Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Pískání v reproduktoru

Neregistrovaný (0)|4.10.2009 21:01
Jméno tazatele: SysGen

Znění dotazu:
Zdravím, mám problém s mýmy reproduktory. Už několik let je používám a nikdy s nimy nebyl žádný problém. Nyní z nich však vychází zvuk o vysoké frekvenci, který je za nízké hlasitosti neslyšitelný, ale jakmile jí přidám, stává se otravným. Zvláštní je, že se tomu děje jen když používám regulátor hlasitosti přímo na reprácích, ne zkrz operační systém. Netuším, čím to mohlo být zapříčiněno. Ovladač zvukové karty mám nainstalován. Předem děkuji za pomoc.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Repro: Creative SBS250
Zvuková karta: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]
kanabis (254)|6.10.2009 16:15
Občas se dostanu k starším reprákům a taky to u nich někdy slyším. Pomáhá na ně rána pěstí :) Takže bud koupit nové repro nebo je stlumit a zvuk zesílit přes nějaký soft.
SysGen (0)|6.10.2009 22:03
Rána pěstí nepomohla, dokonce se mi zdá, že to teď píská ještě víc nahlas :) Zkusim sehnat ten soft, nějaké návrhy?
kanabis (254)|8.10.2009 17:44
co takhle zajit do nejblišího IT obchodu a koupit nejlevnější repro co tam mají? třeba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

soft bych zkusil AC3 http://ac3filter.sourceforge.net/ . je to kodek. po instalaci to někde najít v configu a snad to poběží
trodas (1753)|10.10.2009 22:14
Piskani je zpusobeno kmitanim koncoveho stupne. Pravdepodobe soudruzi z Creativu opet vypustili z doporuceneho zapojeni vyrobce polovinu soucastek a druhou polovinu daly smejdovni, cize pokud je nechces vymenit za kvalitni, bude treba vymenit bedynky.

Smutne, ale je to tak. Creative tohle dela neustale...
StD (1963)|11.10.2009 08:15
[quote=kanabis;300582]...soft bych zkusil AC3 http://ac3filter.sourceforge.net/ . je to kodek. po instalaci to někde najít v configu a snad to poběží[/quote]

Jak už název HLÁSÁ - je to DirectShow Filter, a nikoli codec... Opatrně s tím výrazivem! ;) A odstranění pískání rozhodně není v jeho "náplni práce"... Tím se nedocílí nic, pouze přehrávání AAC-kodovaného audia.
kanabis (254)|11.10.2009 15:10
tak to se omlouvám. Vygooglil jsem to na nějakém foru.
SysGen (0)|11.10.2009 18:43
Děkuji všem za odpovědi. Vypadá to, že se porozhlédnu po nějaké koupi.
StD (1963)|11.10.2009 18:55
[quote=SysGen;301709]Děkuji všem za odpovědi. Vypadá to, že se porozhlédnu po nějaké koupi.[/quote]
Tak hlavně uvažuj co od toho čekáš (co na tom posloucháš) a vezmi si ssebou do prodejny CDčko se vzorkem "své" hudby/audia filmu a porovnávej, tedy pokud se ti podaří přesvědčit prodavače, aby ti to pustili. :thumb