Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS EN9800GTX+ DK TOP vs. mrznutie hier

worol (9)|10.10.2009 11:19
Cafte,

kartu som pouzival pol roka uplne bez problmov, ale posledny asi mesiac mam problem s mrznutim hier ... prejavuje sa to tak, ze zamrzne obraz a pomoze len restart PC .. pozeral som v Systemovych nastrojoch a tam pod Systemom a pod Aplikaciami mam uvedene tieto chybove hlasky .. viete mi s tym plis nejako poradit? skusal som aktualizovat ovladace aj zo stranky Asusu aj priamo od Nvidie a stale sa to sprava rovnako .. niekedy hram (konkretne COD4 - original) bez problemov a niekedy mi to po par minutach sekne .. chyby su v Event viewerovi stale tie iste .. je nejaka moznost otestovat kartu, ci je OK? rozmyslal som aj nad preinstalovanim OS (mam XP) za Vistu, alebo Win7, ale najprv by som rad nejako vylucil problem so samotnou kartou .. neviem, ci to ma nejaky suvis, ale zacalo sa to prejavovat po instalacii COD5, ten som uz medzicasom odisntaloval .. VDAKA
chyba_nv.JPG chyba_app_hang.JPG
trodas (1753)|10.10.2009 14:28
Jednoducha rada. Zkus kartu podtaktovat a jdi zase hrat hry. Dost ji podtaktuj, cim vic, tim lip. Pokud bude stabilni, je to v ni - kondiky odchazi, nebo napajeni. Pokud to spadne i s vyznamne podtaktovanou kartou, pak zkusit jedine novy silnejsi zdroj.

Taktovani primo v control panelu nVidie ti umozni prilozene coolbity.