Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otazka pro majitele TL-WR1043ND

Rosak (5)|7.2.2012 07:52
Durib & MIO: neobjevil jsem, že by mi na routeru běželo uPNP. Existuje v OpenWRT ekvivalentní služba s jiným názvem?

Durib: díky za tip na nMAP, to je lepší utilitka :-)
|Mio| (1333)|7.2.2012 18:17
uPNP

# opkg install luci-app-upnp miniupnpd
# /etc/init.d/miniupnpd enable
# /etc/init.d/miniupnpd start
# reboot

EDIT: více: http://wiki.openwrt.org/doc/uci/miniupnpd
RolandN (210)|8.2.2012 11:21
Potřebuji do male firemní sítě na routeru TL-WR1043ND zprovoznit VPN server.
Potřebuji jednoduché spolehlivé fungování routeru přes web rozhraní. Ať jsem přečetl cele toto téma, nevím které použit zda DD nebo OpenWRT, případné kterou verzi z jednoho nebo druhého použit (nejstabilnější ověřená)?
zsdx (2098)|8.2.2012 11:59
A co si predstavujes pod tim VPN server? Nestacil by PPTP?
A to, co nastinil Mio o tri posty vyse ti jako odpoved nestaci?
RolandN (210)|8.2.2012 13:31
Potřbuju vytvořit VPN no vnitřní sítě za router pro přístup z internetu.
PPTP neznám o co jde.

jinak mě zajímá odzkoušená stabilní verze buď DD nebo OpenWRT, pravě pro VPN.
durib (1141)|8.2.2012 18:08
[quote=RolandN;492976]jinak mě zajímá odzkoušená stabilní verze buď DD nebo OpenWRT, pravě pro VPN.[/quote]
V současné chvíli je lepší použít OpenWRT odtud: http://ecco.selfip.net/backfire/ar71xx/
Stáhnout luci openVPN balík.
Pak zde: http://wiki.openwrt.org/doc/howto/vpn.openvpn a doplňující info zde: http://openvpn.net/index.php/open-source/documentation/howto.html
Dal bych rád i svůj "automatický" :) generátor certifikátů a konfiguráky... bojím se však o svou bezpečnost :(
Rosak (5)|8.2.2012 19:11
[quote=|Mio|;492873]uPNP

# opkg install luci-app-upnp miniupnpd
# /etc/init.d/miniupnpd enable
# /etc/init.d/miniupnpd start
# reboot

EDIT: více: http://wiki.openwrt.org/doc/uci/miniupnpd[/quote]

Nerozumíme si :-) Zajímalo mě proč mám otevřeny ty náhodné porty, Tys mě navedl na uPNP. A já říkám, že tam neběží a ptám se, jestli neexistuje jiná služba, která dělá to samé a mohla by tam v defaultu běžět.
|Mio| (1333)|8.2.2012 19:52
No fór je v tom ze jestli je spatne nainstalovaná/nakonfigurovaná jedna sluzba, tak ti nejspíš jiná nepomůže, krom toho nevim o jiném balíčku pro openwrt nez miniupnpd.

uPNP neotevira nahodne porty, ale konkretne ty, o ktere si zarizeni v siti reknou ze je chteji otevrit.

Pokud potrebujes staticky otevrit nejake porty tak je muzes nastavit rucne ve firewallu.

Pokud ti uPNP nefunguje jak má, tak je jen spatne nainstalované, odeber balicek, smaz konfiguraky, pripadne upgradni rovnou na vyssi build, muze byt problem jen v danem buildu.

Pokud mas hodne defenzivne nastaveny firewall, tak jej pro testovani funkcnosti vyrad z cinnosti tim ze das na traffic wan-->lan forward na accept


PS: Jinak co presne myslis tim nebezi, neni spustena, nedela co ma, trochu to popis do hloubky.
RolandN (210)|9.2.2012 09:58
[quote=durib;493028]V současné chvíli je lepší použít OpenWRT odtud: http://ecco.selfip.net/backfire/ar71xx/
Stáhnout luci openVPN balík.
Pak zde: http://wiki.openwrt.org/doc/howto/vpn.openvpn a doplňující info zde: http://openvpn.net/index.php/open-source/documentation/howto.html
Dal bych rád i svůj "automatický" :) generátor certifikátů a konfiguráky... bojím se však o svou bezpečnost :([/quote]

