Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: nejde internet

Neregistrovaný (0)|3.11.2009 13:24
Jméno tazatele: n4jaa

Znění dotazu:
Zdravím,

nemužu se připojit k adsl internetu. Router (modem) funguje pravděpodobně bez problému. Podle mě bude pravděpodobně problém někde v nastavení v notebooku, ale nevím kde.

Když připojím kabel k notebooku tak se v "centru sítí a sdílení" zobrazí toto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Včera jsem tam něco poklikal a pak to jelo, ale po vypnutí notebooku, nasledném vytažení kabelu, připojení kabelu a zapnutí notebooku (prostě odpojení kabelu a restart os - ten kabel tam nemužu mít furt připojený jelikož se jedná o notebook.) už to zase nejede.

Včera se mi při prvním připojení kabelu zobrazilo okno kde se mělo vybrat něco jako (doma, práce, veřejná - už si nepamatuji co to přesně bylo, ale vybral jsem doma (a to bylo asi špatně))

(pak jsem se v nastavení trochu vrtal a tam někde něco změnil na veřejné (myslím že z privátní))

Fakt nevím. V nastavování sítí se vubec neorientuji.

Prosím o pomoc. Už si nevím rady. Kde muže být problém?
Doufám že se to povede nějak vyřešit (i když už v to nevěřím)

P.S.: Mám trochu strach se v tom nastavení vrtat abych se někam špatně nepřipojil do nějaké jiné sítě třeba atd. aby pak někdo přes síť nemohl zneužít data atd... Nevím jestli se muže při špatném nastavení něco takového stát...

P.S.2.: když kliknu pravým na počítač->spravovat tak se mi ve "správce zařízení" zobrazí u položky "síťové adaptéry" u pár položek žluté vykřičníky, což asi značí nějakou chybu. Nemuže toto nějak vadit?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(popřípadě co s tím? I když podle toho co jsem hledal to slouží pro ipv6 (které se nepoužívá) a má se to ignorovat)

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
internet - adsl od t-mobile
router - ADSL router ZyXEL Prestige 660HW - T3
os - windows vista home premium 32bit sp1
pas!k (3765)|3.11.2009 13:41
Jak si hazel ten screen tak tam mas polozku diagnostikovat a opravit .. tim bych zacal ..

A zkus aspon trosku pospat co si kde nastavoval .. menil si nekde nejake ip adresy ?
n4jaa (0)|3.11.2009 13:54
"menil si nekde nejake ip adresy"

Pokud vím tak ne.
Ještě před připojením roteru jsem nastavil podle tohoto návodu: http://liane.tul.cz/cz/Konfigurace_síťové_karty_v_MS_Windows#Windows_Vista
automatické načtení ip a všech ostatních parametrů.
V tom manuálu od t-mobile je to uvedeno jako první krok: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(vše jsem dělal podle toho manuálu od t-mobile, takže nevím kde je chyba)

" tak tam mas polozku diagnostikovat a opravit .. tim bych zacal .."
Toto jsem myslím taky zkoušel jako první, ale nepomohlo to. Ještě to jednou znovu skusím a popřípadě napíšu a hodím screen co to potom vypsalo. Snad to nějak pomůže.

Zatím moc díky za pomoc. Doufám že se to nějak povede.
Logout (4018)|3.11.2009 14:29
Dej sem výpis ipconfig /all
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 16:26
pas!k: cituji: "Jak si hazel ten screen tak tam mas polozku diagnostikovat a opravit .. tim bych zacal .."

Ok.
V tomto okně:[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jsem teda klikl vlevo na odkaz "diagnostikovat a opravit"
Potom se mi zobrazilo toto hlášení: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

(nějak nechápu co to píše, jelikož já k notebooku nic dalšího připojeno nemám jen ten kabel který vede od routeru)
pas!k (3765)|3.11.2009 16:41
A kdyz das spravovat ty zarizeni vidis tam vic nez jedno?
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 17:07
Jak to myslíš? Kde to najdu?
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 17:50
Logout: cituji "Dej sem výpis ipconfig /all"

