Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

5 verejnych IP na jeden router

Chmelda (10)|5.11.2009 12:29
Zdravim.

Mam router od Linksysu - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a k dispozici pripojeni k internetu pres WAN s 5 verejnymi IP. Mam zapojenou vetsi sit (60PC) a do 4 bych potreboval dat verejnou IP a na tu patou verejnou IP aby jel zbytek site. Jde to s timtou routerem takto vyresit? Popr. poradil by mi pls nekdo s postupem?

Diky
EditorPO (2819)|5.11.2009 14:44
Pochybujem, ze sa da na routri nastavit viac IP adries na WAN rozhrani.
Najjednoduchsie by bolo dat pred router switch, do ktoreho by si pripojil tie 4 PC. Piatu verejnu IP dat na router.
Pabler (425)|5.11.2009 19:27
Len upravim na "pochybujem u SOHO rieseni ..."
Napr. na rackovych cisco routroch nieje problem nastavit NAT pool, a spokojne specifikovat staticke prekladanie vonkajsej adresy na konkretnu vnutornu (vhodne pre webovy server ktory chceme mat v lokalnom rozsahu ale je potrebne aby bol pristupny z vonku)
A zvysne volne IP bud tiez staticky pridelit, alebo rozdelit medzi skupiny vnutornych adries. Pricom plati ze pokial bude potrebne vonkajsiu adresu prelozit na viac ako 1 adresu z vnutornej siete, tak sa aplikuje PAT, znamy z kazdeho domaceho routru :)

Pokial by teda cielova skupina bola len jedna, odporucam radsej zvysok poolu nedelit a nehat ho v kope, router sam rozhodne dokedy si vystaci s NAT a kedy ma uz prejst na PAT (ktoreho nevyhody su asi kazdemu pomerne zname, hoci sa daju vyriesit cez port fwd)
EditorPO (2819)|5.11.2009 20:23
[quote=Pabler;310866]Len upravim na "pochybujem u SOHO rieseni ..."[/quote]

Odpovedal som mu na otázku ohladom konkrétneho routra,
[quote]Mam router od Linksysu - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [/quote]
tak znela otázka. Nebral som do úvahy profi riešenia.
|Mio| (1333)|5.11.2009 21:35
Do tohodle routeru by melo jit OpenWRT.

V linuxu nastavit preklad uz je celkem snadne, najdes to na foru k OpenWRT.


Ale myslim ze 60 PC je na tohodle broucka, sic sikovneho, moc. Nepocitej s propustnosti vic jak 40 Mbit, a to na nekolika malo spojenich, jak se bude zvysovat pocet spojeni tak se propustnost jeste snizi.