Jo díky, tohle jsem potřeboval :)
Vše se povedlo teď jen bojuju s nakonfigurováním toho VPN.
zsdx (2098)|9.2.2012 10:17
[quote=RolandN]Vše se povedlo teď jen bojuju s nakonfigurováním toho VPN.[/quote]

Tak at vyhrajes ;) Jinak PPTP je takove VPN lite
fisik (1)|9.2.2012 11:44
Ahoj,

zrovna jedu na DD-WRT build 18024 a zatim spokojenost co se tyce moznosti nastaveni. Na DD-WRT jsem sel kvuli VPN a bohate staci PPTP, to se mi taky podarilo rozjet, ale mam problem, ze nejak mi nestiha wifi streamovat IPTV od netboxu (bez PPTP)- Linksys co sem mel predtim to zvladal bez problemu. Nejak se prehlti wifi a jede vsechno strasne pomalu. Nema nekdo tip, nebo radu, jak to optimalizovat? Router je jen v panelakovym byte, takze signal by mel byt bez problemu a ani ostatni site nerusi. Jedu na rezim mixed. Trochu podezrivam, ze za to muze primo DD-WRT. Open WRT ma v sobe VPN, nebo se musi rozjet jen pres OpenVPN?

Diky za kazdou radu :)
durib (1141)|13.2.2012 23:23
Zdravím. Mám malý problém s firewall. Splichtil jsem OpenVPN na rozhraní "tun", což jsem pochopil tak, že to funguje, jako by byl další připojený router s LAN. Takhle to chci, klienti mají vlastní virtuální síť oddělenou od všeho mého ostatního. Teď ale potřebuju, aby se z té sítě mohli podívat na službu, která běží na routeru.
Tzn. z té "virtuální oddělené" 10.0.0.1 + DHCP do .255 se mohli dostat na tu původní 192.168.1.1, kterou když zadám ze své kabelové LAN 192.168.1.x, tak funguje. Díky.
durib (1141)|13.2.2012 23:24
Duplikát, nějak se to seklo :(
cejny (52)|14.2.2012 20:00
[quote=fisik;493141]Ahoj,

zrovna jedu na DD-WRT build 18024 a zatim spokojenost co se tyce moznosti nastaveni. Na DD-WRT jsem sel kvuli VPN a bohate staci PPTP, to se mi taky podarilo rozjet, ale mam problem, ze nejak mi nestiha wifi streamovat IPTV od netboxu (bez PPTP)- Linksys co sem mel predtim to zvladal bez problemu. Nejak se prehlti wifi a jede vsechno strasne pomalu. Nema nekdo tip, nebo radu, jak to optimalizovat? Router je jen v panelakovym byte, takze signal by mel byt bez problemu a ani ostatni site nerusi. Jedu na rezim mixed. Trochu podezrivam, ze za to muze primo DD-WRT. Open WRT ma v sobe VPN, nebo se musi rozjet jen pres OpenVPN?

Diky za kazdou radu :)[/quote]

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/vpn.openvpn
Jde pridat do web rozhrani (luci-app-openvpn), ale ciste pres ne to asi nepujde. Baliky tam dostanes i pres web rozhrani (klikacka), ale neco bude o prikazove radce a vi, misto vi bych si dal nano (staci zamenit vi za nano) nebo ty konfiguraky edituj z win pres winscp.
Nemel by to bit problem rozjet.
pajasat (3)|18.2.2012 11:23
Kdybych si od tebe vzal jeden kousek ,byl by jsi schopen mi to i vyměnit v tom TP LINKU?.zaplatím.Děkuji


[quote=|Mio|;492374]Mám, 2 kousky.[/quote]
killall (6)|22.2.2012 13:33
Ahoj všem,

před týdnem jsem si koupil tento router s představou, že budu moci kromě Nkové sítě využít USB konektor a funkci media serveru abych nemusel kupovat media centrum k televizi (TV sice umí přehrávat z USB, ale kdykoli budu potřebovat nahrát na disk data ho odpojovat a připojovat k počítači se mi nechce, navíc TV neumí velké soubory, má problém s některými titulky atd atd..)

