Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Internet not found 400

Draken (1578)|26.10.2009 11:04
ahoj, můj známý má problém s výběrem poskytovatele internetu
1)nemá pevnou linku a realizace připojení je dle vyjádření 02 je tak finančeně náročná, že se nevyplatí...
2)nyní má wifcom, který je na velice ale velice špatné úrovni díky neochotnému poskytovateli, další wifi připojení v tomto místě není
3)kabelová televize typu UPC taky ne...

a opravdu nevim co mu mam poradit, protože žádný jiný připojení krom pomalýho ufona a několika připojení od t-mobile ve kterých se nevyznám neznám...

pokud máte někdo jakýkoliv nápad na připojení alespoň stabilní dvoumegou s pingy na kterých se dá hrát pohodlně enemy territory, tak sem s tím

PS:bydlí v Miličíně poblíž Votic(tábor)

za rady díky...
petr.svec (320)|26.10.2009 11:10
ameriku asi nikdo nevymyslí

ještě přichází v úvahu satelitní... jenže to stojí několik tis./měs

takže ti nezbyde nic jinýho než internet přes mobil resp externí modem... protože tenje vždy rychlejší než přes mobil samotný
mstejska (2912)|26.10.2009 11:11
[quote=petr.svec;306800]ameriku asi nikdo nevymyslí

ještě přichází v úvahu satelitní... jenže to stojí několik tis./měs

takže ti nezbyde nic jinýho než internet přes mobil resp externí modem... protože tenje vždy rychlejší než přes mobil samotný[/quote]

Satelit je na prd. Pingy jsou ještě pomalejší než všechno ostatní
Draken (1578)|26.10.2009 11:12
právě ten G4 internet mě taky napadl ale co to umí ....???
Zoidik (1405)|26.10.2009 11:22
[quote=mstejska;306801]Satelit je na prd. Pingy jsou ještě pomalejší než všechno ostatní[/quote]

a ještě k tomu je potřeba jedno připojení, jelikož satelit je jednosměrnej...

Nemá náhodou O2 zřízení telefoní linky za simbolickou 1Kč? nebo to už neplatí?
Draken (1578)|26.10.2009 11:26
no pokavaď máš nejblížší sloup 30 metrů a ten drát by nemusel vést přes parcelu někoho jinýho a ten nebyl mentálně narušen a neřekl že tam žádnej kabel ve výšce 5 metrů a křižující jeho zahradu v jednom metru nechce ....

druhá možnost byla udělat další sloup o 15 metrů vedle ... ale umíš si představit kolik takovej sloup s prací stojí ...
pas!k (3765)|26.10.2009 11:28
Chybi mi tu zasadni informace .. k cemu ten net chce pouzivat .. dle toho bych volil nakladem treba i drazsi ale vyladenejsi net .. pokud to chce na omrknuti sportovnich vysledku .. neco malo posty atd sel bych cestou mobilnich operatoru..
Draken (1578)|26.10.2009 11:33
chce to na plynulé zobrazování youtube videí (HD nemusí), na psaní na QIPU i xfire, výsledky fortuny,google mapy,http://www.plysovy-medvidci-koala.cz:D a HRANÍ MUTIPLAY. HER TYPU Enemy Territory,COD2 apod.
hlavně[SIZE="5"] W:Enemy Territory[/SIZE]
pas!k (3765)|26.10.2009 12:03
V tom pripade bych se poohledl v mistni hospode po nekom kdo mu vykope diru na sloup.
Zoidik (1405)|26.10.2009 12:17
[quote=Draken;306817]no pokavaď máš nejblížší sloup 30 metrů a ten drát by nemusel vést přes parcelu někoho jinýho a ten nebyl mentálně narušen a neřekl že tam žádnej kabel ve výšce 5 metrů a křižující jeho zahradu v jednom metru nechce ....

