Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: kabel pro internet

Neregistrovaný (0)|7.11.2009 20:09
Jméno tazatele: 4n0nym

Znění dotazu:
Zdravim,
mám internet adsl a v jedné místnosti mám router/modem. (myslím, že přesný typ není důležitý).
Z tohoto modemu potřebuji hodit internet do pc který je v jiné místnosti.
S čím teda potřebuji poradit? Potřebuji vědět, jaký kabel je k tomu potřeba (myslím ten kabel, který vede od routeru do pc)? Který typ a jaké koncovky? Je těch druhů více?
(pokud možno, prosím o odkazy přimo z alfy, nerad bych špatně koupil)

Ale pěkně postupně:
1) Mám pocit že v alfě prodávají ten kabel i s koncovkami, ale nejsem si jistý, jestli jsem se nedíval špatně na něco jiného.
Pokud jej teda v alfě mají i rovnou s koncovkami hotový, prosím o odkaz který mám teda koupit? (potřebuji asi 10, 15 nebo 20m)

2) Zajímá mě, jestli je možné toto:
Z routeru by mi vedl kabel do pokoje kde by ale ten kabel nešel rovnou do noťasu, ale do "zásuvky". Do této zásuvky už bych si pak vždy hodil další kabel a druhou stranu do noťasu.
Jde o to, že mám noťas který nemám ke kabelu připojený stále a proto by mi lépe vyhovovala taková zásuvka, než někde na zemi nechávat navinutý kabel.


Nevim jestli pochopíte co myslím, omlouvám se popřípadě za špatný popis, ale na telefonu se mi to špatně píše.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
matyyy (2527)|7.11.2009 20:15
nekřížený utp kabel
koncovky jsou rj45

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kevin00 (10238)|7.11.2009 20:17
  • [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (vyber si délku, jakou potřebuješ)
  • [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Neregistrovaný (0)|8.11.2009 09:37
Díky.

1) Má vliv délka toho kabelu na rychlost internetu?

2) Jak to potom zapojit? (tu zásuvku)
Pokud to chápu dobře, tak na jedne straně kabelu musí být koncovka která pujde do toho routeru a na druhém konci ta zásuvka?
(do te už se pak bude strkat ten kabel jako v bodě 1 který ji propoji s noťasem)
Je toto řešení ale "normální"? Nemůže to nějak narušit stabilitu a rychlost internetu nebo to něčemu vadit?
Bude to fungovat bez problému?
astec (1823)|8.11.2009 11:27
Nemá , do 100 metrů

Chápeš dobře, na jedné straně RJ-45 na druhé zásuvka
http://cs.wikipedia.org/wiki/RJ-45
nebude to ničemu vadit, je to běžná praxe, Ale doporučoval bych, aby ti zásuvku cvakli odborníci
Neregistrovaný (0)|8.11.2009 12:43
Aha.
Takže to bude asi třeba chtít koupit zvlášt kabel bez koncovek a zvlášť koncovku.

Můžu proto poprosit ještě odkaz na ten kabel (bez koncovek) (to se asi bude prodávat na metry) a odkaz na tu koncovku?
astec (1823)|8.11.2009 12:44
jakákoliv prodejna PC v Tém okolí
kevin00 (10238)|8.11.2009 12:49
  • [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
  • [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
matyyy (2527)|8.11.2009 12:54
[quote=Neregistrovaný;311859]Aha.
Takže to bude asi třeba chtít koupit zvlášt kabel bez koncovek a zvlášť koncovku.

Můžu proto poprosit ještě odkaz na ten kabel (bez koncovek) (to se asi bude prodávat na metry) a odkaz na tu koncovku?[/quote]

proč koupíš hotový kabel s koncovkama a jednu ustřihneš a v tý zásuvce od ABB je samořezný konektor tam jen nandáš drátky dle návodu
Neregistrovaný (0)|8.11.2009 13:10
no já právě ještě nevím jak to udělám. Taky přemýšlím že koupím už hotový kabel (z bodu 1) a jednu koncovku odstřihnu a přidělám tam tu zásuvku, ale nevím jestli je to možné?

