Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc_pristup na disk D:

bluenite38 (178)|3.11.2009 10:24
Vcera jsem nainstaloval program na skryvani adresaru ve WinXP (Winmend Folder Hidden). Ten po instalaci udelal presne to, co jsem potreboval-zneviditelnil jeden adresar s daty. Dnes rano jsem usedl k praci na pc a zjistil jsem, ze na disk D: se neda dostat vubec.
D je fyzicky druhy disk na pc, ktery pouzivam pouze na ulozeni dat. XP ho vidi, Winexplorer hlasi, ze jednotka neni naformatovana.
TCommander dtto - nemuze se na ni prepnout. Formatovani neprichazi v uvahu, potrebuji odstranit vliv toho programku. Nejaky driver, nebo sluzbu na pozadi. V logu HijackThis o nem neni zaznam. Odinstaloval jsem ho ale, to nepomohlo.Vsechna prace mi nyni stoji, musim to nejak rychle vyresit.
Napada nekoho nejaka moznost, co s tim jde udelat, abych sa vyhnul ztrate dat?
dekuji za radu
Petr
pas!k (3765)|3.11.2009 10:32
Kdyz ten program spustis mel bys tam videt ktere slozky ci disky mas nastaveny jako "hide". Po zadani hesla by ses do nich mel normalne dostat to nelze?
bluenite38 (178)|3.11.2009 11:50
bingo!
to bych tady asi neobtěžoval, kdyby to šlo takhle. To ale nejde a když spustím ten program a zadám heslo, žádné složky, které jsem předtím schoval, nevidím. Plus to co píšu výše - disk d není přístupný vůbec v xp
omlouvám se moderátorovi, ale nevím co s tím
StD (1963)|3.11.2009 11:57
A nezměnil ti někdo to heslo? Viz recenze zde:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dojigiri (1629)|3.11.2009 12:29
Mně spíš napadá, že ten program (anebo něco jinýho - výpadek proudu, nutnost tvrdýho resetu, BSOD - nebylo něco z toho?) poškodil první sektor jednotky (tzv. boot sektor), takže proto se jednotka tváří jako nenaformátovaná. Co jsem koukal na ten program, tak do samotný jednotky jako takový nezasahuje, skrytý položky umisťuje někam pod Koš nebo co ... nejspíš nějaká taková technologie založená na využití rootkitu nebo něco podobnýho. Otázka je, co by se stalo, pokud by se tím pokusil někdo skrejt celou jednotku (její root adresář).

Když na tom D: dáš Vlastnosti, co tam vidíš? Systém souborů RAW a velikost 0?

Pokud to bude ten případ, už se to tu řešilo několikrát, např. zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/40057-problem-s-externim-diskem#302347
pas!k (3765)|3.11.2009 12:30
[quote=bluenite38;310041]bingo!
to bych tady asi neobtěžoval, kdyby to šlo takhle. To ale nejde a když spustím ten program a zadám heslo, žádné složky, které jsem předtím schoval, nevidím. Plus to co píšu výše - disk d není přístupný vůbec v xp
omlouvám se moderátorovi, ale nevím co s tím[/quote]

Sorry precetl jsem si ten tvuj post 3x a z nej to proste nebylo jasne :)
Logout (4018)|3.11.2009 14:52
Zkus PC Inspector file recovery - třeba pomocí něho půjdou ty soubory vykopírovat ven, pak zformátovat a zas nakopírovat. Ale musíš mít dost místa vedle...
bluenite38 (178)|3.11.2009 15:41
Dojigiri: ano, presne to tam je: RAW/velikost 0
pustil jsem na to TestDisk a ten zjistil bad boot sector. Data jsou ale ok, tak je tady vyzobavam po jednom adresari. Nevi nekdo o necem luxusnejsim, co to umi kopirovat najednou? Doufam ze nechci zas az tak moc...
diky vsem za reakce.
Dojigiri (1629)|3.11.2009 15:48
Testdisk umí ten špatnej boot sektor i obnovit ze zálohy (záloha je na konci disku - postup je taky u toho odkazu), což by mělo stačit - měla by se tím kompletně obnovit celá jednotka (protože takhle při vykopírovávání dat se zřejmě nedostaneš k těm skrytým tím programem). Pokud ten záložní sektor bude hlásit status OK tak ho nech obnovit a měl bys vidět všechno jako předtím.

Jinak pro zkopírování dat lze použít např. Partition Find And Mount - umí připojit jednotku pomocí toho záložního boot sektoru (a možná i bez něj jenom pomocí MFT apod.).
bluenite38 (178)|4.11.2009 14:36
problemek vyresen:
-spustil jsem TestDisk, kterym jsem zkopiroval data z disku D do zalohy
(jeden z nejlepsich a nejjednodussich pro zachranu sw poskozenych medii)
-obnovil jsem boot sektor timto programem, xp ho ihned nasly jako D
diky vsem za rady