Narazil jsme ale na problém.
Po připojení disku k routru ho zařízení v pořádku najde, nastartuji zdílení a v počítači jej otevřu. Při čtení z disku se vše jeví OK, ale při zápisu na disk se po přenesení asi 100-200MB zařizení zasekne(není ani přístupný web) a nepomůže nic až restart. Originální FW je poslední verze.

můj disk: WD book 1T naformátovaný systémem NTFS s jedním oddílem.

Narazil jste někdo na stejný problém?

Přemýšlel jsem nad neoriginálním FW open-wrt. Podporuje také funkci media server a případně používáte někdo tuhle funkci. Jaké jsou zkušenosti z provozu?

Nakonec si musím postesknout nad rychlostí přístupu do internetu, která se po pořipojení kabelem pohybuje na 110Mb/s sice je to třetina toho, co moje linka umí, ale stačí to :) proč se ale chvástají, že je to Gbit router, když to není tak úplně pravda...
durib (1141)|23.2.2012 13:20
Vyzkoušej něco jiného- třeba flashdisk, jestli bude dělat to samé.

[quote=killall;494849]110Mb/s sice je to třetina[/quote]
Taková linka se dá sehnat kde? :eek:
killall (6)|23.2.2012 14:56
[quote=durib;494952]Vyzkoušej něco jiného- třeba flashdisk, jestli bude dělat to samé.



Taková linka se dá sehnat kde? :eek:[/quote]

Flešku jsem doma neměl zkusím dnes vzít nějakou z práce...

A ta linka... no máme optiku v patě paneláku... 1g switch a 1g UTP až do bytu :) - můj rekord viz podpis...
durib (1141)|23.2.2012 22:30
OT Až z toho brečím. Hned bych věděl, jak prověřit její stabilitu. S tím mým "courákem" se moc věcí provádět nedá :cry Dneska asi neusnu.:)
Kodl1 (30)|26.2.2012 17:44
Ahoj, používám DD-WRT v24-sp2 (12/20/11) std (SVN revision 18024) a rád bych k routeru měl připojenou multifunkční tiskárnu. Tisk mi jede, ale lze nějak rozchodit i skenování?
Předem dík za pomoc
zsdx (2098)|27.2.2012 11:58
Kodl1: silne o tom pochybuji. Co je to za MFC?
Kalevra (1)|27.2.2012 16:22
Dobrý den,ahoj.
Pořídil jsem si tento prý výborný wifi router hlavně kvůli bezdrátovému sdílení dat z externího HDD.Wifi běhá super,dosah sqvělej,ale mám velkej problém se sdílením HDD.HDD naformátován na NTFS a mám povolené sdílení.Byl by velkej problém pro někoho z Vás,aby sem napsal podrobný postup jak na to.Předem díky moc za všechny odpovědi.
Kodl1 (30)|27.2.2012 16:24
Canon MP 540, někde jsem četl něco o USB IP, ale netuším co to je.
zsdx (2098)|27.2.2012 18:56
[quote=Kodl1;495441]Canon MP 540, někde jsem četl něco o USB IP, ale netuším co to je.[/quote]

Ano, to by mohlo chodit. Potrebujes alternativni firmware, usb-ip server a klienta pak najdes na strankach projektu.
cejny (52)|28.2.2012 14:12
Problem je kolikrat uz v zprovozneni samotne tiskarny, protoze si vyrobce specifikaci vylozil po svem a podpora skeneru se vramci printserveru moc neresi. Na canony existuji print servery, ktere podporuji konkretni tiskarny i se skenrem, ale cena je cca 5000Kc, takze se to fakt vyplati.

Mezi openwrt balicky je kmod-usbip (s tim ze existuji i balicky -client, -server) na kterej ukazuje predchozi odkaz, netusim zda je pod dd-wrt udelane balicek a poradne postup, protoze na webu svoje balicky nemaj. Podivej se na forum je mozny ze to jde rozjet na balicich z openwrt.
Soft pro win si asi stahnes z predchoziho odkazu.