Myslíte že tu zásuvku tam dovede přidělat běžný člověk?
Co je k tomu potřeba?
astec (1823)|8.11.2009 13:13
Vrtačka, vrták, hmoždinky, šrouby, štípačky, šroubovák
Přivrtáš zássuvku
Konektor odsřihneš, opatrně oholíš cca 3-5 cm bužírky, drátky rozpleteš a položíš na konektory ABB zásuvky dle barev. Pak přitlačíš vršek a drátky se samy zaříznou, odstřihneš dlouhé drátky a je to
kevin00 (10238)|8.11.2009 13:17
[quote=Neregistrovaný;311873]Myslíte že tu zásuvku tam dovede přidělat běžný člověk?
Co je k tomu potřeba?[/quote]

Naprosto bez problémů. Co budeš potřebovat ? Vrtáčku, 2x hmoždinku + vrut, krabičku pod zásuvku na omítku nízkou a víc ke štěstí netřeba :D Návod na zapojení bude v zásuvce.

Pokud zajdeš do elektry, tak každý slušný obchod by měl mít zásuvku RJ45 s krabičkou jako komplet.
Neregistrovaný (0)|8.11.2009 20:14
No s tím vrtáním zásuvky to bude asi problém.
Já původně myslel že by to byla třeba taková "krabička" a tu by stačilo kdybych ji měl třeba jen položenou na stole (nejlépe) popřípadě bych ji přilepil oboustrannou lepicí páskou na okraj stolu.
Protože já mám na noťasu konektor na levé straně a kdybych ji přivrtal na zeď tak mi ten kabel musel vést přes "uličku" a zavazel by mi.

Neexistuje něco takového nebo nedá se to nějak tak udělat?
kevin00 (10238)|8.11.2009 20:17
IMHO mohl by jsi použít [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Neregistrovaný (0)|8.11.2009 20:22
Ta instalace zásuvky je stejně easy?

Jo jinak když bych chtěl použít tu "dvojtou" zásuvku (2x RJ45) tak tam se to asi montuje na dva kabely? Takže pak musím táhnout dva ty utp kabely a jeden zapojím do zdířky LAN1 a druhý do LAN2 na routeru? Nebo se pletu?
matyyy (2527)|8.11.2009 20:23
[quote=Neregistrovaný;312085]Ta instalace zásuvky je stejně easy?

Jo jinak když bych chtěl použít tu "dvojtou" zásuvku (2x RJ45) tak tam se to asi montuje na dva kabely? Takže pak musím táhnout dva ty utp kabely a jeden zapojím do zdířky LAN1 a druhý do LAN2 na routeru? [/quote]
přesně easy a 2kabely
Neregistrovaný (0)|8.11.2009 21:28
Ok. Díky.
Tak teda koupím ten kabel hotový už s koncovkama a zásuvku.

Jen by mě ještě zajímalo toto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Chtěl bych to použít na propojení té zásuvky s noťasem. Máte s tímto někdo zkušenosti? Mě přijde divný ten plochý kabel na tom. Myslíte že to bude dobře fungovat nebo je lepší použít klasický kabel?
kevin00 (10238)|8.11.2009 21:34
Zkušenost s tím nemám, ale jedno jestli je kabel kulatý či placatý, jde jen o způsob uložení vodičů. Nikterak bych se tohoto řešení neobával.
Neregistrovaný (0)|8.11.2009 21:45
Díky.

Jen menší detail. Ten kabel ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) potřebuji tahat přes obyvák kolem televize. Nebude anténa (popřípadě televize) nějak rušit?
Nebo je třeba pak koupit nějaký stíněný kabel?
Neregistrovaný (0)|8.11.2009 22:14
Jinak teď jsem si všiml takové drobnosti.
Ten Kabel UTP přímý ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) je "kategorie 5"
a ta zásuvka UTP 1x RJ45 ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste])
je kategorie 5e
(aspoň tak je to uvedeno v alfě)
Muže to vadit? Bude to kompatibilní? Má to nějaký vliv ty kategorie?
astec (1823)|8.11.2009 22:56
[quote=Neregistrovaný;312133]Díky.

