Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje: Nelze zapnout PC

Neregistrovaný (0)|30.10.2009 15:40
Jméno tazatele: ZikZak

Znění dotazu:
Zdravím,
mám problém s mým PC. Ještě včera šel v pohodě a večer jsem ho normálně vypl, ale dnes ráno už zapnout nešel. Díval jsem se a všechno je zapojeno tak, jak má být, zásuvka taky funguje, na základní desce svítí kontrolka u zdroje, takže štáva do ní de. Ale když mačkám tlačítko pro zapnutí tak nechce nastartovat, podobně jako kdybych měl zapojenou špatnou RAMku. Jo a ještě něco - ze zdroje vychází zvláštní zvuk, který určitě normalně při vyplém pc neslyším. Pokud počítač odpojím od elektřiny tak ještě chvíli zní a pak přestane. Když ho připojím, začne znovu znít. Budu rád, když mi někdo poradí co s tím.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
pas!k (3765)|30.10.2009 15:41
Mohl bys zacit tim ze napises o jakou sestavu se jedna a znacku a typ zdroje .. kazdopadne bych to moc nepokousel pokud je ten zdroj ko muzes tim vic veci pokazit nez napravit idealni by bylo zkusit jiny zdroj ..
johny__g (6387)|30.10.2009 15:44
No a power tlačítko funguje? Zkoušel jsi PC zapnout třeba šroubovákem, vyzkratováním (na vteřinku) těch dvou kontaktů na které je power tlačítko zapojené? Co si mám představit pod pojmem "zvláštní zvuk" Jestli nějaký brum nebo tiché pískání, to může být normální.
Zdroj se nejlíp otestuje tak, že zkusíš jinej.
ZikZak (0)|30.10.2009 17:23
Jiný zdroj bohužel nemám k dispozici jinak bych už zkoušel, musím nějaký sehnat. Ten zvláštní zvuk je takové pískání o vysoké frekvenci, je to potichu ale jde to slyšet a vím, že můj počítač nic takového nevydával.
johny__g (6387)|30.10.2009 18:13
Tak ještě zkus zdroj úplně vyndat a zapnout ho samotný, bes desky a dalších komponent. Na ATX konektoru spojíš zelený a černý pin takhle, a zapojíš zdroj do zásuvky. Měl by se rozjet.
Tu sestavu a značku zdroje se dozvíme nebo je to tajné?
Richmond (8084)|30.10.2009 18:33
[quote=johny__g;308449]Tak ještě zkus zdroj úplně vyndat a zapnout ho samotný, bes desky a dalších komponent.[/quote]
Radsi bych tam nechal alespon disk, bez zatizeni bych to moc nepokousel...
trodas (1753)|30.10.2009 23:18
...ano... jenze radeji at pouzije nejaky starsi, nefunkcni disk. Zdroj to ma jiz zrejme zasebou a mohl by sebou vzit jeste dobry disk a data na nem.