Kdyztak http://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=dd-wrt+usbip&ie=utf-8&oe=utf-8

Jinak jsem si mezi balickama openwrt vsiml, ze na nektere usb wifi existuji ovladace a tim padem jde pridat i dalsi fyzicka wifi :-) . http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/ar71xx/packages/Packages
Kazdopne se s tim daj delat zajimave veci, pokud se od toho necekaj vylozene zazraky. Docela premeslim ze prubnu napajene rozbocovac a pridam tam 2.4/5g dwa-160 a uvidim zda na dir-825 rozjedu kombinaci, dir-825 jako klient adsl modemu na 2.4g a na 5g ap, dwa-160 jako ap na 2.4 a 5g (pri nejhorsi aspon ap na 2.4g). Jen bych na tom pak neresil NAS, ale jen uloziste pro soft OS. Pri trose stesti by se to mohlo samo pridat do web rozhrani.
K tomu me napada ze jde rozjet mesh sit (resi rozdeleni komunikace na jednom kanalu, ...), kde se hodi mit vyce fyzickych radii a resi to castecne problem ze kdosi v bytovce s 8 rodinama chytil 40wifi z toho 19 melo signal lepsi nez -70dBm :-( , pokud se aspon par lidi domluvi. Je to hodne zajimave reseni, ktere se hova jako datova pavucina a pro data si hleda nej cestu a nejak je reseno i dynamicke prideleni brany, takze jde vyuzit potencialu vice pripojeni na internet :-) .
durib (1141)|28.2.2012 18:50
[quote=Kodl1;495441]Canon MP 540, někde jsem četl něco o USB IP, ale netuším co to je.[/quote]
http://rpc.one.pl/index.php/lista-artykulow/34-openwrt/92-usbip-w-openwrt-czyli-udostepnienie-zdalnie-drukarki-scanera-usb&usg=ALkJrhgoPL1I7DnHRUyYLyQ2AlwLd1qA9A
Vyzkoušeno, rychlost připojení je ale pomalá, akorát možná na to skenování. Taktéž klient pro win není výhra. Nesmíš mít také nainstalován Daemon Tools.
killall (6)|29.2.2012 11:59
[quote=Kalevra;495440]Dobrý den,ahoj.
Pořídil jsem si tento prý výborný wifi router hlavně kvůli bezdrátovému sdílení dat z externího HDD.Wifi běhá super,dosah sqvělej,ale mám velkej problém se sdílením HDD.HDD naformátován na NTFS a mám povolené sdílení.Byl by velkej problém pro někoho z Vás,aby sem napsal podrobný postup jak na to.Předem díky moc za všechny odpovědi.[/quote]

1) připojit disk
2) v nastavení ENABLE sdílení
3) otevřít v tvém průzkumníku disk adresa bude vypadat nějak takto: \\192.168.1.1\Volume1
Dúležité jsou ty dvojté zpětné lomítka nazačátku.

případně si můžeš disk namapovat na nějaké písmenku a dát mapování automaticky při spuštění
Kodl1 (30)|29.2.2012 12:01
Děkuji za snahu, ale je to bohužel nad mé síly.
killall (6)|29.2.2012 12:01
[quote=killall;494849]Ahoj všem,

před týdnem jsem si koupil tento router s představou, že budu moci kromě Nkové sítě využít USB konektor a funkci media serveru abych nemusel kupovat media centrum k televizi (TV sice umí přehrávat z USB, ale kdykoli budu potřebovat nahrát na disk data ho odpojovat a připojovat k počítači se mi nechce, navíc TV neumí velké soubory, má problém s některými titulky atd atd..)

Narazil jsme ale na problém.
Po připojení disku k routru ho zařízení v pořádku najde, nastartuji zdílení a v počítači jej otevřu. Při čtení z disku se vše jeví OK, ale při zápisu na disk se po přenesení asi 100-200MB zařizení zasekne(není ani přístupný web) a nepomůže nic až restart. Originální FW je poslední verze.

můj disk: WD book 1T naformátovaný systémem NTFS s jedním oddílem.

Narazil jste někdo na stejný problém?

