Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

4870x2 problem

palo88 (78)|3.10.2009 22:49
mam taky mali proble pred tyznom som kupil 4870X2 (kvalitna karticka ) mimochodom od sapphire
Stalker clear sky mi ide sice v plnych detailoch ale mam taky problem ze grafa sa mi po prechode z 2D do 3D nepretaktuje takze ostava v aktualnych taktoch a to su 500MHz pre jadro a 2GHZ pre ram skusal som to nastavit cez ATI Tray Tools a neviem to nastavit skusal som to aj cz CCC ale tak uz vobec a CCC ani neviuzivam
az by mivedel niekto poradit tak by som bol vdacny a naj by bolo keby mi niekto poradil ak to nastavit v ATI Tray Tools
lexxxa (714)|4.10.2009 01:25
[quote=palo88;299050]mam taky mali proble pred tyznom som kupil 4870X2 (kvalitna karticka ) mimochodom od sapphire
Stalker clear sky mi ide sice v plnych detailoch ale mam taky problem ze grafa sa mi po prechode z 2D do 3D nepretaktuje takze ostava v aktualnych taktoch a to su 500MHz pre jadro a 2GHZ pre ram skusal som to nastavit cez ATI Tray Tools a neviem to nastavit skusal som to aj cz CCC ale tak uz vobec a CCC ani neviuzivam
az by mivedel niekto poradit tak by som bol vdacny a naj by bolo keby mi niekto poradil ak to nastavit v ATI Tray Tools[/quote]

KAZDOPADNE se CCC nema rado z ATT,takze bych doporucil pouzivat jen jedno,ja pouzivam ke svoji 4870 jen ATT,ccc jsem odinstaloval,pak uvidis jestli to funguje a co dal
palo88 (78)|4.10.2009 07:58
CCC uz mam odinstalovane odinstaloval som aj ovladace a nahodil som ich na novo
lexxxa (714)|4.10.2009 12:20
[quote=palo88;299085]CCC uz mam odinstalovane odinstaloval som aj ovladace a nahodil som ich na novo[/quote]

jeste jsi mohl predtim pomocí Driver Sweeperu vyčistit zbytky ovladačů GK v nouzovém režimu ,pote pouzit CCleaner na procisteni,tim se nikdy nic nezkazi

a? funguje ? (nainstaloval jsi jen posledni catalyst 9.9 uz bez CCC predpokladam :))
palo88 (78)|4.10.2009 13:08
zbytky som vycistil mam najnovsie ovladace a stale nic
lexxxa (714)|4.10.2009 16:26
jakou verzi ATT pouzivas? ja mam 1.6.9.1386,kartu taky od sapphire,a nic jsem nenastavoval,pouze regulace otacek v zavislosti na teplote,a fungovalo to od zacatku bez nastavovani,osobne z 4870x2 nemam zkusenosti,ale u 4870 byli trochu problemy prave s tim podtaktovanim taky,jsem cetl nekde na netu,resil to novejsi bios GK,zkus pohledat


jinak me napadlo,ten problem co resis uz jsem slysel,jak vis ze pri hre nebezi na plno? nekdo to uz resil,to si pamatuju, a bylo to vlastne ze karta bezi poddtaktovana,pri hre se to zvedne,vypnes hru a zas je to podtaktovany.
(jinak bych zkusil nejakou gamesu ktera se da zpustit v okne o zkontroloval bych aktualni stav na liste ATT)
palo88 (78)|4.10.2009 16:41
no ja pouzivam najnovi ATT 1.6.9.1391 a zistil som to zak ze som pustil stalker clear sky v okne a na ATT som sledoval takty aktualne takty som sledoval aj na GPU-Z a tam boli tiez nizke a este sa mi nezda aj ti ze pri vsetkych hrach ide grafa "dobre" ale pri crysis mi vzdialene objekty blikaju a ked pridem blizsie prestanu
P.S. z nvidiou som nemal taketo problemy ale tak ati bola cenovo dostupnejsia
lexxxa (714)|4.10.2009 16:46
co mas nastaveny v ATT -hardware-zelena ikona 3D(auto pretaktovani)- 2D/3Dpretaktovani, tam to mas nastaveny?, nebo v defaultu?
palo88 (78)|4.10.2009 17:27
ja to mam default podla mna ak ma grafa v biose ze pri prechode z 2d do 3d sa ma pretaktovat tak by sa mala pretaktovat a az si zle myslim tak mi poradte ako to mam nastavit
Dakujem za dalsie rady
lexxxa (714)|4.10.2009 21:46
jeste jsem se trosku dival,jelikoz nemam stejnou kartu jako ty a nikdo zde zatim neporadil,prece jen 4870x2 nema hned tak nekdo,vycetl jsem:

"Ty dvě jádra se nepřehazují z 2D do 3D atd.v důsledku tohoto jevu se hry trhají.Prosím zná tu někdo řešení jak tuto chybu karty napravit?děkuji.

mal som rovnaky problem, mne pomohlo kompletne odstranenie ovladacov cez driver sweeper a ich znovunainstalovanie.
btw: neviem ake hry hras ale davaj pozor aby ta hra nebezala v okne, v tedy to malo problem prepinat, alebo skor neprepinala vobec."
palo88 (78)|4.10.2009 22:12
NO DIKI v nvidiach som na tom super v ati aj ked sa mi to tažko hovori tam sa musim este velmi vela ucit ale ja som tiez skusal v ATT spusti 3D a vtedy sa nepretaktovala ale v hre nema problem ale napr aj ked pustim stalker clear sky& v okne tak sa nepretaktuje ale ak dam na GPU-Z robit log a spustim normalne hru tak sa pretaktuje diki vsetkym za pomoc ale este az by som vas mohol poprosit ci by mi nevedel niekto poradit ako vyriesit v crysis tie blikajuce vzdialene predmety uz blika aj obloha
P.S. tu 4870X2 som ani neplanoval kupit cel som kupit novu GTX275 za 200e ale tu som dostal ponuku na novu 4870X2 mesiac pouzivanu s plnou zarukou za 150e