Nad tímto jsem taky přemýšlel. Nemuže ten výpis ale někdo nějak zneužít? Tam vyjede nějaký výpis ruzných adres, IP atd. nebo co a nemuže to potom někdo nějak zneužít? (hacking atd. atd.)
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 19:02
Ještě taková poznámečka, ale nevím jestli to muže vadit.
Mám adsl bez pevné. Z telefonní přípojky mi vede zelený kabel do splitteru a ze splitteru mi vede červený kabel do routeru.
Ale jelikož nemám pevnou, tak ve splitteru není zapojený telefon.
Muže to nějak vadit a nemělo by se to zapojit bez toho splitteru když nemám pevnou? A nebo by to mělo fungovat i tak?
astec (1823)|3.11.2009 19:32
Nemněnil jsi službu ADSL+hlas jen za službu ADSL ????
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 19:35
nn... jedná se o uplně nově zřízené adsl (bez pevné). Nikdy předtím jsem žádné adsl ani pevnou neměl.
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 19:57
Nevím jestli to muže nějak pomoc, ale:
když dám ping a adresu routeru (ping yy.0.0.xxx (to je ta adresa pomocí které se přes prohlížeč dostanu do nastavení routeru))
Tak není problém a dostanu "odezvu".

Pokud ale dám ping a nějakou adresu, tak tam je asi problém, jelikož nedostanu odezvu ("cílový hostitel není dostupný"). Pokud teda chápu jak ping funguje a kdy je to správný.

Akorát nevím jestli to něco znamená nebo to nějak pomůže.
Logout (4018)|3.11.2009 19:57
No, pokud ti vadí, že nám ukážeš, že máš ip adresu 192.168.1.2, nebo 10.0.0.139, tak prosim. Jo ještě nám ukážeš MAC adresu tvojí síťovky, takže si můžu vyrobit síťovku, která bude mít stejnou macadresu.... Ale jaksi v bille s ní nezaplatim :-( A mě se mac adresa mojí síťovky líbí, takže děkuju, nechci...
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 20:02
Logout: Ok. Já to nemyslel nijak špatně. Jen jsem se informoval jelikož nevím co vše to vypisuje.
ex_ (170)|3.11.2009 20:05
[quote=Neregistrovaný;310216]Nevím jestli to muže nějak pomoc, ale:
když dám ping a adresu routeru ping yy.0.0.xxx [/quote]
10.0.0.138
heslo admin
zkoušel jste to na přímo, tzn. vynechat ten splitter a dát to rovnou do routru? ten router je jaký model,máte ho správně nakonfigurovanej?
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 20:08
router - ADSL router ZyXEL Prestige 660HW - T3

Nakonfiguroval jsem jej podle toho manuálu co jsem dostal od t-mobile k tomu routeru.

Je třeba ten router konfigurovat pokaždé? Já jej totiž vypínám tak jestli při každém zapnutí je třeba jej nakonfigurovat? (ale to nebude mít na tu chybu vliv jelikož i když jej nakonfiguruji znovu tak to nejede)
ex_ (170)|3.11.2009 20:30
Pravděpodobně to bude špatná konfigurace toho routru/modemu , asi nejjednoduší zavolat na hotline a oni Vás provedou nastavením

edit/ dejte sem screen z Wizard setup
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 20:34
No ale on je PŘESNĚ nastaven podle manuálu.
Nevím no.
Ještě bych to teda mohl zkusit zapojit bez toho splitteru ale to asi nebude mít vliv.
astec (1823)|3.11.2009 20:48
1. Pokud máš ADSL holé tak bez splitru
2. Musíš mít nový DSL modem, staré tuto službu neumožňují
3. Máš potvrzeno že je služba zprovozněna a funkční???
4. Prověř na hot line stav linky a stav modemu
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 20:59
"2. Musíš mít nový DSL modem, staré tuto službu neumožňují"
Ten modem mám přímo od t-mobile. Pořizoval se zároveň s vyřizováním smlouvy. Takže asi by to měl podporovat.
astec (1823)|3.11.2009 21:02
Fajn, teď ještě ověřit, jestli služba jede a to hot line
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 21:08
Aha takže zavolat na infolinku operátora?
No ja psal do t-mobilu email a chtěli moje číslo (k routeru jsem dostal simkartu s číslem prý podle toho mají nějak evidované zákazníky) a kontakt.
Ten jsem jim poslal tak uvidím jestli se ozvou, popřípadě tam zavolám.
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 21:34
"1. Pokud máš ADSL holé tak bez splitru"
Takže ten zelený kabel pujde pryč a propojím rovnou červeným kabelem router(RJ-45) s tel. přípojkou(RJ-11)?
Viz. zde z návodu od t-mobile jaké jsou k routeru kable.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(nechápu proč to do toho manuálu neuvedou jak to zapojit bez pevné...právě že tam vůbec není uvedeno jestli tam ten splitter má být nebo ne, tak nevím jestli se to bez něj může zapojit aby se ten router nezničil)
astec (1823)|3.11.2009 21:43
Nezničí
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 21:53
OK. Takže to zapojení bez splitteru nijak nepomohlo.
astec (1823)|3.11.2009 22:08
Takže prověř jestli je ta služba funkční
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 22:37
Ok. Uvidím jestli se mi ozvou z t-mobilu, popřípadě jim pak zavolám.
Ale stejně nevěřím že to bude chyba na jejich straně, nebo že to bude nefunkční, jelikož včera jsem něco poklikal ve windowsech a pak ten internet jel (bohužel až do odpojení a restartu, teď už to zase nejede.)
Takže chyba bude podle mě asi spíše někde ve windowsech někde tam v nastavení :(
(to je ale jen moje domněnka)
astec (1823)|3.11.2009 22:40
[quote=Neregistrovaný;310274]Ok. Uvidím jestli se mi ozvou z t-mobilu, popřípadě jim pak zavolám.
Ale stejně nevěřím že to bude chyba na jejich straně, nebo že to bude nefunkční, jelikož včera jsem něco poklikal ve windowsech a pak ten internet jel (bohužel až do odpojení a restartu, teď už to zase nejede.)
Takže chyba bude podle mě asi spíše někde ve windowsech někde tam v nastavení :(
(to je ale jen moje domněnka)[/quote]