Přemýšlel jsem nad neoriginálním FW open-wrt. Podporuje také funkci media server a případně používáte někdo tuhle funkci. Jaké jsou zkušenosti z provozu?

Nakonec si musím postesknout nad rychlostí přístupu do internetu, která se po pořipojení kabelem pohybuje na 110Mb/s sice je to třetina toho, co moje linka umí, ale stačí to :) proč se ale chvástají, že je to Gbit router, když to není tak úplně pravda...[/quote]

Tak update mého problému.
Nakonec jsem router reklamoval a problémy se neopakují.

Můj dotaz ale platí.
Máte někdo na Open-wrt, nebo DD-wrt rozchozený media server?
Případně jaké jsou zkušenosti?
Kodl1 (30)|29.2.2012 18:44
Potřebuji poradit, zda a případně jak je v DD WRT možné nastavit jeden port switche tak, aby měl přístup pouze na internet, ale ne do zbytku mé sítě.
Dál bych uvítal nějaký polopatický návod na instalaci torrent klienta, nejlépe v češtině.

Díky
RolandN (210)|1.3.2012 08:50
jen malý dotaz:
jak nastavím OpenWRT WOL počítače z internetu?
Namapování portů 9 mám nastaveno na IP adresu PC. Zapnutí PC z internetu jde, ale vždy jen nějakou dobu po vypnutí PC. Problém bude nejspíš v tom že router po nějaké době ztratí informaci na který PC to má poslat. Kde nastavím nějaké spřažení IP s MAC?
zsdx (2098)|1.3.2012 09:21
Ahoj, ja vzdy budim lokalne pres MAC (ale v trochu jine situaci).
Zkus se prihlasit na TP (ssh) a z nej WOL primo na MAC adresu.
Sprazeni IP a MAC muzes udelat pres rezervaci v DHCP serveru, prip. pridanim statickeho zaznamu do arp tabulky.
durib (1141)|1.3.2012 11:12
WOL se posílá na broadcast. Rozlišuje se dle MAC. Např. forward 9 to 192.168.1.255
Taky je možnost si stáhnout Luci WOL a probouzet přímo ve webovém rozhraní.
RolandN (210)|1.3.2012 11:20
[quote=zsdx;495661]Ahoj, ja vzdy budim lokalne pres MAC (ale v trochu jine situaci).
Zkus se prihlasit na TP (ssh) a z nej WOL primo na MAC adresu.
Sprazeni IP a MAC muzes udelat pres rezervaci v DHCP serveru, prip. pridanim statickeho zaznamu do arp tabulky.[/quote]

V časti "Static Leases" (u DHCP) jsme už spřeženi udělal, ale je to pořád to samé. To přidani statického záznamu do ARP tabulky udělám jak?
cejny (52)|1.3.2012 15:17
edit- Tim namapovanim minis presmerovani portu z wan na konkretni ip a port, s tim ze to povolis ve firewalu? :-)

Pres arp to nejde, ten pod openwrt dela jen aktualni vypis. Ja nasel ze to jde pres prikaz ip, balicek ip.
[code]ip neigh add 192.168.1.2 lladdr 00:de:ad:be:ef:00 nud permanent dev br0[/code]
Podle me by misto br0 melo bit br-lan, ale radej se podivej, aspon ja to tak mam, staci dat arp a uvidis.
Neni to na pevno a restart to zrusi, takze to kdyztak pridej do /etc/rc.local

Jinak ten prikaz je odtud https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=1787 a ja ho neskousel.
durib (1141)|1.3.2012 16:43
Ještě jednou- WOL na broadcast!

[quote=Kodl1;495619]Potřebuji poradit, zda a případně jak je v DD WRT možné nastavit jeden port switche tak, aby měl přístup pouze na internet, ale ne do zbytku mé sítě.
Dál bych uvítal nějaký polopatický návod na instalaci torrent klienta, nejlépe v češtině.
Díky[/quote]
V DD ti už nepomůžu, ale nejlehčí by bylo pracovat přímo s IP počítače, který je na ten port připojen. Pak už lze "snadno" nastavit iptables dle potřeby.
Torrent klient mi tam šel, někde úplně na začátku tohoto vlákna je odkaz (torrent a samba na nějaký Linksys 160). Pohledej. Jinak doporučuju se naučit trochu anglicky, pokud se v tom chceš vrtat.
cejny (52)|1.3.2012 23:17
[quote=durib;495686]Ještě jednou- WOL na broadcast!


