Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: nejde internet

Neregistrovaný (0)|4.11.2009 22:32
Jen ještě doplním že něco podobného jsem našel i zde: http://social.technet.microsoft.com/Forums/cs-CZ/windows7cs/thread/c97167eb-d11a-4db0-9ab3-1965e94c0ea9
Taky se tam radí zakázání te služby.
Ale zase se jedná o 7ičky. Nevím jestli by i na vistách to mohl způsobovat stejný problém a jestli by to taky pomohlo.
EditorPO (2819)|4.11.2009 22:57
Vyskusaj.
Neregistrovaný (0)|4.11.2009 23:07
No právě. Ale vrtat se ve službách když člověk neví o co jde je celkem riziko.
Je fakt, že toto se mi mohlo nainstalovat třeba při instalaci photoshopu (aspoň podle této věty: "Instaluje se s některými aplikacemi (např. Creative Suite 3 od Adobe)")
(i datum vytvoření té složky "C:\Program Files\Bonjour\" se shoduje s datem vytvoření složky "C:\Program Files\Adobe\Adobe photoshop CS3")

Co je to teda za služba? Je možné ji teda vypnout bez možných následků? Není pro něco důležitá?
speedsnail (4876)|4.11.2009 23:12
Zkus to, tyhlety přídavný kraviny dělaj často neplechu.
Neregistrovaný (0)|4.11.2009 23:47
Ja nevím, ale když kliknu na tu službu a dám vlastnosti abych ji mohl zakázat, tak mám ty volby zašedlé a nemužu ji zakázat.
Jedině když ten services.msc spustím pomocí pravého tlačítka jako správce tak pak by to mohlo jít. Ale nevím jestli se ty změny pak neprovedou na ten administrátorskej učet a ne na ten můj uživatelskej.
Neregistrovaný (0)|5.11.2009 00:29
Ok. Tak jsem to provedl podle toho návodu a teď jsem se připojil při zapnutém notebooku (po restartu jak notebooku tak routeru).
Zatím ale nemužu říct na 100% jestli to pomohlo, to bych posoudil až zítra.

Zatím díky hooodně moc. Zítra dám vědět.
speedsnail (4876)|5.11.2009 00:33
Super, vypadá to zatim pozitivně, ale třeba se to zítra po restartu zase kousne.. no uvidíme.
Neregistrovaný (0)|5.11.2009 00:40
No zkusil jsem znovu restartovat jak notebook tak router a zase jsem se připojil, takže zatím super...
Jediné co pozoruji je, že při připojení routeru v centru sítí a sdílení jakoby problikne druhá síť ale hned zmizí.
Prostě se tam zobrazí ta jedna "síť" (s tím domečkem) a pod ní problikne identifikace další druhé sítě, ale hned zmizí. (internet ale jede bez problému)
Nevím, možná je to normální....
speedsnail (4876)|5.11.2009 00:48
Ještě k tomu vypínání routeru. Aby jste měl jasno ohledně jeho spotřeby: pokud nemáte doma měřák spotřeby a jste z Prahy, zajděte do Datartu nebo do poradenského centra Pražské Energetiky ve Jungmance a půjčte si zdarma měřák spotřeby. Já si tím oměřil za týden celý byt (a posléze několik spotřebičů vytáhl ze zásuvky a u několika naopak zjistil, že to nemá smysl).
Neregistrovaný (0)|5.11.2009 09:12
No mě nejde jen o spotřebu. (jinak z prahy nejsem)
Jde třeba o to, že se ten přístroj celkem zahřívá a třeba po celo-odpoledním používání je celkem teplý. Takže nevím jak by to dopadlo kdyby byl pořád zapnutý (třeba aby se nepřehřál)
Taky mi přijde zbytečné to nechat zapnuté když nejsem doma (je to taky přece jen el. přístroj který může selhat a v nejhorším případě bych nerad vyhořel (což nevím jak moc je reálné)) (i když je třeba fakt že třeba ledničku taky nevypínáme)

Na ten měřák se mrknu, ale nejsem z prahy, tak snad i v Ostravě bude někde jeho možnost jeho zapujčení...
Neregistrovaný (0)|6.11.2009 21:11
Ok. Tak vypadá to teda, že to už asi fakt funguje.

Mockrát všem děkuji za pomoc a ochotu při řešení problému. Díky moc...


P.S.: jen by mě zajímalo pár drobností:
1) je normální toto:
"Jediné co pozoruji je, že při připojení routeru v centru sítí a sdílení jakoby problikne druhá síť ale hned zmizí.
Prostě se tam zobrazí ta jedna "síť" (s tím domečkem) a pod ní problikne identifikace další druhé sítě, ale hned zmizí. (internet ale jede bez problému)"


2) Myslíte že tu "síť" mám dobře nastavenou? Viz. screen: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(jde o to nastavení "veřejná" a "privátní")
Já tam mám nastavenou veřejnou, ale nevím jestli by tam neměla být privátní?
Moc dobře nechápu co tam má správně být a co se tím nastavuje.

3) Když něco špatně nastavím v centru sítí a sdílení nebo i jinde ohledně sítí, je možné, že se špatně někam připojím do nějaké cizí (jiné) sítě a pak třeba někdo bude moci zneužít moje data popřípadě se dostat do pc?