Tak Tobě to už jelo???? to jsi neřekl. Tak to je jiná
Neregistrovaný (0)|3.11.2009 22:50
jj...včera chvilku, jelikož jsem to pak vypínal a pak se v tom nehrabal protože bylo pozdě.
Myslím že je to hned v prvních příspěvcích.
speedsnail (4876)|3.11.2009 23:05
Když sem hodíš výpis z ipconfig /all ukáže se jen tvoje vnitřní IP adresa. Bude něco jako 192.168.1.x. Pak tam budeš mít "výchozí brána" .. tam by měla být IP tvého routeru (asi 192.168.1.1.) Podmaska může být 255.255.255.0 a taky nás zajímá jestli máš povoleno DHCP. Fyzickou adresu (mac adresa) si můžeš nechat jako tajemství :)
n4ja (4)|4.11.2009 13:38
speedsnail: mrknu na to.

Tak já vám nevím. Dneska jsem to udělal tak: Zapnul jsem router a asi pět minut počkal. Připojil jsem kabel do vypnutého notebooku. Zapnul jsem notebook a co vidím? Internet jede.
Pro porovnání takto vypada centrum sítí a sdílení když jede internet: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ale vlevo ten odkaz "diagnostikovat a opravit" tam je i tak.

To nemůžu ten kabel připojit do notebooku když je zapnutý? To musím jen když je vypnutý a pak až zapnout? To ani ten kabel nemužu odpojit když je notebook zapnutý (to bych ale celkem potřeboval)?

A nebo to bude v něčem jiném...
pas!k (3765)|4.11.2009 14:03
S tim kabelem je to uplne jedno .. to zarizeni zacne komunikovat ve chvili kdy ho pripojis k tomu routeru = kdyz tam strcis ten kabel .. ale kdyz ho tam budes mit pichnutej porad stane se to same kdyz ten notebook nastartujes a zapne se ta sitovka .. takze jestli tam ten kabel pri startu je nebo ne je jedno .. klidne ho tam nechej porad ..

Z toho ze je tam ta volba diagnostikovat a opravit i v pripade ze to jede (doufam ze to chapu spravne dle toho screenu ) bych si taky hlavu nedelal ..
n4ja (4)|4.11.2009 14:14
No ja ho tam pravě pořád nechat nemužu. Jedná se o notebook a ten přenáším, proto potřebuji připojovat a hlavně i odpojovat kabel i při zapnutém notebooku.
Ale ono to asi fakt nemá vliv.
Teď jsem restartoval notebook a kabel připojil až když byl pc zapnutý a internet jede.

To je ale pak záhadné, jelikož já žádné nastavení neměnil.
Možná něco udělali u t-mobilu, nevím.
Možná se nějak dobře zapnul router.

No uvidíme jak dlouho to bude fungovat :D

Stejně mi ale pořád neleze do hlavy, proč tam předtím byly dvě sítě v cetru sítí a sdílení a teď je tam už jen jedna (tak to asi má být)
pas!k (3765)|4.11.2009 14:17
[quote=n4ja;310417]No ja ho tam pravě pořád nechat nemužu. Jedná se o notebook a ten přenáším, proto potřebuji připojovat a hlavně i odpojovat kabel i při zapnutém notebooku.
Ale ono to asi fakt nemá vliv.
Teď jsem restartoval notebook a kabel připojil až když byl pc zapnutý a internet jede.

