Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GTX260 - zhasínání obrazovky

Zoidik (1405)|6.10.2009 08:05
Zdravím. V sobotu jsem dostal grafickou kartu GTX260OC od Gigabytu. Tak jsem se ji rozhodl včera vyzkoušet v Crysisu. Cca po půl hodině hraní s nastavením na vysoké nastavení ( ne velmi vysoké ) mi při střelbě zhasínala obrazovka. Ovladače jsem měl nejaktuálnější od nVidiie. System WXP PRO SP3. Naninstaloval jsem tedy starší ovladačem od GB, ale už jsem je nestihl vyzkoušet, to budu dělat dnes. Pokud to nepomůže, udělám ještě flash biosu karty. Pokud by nepohlo ani toto, tak přijdou na řadu visty jak se v nich bude chovat. Slyšel jsem o případu, kdy si GTX275 nerozuměla s WXP a ve vistách jede v pohodě. Ještě otázkou, zda toto neni záležitostí poute crysis... ještě vyzkoušim jiné hry a pokud pojedou jak mají, tak je chyba v crysisu.

Takže následující otázky :
1.) může si takto karta "nerozumět" s WXP?
2.) Napadá někoho ještě něco co bych mohl zkusit?
dzandra (1368)|6.10.2009 08:49
Známému jsem tuhle kartu instaloval do sestavy a nenarazil jsem na nejmenší problém. Je sice pravda, že jsem nezkoušel crysis, ale ostatní šlapalo v pohodě.

1- Jaký máš zdroj?
2- Crysis je orig?
3- Systém je orig nebo alespoň plně aktualizovaný?
Zoidik (1405)|6.10.2009 09:29
Zdorj mám 600W fortron epsylon 80plus
jj originál crysis
aktualizovaný ho udržuju

Možná mi tam zůstaly nějaké zbytky ovladačů ati a ty se ted hádaj s ovaldaši nvidie, teoreticky... musim to vyzkoušet ve vistách a v XP v jiné hře co to udělá.....
kevin00 (10238)|6.10.2009 09:55
Na toto je jednoduchý lék. Odinstaluj stávající drivery grafické karty, v nouzovém režimu odeber zbytky driverů pomocí Driver Sweeperu a poté nainstaluj aktuální ovladače. Máš do hry nainstalované patche?
Zoidik (1405)|6.10.2009 10:11
Ne patche nepoužívám. Když je jednou nainstaloval do něčeho, tak hra se mi zhroutila a jednou jsem koukal a všechny byly na multiplayer, takže jsem od toho upustil. Nicméně je zkusim. Ale když jsem měl ati, tak mi to nedělalo tento brajgl.... tak leda že by se hádaly zbytky těch driverů. Doma vyzkoušim. Nicméně, v XPčkách jsem drivery odebíral pomoci Your Uninstaler verze myslim 2008. jsem si myslel, že to mohlo stačit...
Zoidik (1405)|7.10.2009 07:44
odebral jsem ovladače utilitou a nainstaloval patche a jede bez problémů. jenom jsem to neměl dělat zároveň abych věděkl čím to bylo. díky za rady