Jen menší detail. Ten kabel ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) potřebuji tahat přes obyvák kolem televize. Nebude anténa (popřípadě televize) nějak rušit?
Nebo je třeba pak koupit nějaký stíněný kabel?[/quote]
Ne není

[quote=Neregistrovaný;312142]Jinak teď jsem si všiml takové drobnosti.
Ten Kabel UTP přímý ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) je "kategorie 5"
a ta zásuvka UTP 1x RJ45 ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste])
je kategorie 5e
(aspoň tak je to uvedeno v alfě)
Muže to vadit? Bude to kompatibilní? Má to nějaký vliv ty kategorie?[/quote]

v tomto případě nemá
Neregistrovaný (0)|9.11.2009 18:02
Tak jsem nakonec koupil tuto zásuvku: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Přesně něco takového jsem potřeboval.
Až na to, že možná bude problém s tím namontováním, ono to vypadá trochu jinak:D

Pokud to pujde telefonem vyfotit tak vám pošlu foto a snad budete vědět. (pokud tedy můžu)

Ono tam ani žádný pořádný manuál není, jen u těch konektorů označené barvičky, na nich nějaká čísla a pak je to nějak děleno podle nějakých kategorií T568A a T568B.

A s tím nasazováním těžko říct. Ono to vypadá že se ty "drátky" tam asi jen nasunou, ale těžko říct jestli to bude jen tak držet a jestli to bude stačit...?
kevin00 (10238)|9.11.2009 18:23
Zapojení je naprosto jednoduché. Na boku krabičky jsou barvičky, podle kterých se budeš řídit. Zapojuj barvy podle standardu T568B, tzn. normální kabel nekřížený. Jednotlivé drátky zlehka zasuň do určených pozic a poté je domáčkneš řádným zatlačením na kryt krabičky. Drátky dosednou do svých určených pozic, prořízne se izolace a tím se vodivě spojí s kontakty.
Neregistrovaný (0)|9.11.2009 19:17
"Jednotlivé drátky zlehka zasuň do určených pozic a poté je domáčkneš řádným zatlačením na kryt krabičky."

No právě podle mě se to dotlačením toho krytu té krabičky asi nedomáčkne.
Nevím jestli se to nemá třeba ručně domáčknout (ten kryt totiž nevypadá na to, že by je domáčkl)

"Zapojuj barvy podle standardu T568B"
Aha. To jsem právě nevěděl jestli podle T568A nebo T568B. Takže podle těch krajních sloupečku na té zasuvce...
astec (1823)|9.11.2009 19:23
Koupil sis zásuvku bez samonarážecího krytu. Teď buď někdo pučí narážečku, nebo se to dá dělat šroubovákem - prasárna
Neregistrovaný (0)|9.11.2009 19:31
Dá se ta narážečka nějak levně i koupit? Na kolik to tak vyjde?
robky (3195)|9.11.2009 19:38
Neregistrovaný (0)|9.11.2009 19:45
nj...já bych to potřeboval ale někde v kamenném obchodě v Ostravě.
Proto mě taky hlavně zajímá jak to přesně pojmenovat abych nekoupil něco jiného a hlavně je těch druhu více? (myslím třeba podle velikosti atd?)
Budu to muset sehnat někde v Ostravě.
astec (1823)|9.11.2009 19:57
Asi to nekoupíš v hyper super mega marketech. ale v normální prodejně s PC anom nebo se s nima domluvíš a udělají ti to na počkání
Neregistrovaný (0)|9.11.2009 20:23
No mě hlavně zajímá jak se to přesně jmenuje abych věděl po čem se ptát a hlavně jestli je těch druhu více (třeba více velikostí atd...)
kevin00 (10238)|9.11.2009 20:26
Normálně se zeptej na Narážecí nástroj pro svorkovnice, měli by vědět o co se jedná.
astec (1823)|9.11.2009 20:27
[quote=Neregistrovaný;312634]No mě hlavně zajímá jak se to přesně jmenuje abych věděl po čem se ptát a hlavně jestli je těch druhu více (třeba více velikostí atd...)[/quote]

Zářezový narážecí nástroj typu 110 (impactor)
PremiumCord Narážecí nástroj Krone LSA