To je ale pak záhadné, jelikož já žádné nastavení neměnil.
Možná něco udělali u t-mobilu, nevím.
Možná se nějak dobře zapnul router.

No uvidíme jak dlouho to bude fungovat :D

Stejně mi ale pořád neleze do hlavy, proč tam předtím byly dvě sítě v cetru sítí a sdílení a teď je tam už jen jedna (tak to asi má být)[/quote]

Taky si psal ze si do toho vrtal a ani nevis jak :) Takze tezko ti ted nekdo rekno co s tim bylo .. proste pokud to jede tak nevrtat :)
n4ja (4)|4.11.2009 14:37
No já už si to moc nepamatuji. Myslím že pomohlo zakázání "bezdrátového připojení" nebo tak něco, ale to asi nemělo na to žádný vliv, jelikož ja wifi nepoužívám a po restartu už to zase nejelo.
Ale nic moc drastického jsem tam nenastavoval a pak (až jsem zjistil že to nepomohlo) jsem to stejně vrátil vše zpět (zapnul to bezdr.připojení atd.)

Ono to funguje nějak záhadně. Restartoval jsem modem a pak jej připojil k pc. Internet ale začal fungovat až po delší době, když se na routeru rozsvítila kontrolka internet (včera ale kontrolka svítila a internet nešel).
Problém asi byl v těch více sítích (v té neznáme síti). Teď už tam je jen jedna síť a internet jede (a i když nejede tak tam je jen jedna síť)

Problém ale je, že než se na routeru po zapnutí zobrazí kontrolka internet tak to dlouho trvá a když ten router budu vypínat a zapínat (nebudu jej nechávat stále zapnutý) tak to je celkem špatný (přitom kontrolka dsl svítí pár sekund až minutu po zapnutí tak nevím proč ta kontrolka internetu svítí až po nějakých 3-5 minutách).
Nevím jestli je normální aby to tak dlouho trvalo.
speedsnail (4876)|4.11.2009 14:56
1. Neni normální vypínat ADSL router (neznám nikoho kdo by ho vypínal). Přihlašování pak vždy nějakou dobu trvá. Musí se nastartovat, spojit s ústřednou, identifikovat se - ústředna ověřit jaký uživatel se připojuje a pak ho teprve připojí na příslušnou rychlost internetu..
Pokud jde při vypínání o těch odhadem 5W spotřeby, budeš muset při připojování vždy čekat.

2. Tvůj problém mohl teoreticky být v tom, že se notebook snažil připojit přes nějakou WIFI a né přes kabel. Když si zakázal bezdrátová připojení, mohlo se to přepnout konečně na tu ADSL? snad mě nanapadla uplná blbost (:notsure)
n4ja (4)|4.11.2009 15:06
"1. Neni normální vypínat ADSL router (neznám nikoho kdo by ho vypínal)."
No mě přijde zbytečné aby jel i když jej nepoužívám a třeba nejsem doma (přece jen je to el. zařízení a muže selhat).
O spotřebu taky trochu jde, protože nevím jaké to má moc velké nároky.
Ale taky se ten router celkem zahřívá...

Nevím jestli by to mohlo být wifinou, ale asi ne. Protože já měl na notebooku přepínač bezdrátové komunikace vypnutý. A po restartu notebooku to už pak nefungovalo i když byla ta bezdrátová síť zakázana a i tak se tam zobrazily dvě sítě.
Podle mě to nějak souviselo s routerem. Protože když jsem kliknul na "Zobrazit stav" jak u sítě tak i u té naznáme sítě tak se mi zobrazil stejný dialog [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Neregistrovaný (0)|4.11.2009 15:43
Tak bohužel. Po restartu opět internet nejde. Zajímavé že zase v cetru sítí a sdílení je více sítí: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
EditorPO (2819)|4.11.2009 16:58
Daj si zobrazit stav tej "neznamej siete", klikni na "podrobnosti", aby si videl, ze co to je zac.
V DOS okne zadaj uz spominany prikaz "ipconfig /all" a daj sem screen. Nemusis sa bat, si za routrom, takze nic nevymazuj.

