Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ukončí Nvidia vyrobu GTX 260, 275, 285?

Leibritz (11)|10.10.2009 11:27
Zdravim.

Podle clanku na Semiaccurate, ze 6.10. uvazuje nvidia o ukonceni vyoby vyse uvedenych rad grafickych cipu. Samozrejme, tento server vynika nemaskovanym odporem k Nvidii, ale mnoho lidi se jiste shodne, ze jejich informace jsou mnohdy velmi presne. Vzhledem k tomu, ze na rozdil od ATI se NV vyroba jader nedari tak, aby mohla konkurovat nejen vykonove, ale i cenove, byl by to zajiste logicky krok. GTX 295 by mela jeste nejaky cas zustat, je ale otazkou, zda to ma smysl. Vypada to tedy tak, ze pokud je informace Semiaccurate pravdiva, NV zcela opusti segment grafickych karet. Tomu, ze si jiz delsi dobu hleda zadni vratka by nasvedcovalo i to, ze v nekolika poslednich prohlasenich opevovala sva reseni pro mobilni telefony a vypocetni platformy.

Otazkou je to jestli je to pravda a pokud ano, co z toho plyne...

JC

http://www.semiaccurate.com/2009/10/06/nvidia-kills-gtx285-gtx275-gtx260-abandons-mid-and-high-end-market/
cool.user (2822)|10.10.2009 12:01
[quote=Leibritz;301232]ze pokud je informace Semiaccurate pravdiva, NV zcela opusti segment grafickych karet.[/quote]
To je samozrejme totalni nesmysl.

Je mozne, ze nvidia ukonci (respektive podle nekterych uz ukoncila) vyrobu chipu GT200b a gt200, z duvodu ze jejich vyroba neni nadale jiz rentabilni.To ale neznamena ze ukonci vyrobu ostatnich chipu a zastavi vyvoj novych rad. Nedivil bych se kdyby nvidia na pulrok hodila pres palubu highend, ale rozhodne si nemyslim ze by opustila graficky trh zcela.
trodas (1753)|10.10.2009 12:12
nVidiu graficky trh zivi. Z mobilnich zarizeni tolik nedostane a musela by se masivne zmensit. Ze dela prehmaty a ze vynosnost nektery veci neni takova, jaka by mohla byt je druha vec. Svou vlajkovou lod ale ted potopit nemuze, protoze prichazeji HD 5770 a HD 5750 Radeony ktere pomerem cena/vykon zcela ovladnou stredni (nejvynosnejsi) segment truhu. nVidii zustane tedy JEN hi-end a za teto situace by likvidace vyroby hi-endu znamenala likvidaci nVidie.

Zas TAKOVOU krpu tedy neudelaji :) Tomu neverim ani ja :D
cool.user (2822)|10.10.2009 12:24
[quote=trodas;301244]nVidii zustane tedy JEN hi-end a za teto situace by likvidace vyroby hi-endu znamenala likvidaci nVidie.[/quote]
Myslis gt200b na kterou utoci z jedne strany rv870 a ze strany druhe rv770/790 a za par (ty)dnu i rv830? Highendu se celkove neproda tolik jako mainstreamu a nvidia tady ma stale relativne levny a stale slusne vykony chip g92b a pak jeste zastupce nizsiho mainstreamu.

Za predpokladu ze nvidia musi doopravdy jiz dotovat vyrobu gt200b tak mi prijde zcela logicke ji (do prichodu gt300) vyhodit pres palubu.
Hellow (199)|10.10.2009 12:33
Já si myslím též, že na nějaký čas se sklidí z trhu. A pak třeba bez nějakých informací zaútočí na velké frontě. (můj názor respektivě bych to udělal taky tak) Proč bojovat nad prohraným bojem s 5870? (podle mě NV lehce podcenila ATi a to se jí vymstilo) Zas jen můj názor.:cool:
Ale že by se sklidila z celého pole grafických čipů je podle mě nesmysl. Z čeho by pak NV žila?
czhunter (775)|10.10.2009 13:22
Tak ještě dělají chipsety (to jde taky do kopru kromě IONu), Tesly (tam mají velký zisky na kus otázka je, kolik se jich prodá) a Quadra (ty jsou mnohem oblíbenější než ATI FirePro, ale prodejnost je malá).

Otázka je, kolik mají těch G200 na skladech. Pokud dost na to, aby uživili trh až třeba do ledna/února, tak už je asi opravdu nemá cenu dál vyrábět. Blbý je, že po G200 přijde GF100, low a mid-end zase nikde, tam bude už "prehistorický" jádro G92(94,96) ... který nemá ani DX10.1, natož DX11, který bude mít ATI i u low a mid-endu.

Pokud GF100 nebude úplná bomba, tak je na tom nV dost špatně, řekl bych. Ale co už, s ATI to taky po uvedení X2900 vypadalo špatně a dostali se z toho.
cool.user (2822)|10.10.2009 13:30
[quote=czhunter;301261] který nemá ani DX10.1, natož DX11, který bude mít ATI i u low a mid-endu.[/quote]

Maj jeste gt218 a gt216, ktere uz maji dx10.1 :D