/quote]

Musíš použít PCI grafiku, stačí i S3Trio 1 MB apod., někde ji seženeš i zadarmo. S ní nabootuješ a pak můžeš zkusit flash.
Seek (28)|2.10.2009 10:53
diky.

pokud se tyka prvni odpovedi. zkousel jsem ji ve dvou ruznych deskach s dokonce ruznym socketem.
mam jeste pod stolem dva asusy pro lga775, tak je taky muzu zkusit, ale v tom bych problem nevidel.

pokud se tyka druhe rady, tak mam v supliku na chalupe urcite minimalne dve grafiky do pci, tak to zitra zkusim.
Seek (28)|6.10.2009 19:30
Prosim Vas, nenasla by se dalsi hodna duse, ktera by mi nastinila postup jak to udelat?
Na zahranicnich forech jsem svoji chabou anglictinou asi pochopil, ze se ten flash dela tesne po zapnuti pc.
Grafiku do PCI slotu mam.