DSL router nemusis vypinat, ma minimalnu spotrebu. Nabeh internetu po jeho zapnuti urcitu dobu trva, pretoze server tamusi najprv overit. Tym, ze si ho predtym vypol, tak si sa neodhlasil a po jeho zapnuti si server mysli, ze ide o duplicitne spojenie. Niekedy trva aj 20 minut, kym ta znovu overi a pripoji.
Neregistrovaný (0)|4.11.2009 17:11
Když použiji ipconfig/all tak mi vyjede takový dlouhý vypis, že asi ty první řádky se odmažou a ani se nezobrazí (zmizne totiž i ten "uvod" v cmd a ten příkaz co jsem zapsal) takže se asi ten výpis mi nezobrazí celý.

P.S.: zajímavé je zase to, že teď mi zase ten internet funguje (restartoval jsem router, vypnul notebook, připojil router při VYPNUTÉM notebooku a notebook zapnul )
EditorPO (2819)|4.11.2009 17:16
Mozes ten screen robit na 2x.

Mas zblbnute centrum sieti. Ked si s tym "laboroval", tak si vytvoril este nejake pripojenie, ktore ti v tom teraz robi chaos.
Co to urobi, ked das v tomto stave "diagnostikovat a opravit"? Daj sem vysledok.
Neregistrovaný (0)|4.11.2009 17:23
"Mozes ten screen robit na 2x."
jj, to je mi jasný, ale ja to myslel jinak. Mě se při vykonání toho příkazu asi ty první řádky odstraní. (Asi je to moc dlouhé tak cmd ty "starší řádky maže")


Když v tomto "cetru sítí a sdílení": [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kliknu vlevo na odkaz "Diagnostikovat a opravit"
Tak mi to pak zobrazí toto hlášení: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


(nějak nechápu co to píše, jelikož já k notebooku nic dalšího připojeno nemám jen ten kabel který vede od routeru - proto taky ani nechápu proč tam je "několik sítí -> ta "síť" a "neznámá síť"")
EditorPO (2819)|4.11.2009 18:00
Riadil si sa pokynmi v texte? Klikol si na to?
Neregistrovaný (0)|4.11.2009 18:14
Myslíte v tomto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kliknout na to u té šipky?

Popřípadě zkusím a hodím screen. (myslím že včera jsem to zkoušel a zobrazilo to nějakou další hlášku)


P.S.: jinak ještě k tomuto: "Daj si zobrazit stav tej "neznamej siete", klikni na "podrobnosti", aby si videl, ze co to je zac."
Zkoušel jsem. Zobrazil jsem si jak podrobnosti te "neznámé sítě" tak i té "sítě".
Co se tak dívám, tak to vypadá že ty podrobnosti jsou uplně stejné.
Neregistrovaný (0)|4.11.2009 19:00
Takže když potom v tomto hlášení: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kliknu na to u té šipky, tak se zobrazí kontrola: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
potom se zobrazí další zjišťování: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
A pak se zobrazí toto hlášení: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Neregistrovaný (0)|4.11.2009 19:54
EditorPO: Jen ještě podotku. (nevím jestli jste to tady celé pročítal nebo ne)

když kliknu pravým na počítač->spravovat tak se mi ve "správce zařízení" zobrazí u položky "síťové adaptéry" u pár položek žluté vykřičníky, což asi značí nějakou chybu. Nemuže toto nějak vadit?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(popřípadě co s tím? I když podle toho co jsem hledal to slouží pro ipv6 (které se nepoužívá) a má se to ignorovat - ale nevím)
Neregistrovaný (0)|4.11.2009 20:52
Tak, a ještě něco doplním :D
(omlouvám se za tolik příspěvků po sobě, ale editovat nemůžu)

Trošku jsem googlil a něco málo jsem našel. Jelikož tomu ale nerozumím tak bych nerad něco udělal špatně. Myslíte že toto muže být něco podobné? Co si o tomto myslíte?
http://www.jiribrejcha.net/2009/09/windows-7-nefunkcni-pripojeni-k-siti/
speedsnail (4876)|4.11.2009 20:56
žluté vykřičníky znamenají problémy s ovladači.. o jaký ntb se vlastně přesně jedná?
Neregistrovaný (0)|4.11.2009 21:00
Toshiba satellite A200-1S9
Neregistrovaný (0)|4.11.2009 22:23
Tak co, myslíte že by to teda uškodilo s tou službou Bonjour Service podle tohoto návodu? :
http://www.jiribrejcha.net/2009/09/windows-7-nefunkcni-pripojeni-k-siti/