druhá možnost byla udělat další sloup o 15 metrů vedle ... ale umíš si představit kolik takovej sloup s prací stojí ...[/quote]

Samozřejmě, je to drahé, ale vím že nějakou dobu zpět, mělo O2 zřízení pevné linky za simbolickou 1korunu. takže pořizovatele by to defakto nic nestálo a to že O2 neni ochotné, to je druhá všc
Draken (1578)|26.10.2009 12:29
... otázka je co dělat co ono O2 udělá když není schopné ... maximálně ti to oznámí a řekně litujeme ;)
z toho se podle mě nic nevykřesá.. podle mě se to nedá žalovat ani se bracet na ochranu spotřebitelů

mno a vykopání tý díry je opravdu nejlevnější položka... kde máš cenu sloupu a natažení kabelu mezi těma dvěma sloupy které už zjevně v oné nabídce za 1kč není ... navíc použití svého sloupu O2 odmítá i kdyby byl ze zlata prokládán českými granáty protože neodpovídá normě ...
EditorPO (2819)|26.10.2009 12:42
Kde najbližšie ma O2 pevnú linku?
Kámoš býva na okraji mesta, kde nedávno vznikla zástavba domov. Tiež nemá pevnú linku. Tá končí na začiatku ulice. Podarilo sa mu dohodnúť s majiteľom prvého domu, že si k nemu nechal zriadiť pevnú linku. (Nemal by to byť problém, pretože adresa ukončenia pevnej linky nemusí byť zhodná s adresou platitela). Zriadil si tam AP, na ktoré sa pripája zo vzdialenosť cca 100 metrov. Možno by niečo také bolo riešením aj pre tvojho kámoša. Asi je to lacnejšie ako stavať stĺp.
Zoidik (1405)|26.10.2009 12:43
Můžou ale to vedení zakopat zemí ;)
Draken (1578)|26.10.2009 12:56
[quote=EditorPO;306841]Kde najbližšie ma O2 pevnú linku?
Kámoš býva na okraji mesta, kde nedávno vznikla zástavba domov. Tiež nemá pevnú linku. Tá končí na začiatku ulice. Podarilo sa mu dohodnúť s majiteľom prvého domu, že si k nemu nechal zriadiť pevnú linku. (Nemal by to byť problém, pretože adresa ukončenia pevnej linky nemusí byť zhodná s adresou platitela). Zriadil si tam AP, na ktoré sa pripája zo vzdialenosť cca 100 metrov. Možno by niečo také bolo riešením aj pre tvojho kámoša. Asi je to lacnejšie ako stavať stĺp.[/quote]

tohle jedna z věco která mě zaujala... to s ním projednám

...... Můžou ale to vedení zakopat zemí : no to jsem si taky myslel ... ale po dopoledním telefonátu co kámoš měl jsem z toho pochopil, že je pro ně nákladný už úplně všechno ... dokonce i to, že si tu díru vykopeš a zasypáš sám :D ... prostě O2 sux
Zoidik (1405)|26.10.2009 13:35
Draken : jak tak koukam, tak se mi opět potvrdil můj dlouhodobý názor na O2. Jestli to dopadne špatně, tak se asi bude muset smířit s tím co má. Sice jedno řešení by mě ještě napadalo, ale uskutečnovat ho kvuli netu nemá význam.
Draken (1578)|26.10.2009 14:21
... hmm, já mam svůj názor na O2 už dlouho... já mu řikal ale znáš to, komu není rady tomu není ...
myslíte že kdyby se do toho vložila nextra nebo nějaký jiný poskytovatel s jistou pákou, že by to pomohlo?
Logout (4018)|26.10.2009 14:29
Anebo se dohodnout se sousedem. Pokud má internet, tak mu platit polovinu a sdílet, pokud nemá, tak to přihlásit na něj, dát mu přístup a platit to.

Nextra apod. imho do tak řídký zástavby nepůjde. Leda nějakej wifinář.