prostě narážečka na zásuvky UTP
EditorPO (2819)|9.11.2009 21:12
Sledujem toto vlákno od začiatku. Myšlienka s krabičkou sa mi páčila, je to solídne riešenie, ale pokiaľ sa ti bude válať niekde pod stolom, prípadne na stole, tak stráca úplne zmysel. Na to ti bude v pohode stačiť kábel s dvomi koncovkami od routra do PC. Máš to lacnejšie a pokiaľ tu zásuvku budeš robiť sám, tak je šanca, že to urobíš zle. Ešte kvôli tomu budeš kupovať špeciálny nástroj.
Neregistrovaný (0)|9.11.2009 22:05
No máš celkem pravdu, ale já právě potřeboval tu zásuvku, jelikož já se potřebuji připojit notebookem jak u stolu, tak i z postele (celkově asi ze třech míst - ve stejném pokoji) proto mi přišlo lepší to řešit pomocí zásuvky. Takhle bych musel mít někde namotaný delší kabel aby se všude dostal.
Takto bych měl zásuvku a jen bych se do ní připojil a nemusel by mi nikde pod stolem zavazet namotaný kabel.
kevin00 (10238)|9.11.2009 22:17
A nebylo by v tomto případě nejjednodušším řešením umístit do pokoje router, např. : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Neregistrovaný (0)|9.11.2009 22:25
To jako můžu do routeru zapojit další router?
Ale já zatím wi-fi nechtěl. Zatím jsem chtěl internet připojit pomocí kabelu a až možná časem pořídit wifi.
kevin00 (10238)|9.11.2009 22:33
Píšeš, že připojuješ NTB. Ten NTB má i wifi síťovou kartu, ne ? Tak proč jí nevyužít. Nač stále za sebou tahat kabel. Pokud budeš NTB různě přemisťovat po pokoji, tak je toto podle mě ideální řešení. Nejsi omezen ničím.
Ano, můžeš router zapojit za router.
Logout (4018)|9.11.2009 22:39
Hele, když už máš zásuvku, tak to neřeš, vem šroubovák a zaraž to tam. Možná je to prasárna, ale nemaje narážečku jsem tak udělal síť po celym bytě. Doporučuju na to použít plochej :-) šroubovák s hodně "tlustym" ostřim.

Pokud to uděláš a pak poběží ethernet gigabitem (pokud máš 100mbit modem/router, tak samo 100mbit :-)), jseš v pohodě. Pokud ne, tak buď nějakou diagnostikou ethernetu (popř. zkoušečkou, ale tu taky asi nemáš)
(pro marvel síťovky např.
http://drivers.softpedia.com/get/NETWORK-CARD/OTHER-NETWORK-CARDS/Marvell-Yukon-Windows-Diagnostic-Tool-72173.shtml)
zjistit kterej pár hapruje a případně ho ještě jednou doraž, nebo doraž všechny. Hrubá síla vítězí.

Nic horšího než to, že se Ti to na poprvý nepovede, drát tim ulomíš a budeš muset kabel o cenťák zkrátit a udělat to znova Ti nehrozí, ale to se stává opravdu jen výjímečně (respektive snad se mi to nestalo nikdy).

Pokud by ses rozhodnul pro bezdrát, tak bych asi koupil ne wifirouter, ale jen AP (tzn. v podstatě převodník drát - wifi) a připojil ho k routeru, dva routery za sebe se sice daj dát, ale buď se musej správně konfigurovat, nebo trochu dělaj problémy (ne zas nic vážnýho) a hlavně je to zbytečný.
Bezdrát má ale nevýhodu v tom, že kopírování velkejch souborů po síti (kdybys připojil časem ještě jedno PC/ntb) je pomalejší, proto bych ideu natažení kabelu ke stolu nezavrhoval. Jak o tom přemejšlim, nejlepší varianta je natáhnout ke stolu kabel plus zprovoznit AP.
EditorPO (2819)|9.11.2009 22:40
[quote=Neregistrovaný;312691]No máš celkem pravdu, ale já právě potřeboval tu zásuvku, jelikož já se potřebuji připojit notebookem jak u stolu, tak i z postele (celkově asi ze třech míst - ve stejném pokoji) proto mi přišlo lepší to řešit pomocí zásuvky. Takhle bych musel mít někde namotaný delší kabel aby se všude dostal.
Takto bych měl zásuvku a jen bych se do ní připojil a nemusel by mi nikde pod stolem zavazet namotaný kabel.[/quote]
To nema logiku. Stejne budes tahat za sebou kabel od zasuvky, ked budes na jednom z tych troch miest. To uz daj namiesto tej zasuvky switch a na vsetky tri miesta v izbe si z neho natiahni kabely.
Namiesto wifi routra ti postaci obycajne AP.
Neregistrovaný (0)|9.11.2009 23:11
"To nema logiku. Stejne budes tahat za sebou kabel od zasuvky, ked budes na jednom z tych troch miest. To uz daj namiesto tej zasuvky switch a na vsetky tri miesta v izbe si z neho natiahni kabely."

No to by možná nebylo špatné i když trochu nechápu jak je to myšleno (jelikož nevím naco a jak funguje switch).
To mi vyjde nastejno jako když přímo od toho routeru povedu tři kabely ne? (i když to už asi není ono)
(i když ten kabel stačí táhnout jen na dvě místa, z toho jednoho to dosáhne na obě)


"Ten NTB má i wifi síťovou kartu, ne ? Tak proč jí nevyužít."
Nevím sice jestli není kabel jistější nebo rychlejší ale to je fuk, ale hlavně wifi je třeba umět zabezpečit a trochu tomu rozumět, jinak se vám tam pak někdo dostane...a já tomu nějak moc nerozumím. Takže wifi bych pořídil raději až budu mít více zkušeností.
kevin00 (10238)|9.11.2009 23:14
[quote=Neregistrovaný;312729]"Ten NTB má i wifi síťovou kartu, ne ? Tak proč jí nevyužít."
Nevím sice jestli není kabel jistější nebo rychlejší ale to je fuk, ale hlavně wifi je třeba umět zabezpečit a trochu tomu rozumět, jinak se vám tam pak někdo dostane...a já tomu nějak moc nerozumím. Takže wifi bych pořídil raději až budu mít více zkušeností.[/quote]

Zabezpečit wifi síť je jednoduchou záležitostí. Není problém pro dané zařízení napsat návod jak postupovat a co kde máš nastavit, aby síť byla zabezpečena ;)
Logout (4018)|9.11.2009 23:50
Jo, neni to magie - na APčku nastavíš WPA2 a heslo, to je celý, v případě potřeby napíšeme návod pro blondýnu :-)
EditorPO (2819)|10.11.2009 00:07
[quote=Neregistrovaný;312729]No to by možná nebylo špatné i když trochu nechápu jak je to myšleno (jelikož nevím naco a jak funguje switch).
To mi vyjde nastejno jako když přímo od toho routeru povedu tři kabely ne? (i když to už asi není ono)
(i když ten kabel stačí táhnout jen na dvě místa, z toho jednoho to dosáhne na obě)[/quote]
Switch je nieco ako rozbocovac (laicky povedane ako rozdvojka v elektrickej sieti). Ked potrebujes dotiahnut alektriku do miestnosti, kde nemas zasuvky, tak natiahnes jeden kabel z miestnosti, kde elektrika je. A ked mas v tej miestnosti 3 spotrebice, tak nebudes tahat z vedlajsej miestnosti 3 samostatne kable, ale natiahnes jeden a na jeho koniec das rozdvojku.
Rovnako je to aj v pocitacovych sietiach. Privedies do miestnosti 1 ethernet kabel, na jeho koniec pripojis switch a do neho pripojis vsetky zariadenia. V tvojom pripade kratsie kable do vsetkych bodov v miestnosti, kam chces pripojit notebook.
Ta myslienka s krabickou bola zaujimava v pripade, ze mas kabelaz v stene, pripadne v listach. Vtedy je krabicka na stene. Od nej si privedies patch cord do pocitaca. Aby si ju mal len volne na konci kabla, s ktorym by si potom aj tak manipuloval, tak je to nezmysel. Je to len dalsi mozny zdroj poruch.

[quote=Neregistrovaný;312729]"Ten NTB má i wifi síťovou kartu, ne ? Tak proč jí nevyužít."
Nevím sice jestli není kabel jistější nebo rychlejší ale to je fuk, ale hlavně wifi je třeba umět zabezpečit a trochu tomu rozumět, jinak se vám tam pak někdo dostane...a já tomu nějak moc nerozumím. Takže wifi bych pořídil raději až budu mít více zkušeností.[/quote]
AP je vlastne bezdratove predlzenie ethernetoveho kablu. Tiez ho mozes pripojit do toho switchu. Pokial si na AP nastavis kvalitne zabezpecenie, tak sanca, ze ti to niekto prelomi, je minimalna. Je to vec par kliknuti v nastaveni AP a nastavenia v notebooku.
Neregistrovaný (0)|10.11.2009 00:22
No ale každopádně nevím, když se připojuji jen ze dvou (tří) míst v pokoji a nikde jinde ne, jestli není lepší na tyto místa teda natáhnout kabely než kvuli toho používat wifi?
Jako jestli ty kabely nejsou jistější, stabilnější, rychlejší atd...
Je fakt že s wifi se mužu pohybovat, ale já nepotřebuji s notebookem lítat po celém bytě :D
kevin00 (10238)|10.11.2009 01:34
[quote=Neregistrovaný;312777]No ale každopádně nevím, když se připojuji jen ze dvou (tří) míst v pokoji a nikde jinde ne, jestli není lepší na tyto místa teda natáhnout kabely než kvuli toho používat wifi?
Jako jestli ty kabely nejsou jistější, stabilnější, rychlejší atd...
Je fakt že s wifi se mužu pohybovat, ale já nepotřebuji s notebookem lítat po celém bytě :D[/quote]

Je to o komfortu a pohodlí. Jestli chceš tahat kabel, dávat pozor na vyčnívající konektor, apod. budiž. Osobně mám radši, když mi nic nikde nepřekáží a manipulace je co nejjednodušší a nejpohodlnější ;)
Neregistrovaný (0)|10.11.2009 13:30
nj... já bych taky rád wifi a pěkně se připojit bez kabelu kdekoliv.

Nejlepší by asi bylo řešení, že ke stolu kde se nejčastěji připojuji bych měl kabel a jinak všude jinde bych se připojoval přes wifi.

Ale já mám strach z té bezpečnosti. Když to někdo umí tak se mi tam muže vždycky dostat (a to ať to zabezpečím jakkoliv). Kdyby to nebylo tak "nebezpečné" tak bych šel do wifi ihned. Ale zase nechci aby se někdo mi dostal do pc a někde se tam hrabal nebo mi ho zanesl nějakým malwarem...

Přece jen by to bylo pohodlný a mužu se připojit i z postele a nikde mi nebudou zavazet žádne kable..
EditorPO (2819)|10.11.2009 13:38
Už som zažil, ako si kolega vyrval konektor ethernet kabla z notebooku :). Samozrejme, ze odisla cela doska.
Tie slabsie sifrovania sa uz daju "v pohode" prelomit. Tie uvodzovky som dal preto, ze ten hacker musi mat predsa len nejake skusenosti. U tych vyssich typov sifrovania to nie je take jednoduche, ba priam je to v sucasnosti beznymi prostriedkami nemozne. By si tam musel mat informacie, ktore za to stoja, aby sa vobec niekto namahal. Takze prehnana paranoia tu nie je na mieste.
kevin00 (10238)|10.11.2009 15:20
[quote=Neregistrovaný;312920]nj... já bych taky rád wifi a pěkně se připojit bez kabelu kdekoliv.
Nejlepší by asi bylo řešení, že ke stolu kde se nejčastěji připojuji bych měl kabel a jinak všude jinde bych se připojoval přes wifi.
Ale já mám strach z té bezpečnosti. Když to někdo umí tak se mi tam muže vždycky dostat (a to ať to zabezpečím jakkoliv). Kdyby to nebylo tak "nebezpečné" tak bych šel do wifi ihned. Ale zase nechci aby se někdo mi dostal do pc a někde se tam hrabal nebo mi ho zanesl nějakým malwarem...
Přece jen by to bylo pohodlný a mužu se připojit i z postele a nikde mi nebudou zavazet žádne kable..[/quote]

Já pořád nechápu, proč chceš někam tahat kabel. Přiveď do pokoje pouze jeden kabel a ten zapoj do AP. Už nikam jinam kabely tahat nemusíš. Vždyť budeš přímo u zdroje signálu, tak se žádného kolísání rychlostí bát nemusíš.
Co se týká zabezpečení, tak pokud použiješ zabezpečení WPA2 se šifrou AES a dostatečně silným heslem (osobně mám heslo dlouhé 46 znaků), tak se nemáš čeho bát. O zabezpečení wifi sítí se dočteš na internetu dost, stačí pouze použít Google ;)
Neregistrovaný (0)|10.11.2009 16:53
No já to "APčko" (nebo co bude potřeba) právě nechtěl mít přímo v tom pokoji.
kevin00 (10238)|10.11.2009 16:58
To nevadí kde jej umístíš. Musíš s tím ovšem počítat a podle toho zakoupit přístroj s dostatečným výkonem.