V DD ti už nepomůžu, ale nejlehčí by bylo pracovat přímo s IP počítače, který je na ten port připojen. Pak už lze "snadno" nastavit iptables dle potřeby.
Torrent klient mi tam šel, někde úplně na začátku tohoto vlákna je odkaz (torrent a samba na nějaký Linksys 160). Pohledej. Jinak doporučuju se naučit trochu anglicky, pokud se v tom chceš vrtat.[/quote]

Pod dd-wrt je vlan taky http://dd-wrt.com/demo/Networking.asp , zacnes tim ze tagingem a pak musis nastavit patricne bridge, pripadne chovani mezi zonoma. Bohuzel jedu pod openwrt a tam je to logicky postaveno jinak, ale v principu nejde o nic jineho.

Torent jednoduse, zalezi jak to vemes, staci zadat
opkg update
opkg install transmission-daemon nano
transmission-daemon
sleep 5
killall transmission-deamon
find / -name settings.json (najde ti konfigurak settings.json, jsou dva)
transmission-daemon -g /root/.config/transmission-daemon/
settings.json kde zmenis
"bind-address-ipv4": "192.168.1.1",
"download-dir": "/mnt/nas1/torr"
"rpc-bind-address": "192.168.1.1",
"rpc-whitelist": "127.0.0.1,192.168.1.110", je ip pc, ktere se pripoji pres transmision remote gui
nakonec pridas do /etc/rc.local toto- transmission-daemon -g /root/.config/transmission-daemon/ a tim dosahnes ze se transmission pusti s konkretnim nastavenim.
na spusteni zadas transmission-daemon
na pc naistalujes transmission remote gui (zadne web rozhrani, proste jen klienta)

Takto to funguje mne pod openwrt, s tim rozdilem ze te tlaci do editace /etc/config/transmission , kde zadas to same s tim ze cesta k nastaveni je /root/.config/transmission-daemon/ .
Jde to ze ja neresil konfiguraci pres /etc/config/transmission , ale pres settings.json, u me ulozene /root/.config/transmission-daemon/ . Pokud jsem pres ve web rozhrani dal transmission pri startu tak se me pustil ten pod tim druhym konfigurakem a tim padem tam nebyly torrenty. Spoustim ho transmission-daemon -g /cesta ke konfiguraku/ . Je to postup z openwrt, ja dd-wrt opustil, protoze nemaj svoje baliky softu a zrovna ten transmission nechtel slapat na dlink dir-825 a celkove je to pro me o necem jinem.

PS: Pod openwrt muzes zkopirovat radky opkg update vcetne killall transmission daemon, ty probehnou, pokud je hodis do konzole zaraz. Navod je jednoduche, ale predpoklada radej openwrt a ze sedi cesta /root/.config/transmission-daemon/ , kterou pripadne zmenis.
Šobáň (128)|9.3.2012 10:08
[quote=RolandN;495666]V časti "Static Leases" (u DHCP) jsme už spřeženi udělal, ale je to pořád to samé. To přidani statického záznamu do ARP tabulky udělám jak?[/quote]


V OpenWrt třeba přidat MAC adresu do souboru /etc/ethers potom bude mac svázaná s IP.

Samozřejmě to třeba taky nastavit v DHCP serveru aby ten stejný PC dostával stejnou IP.
RolandN (210)|13.3.2012 20:12
[quote=durib;495665]WOL se posílá na broadcast. Rozlišuje se dle MAC. Např. forward 9 to 192.168.1.255
Taky je možnost si stáhnout Luci WOL a probouzet přímo ve webovém rozhraní.[/quote]

Na broadcast to nefunguje vůbec. Ten Luci WOL by bohatě stačil, i funguje. Akorát zas nevím jak nastavim v OpenWRTu přístup k administraci routeru z internetu... ?:confused:
Koda34 (29)|14.3.2012 07:48
Ahoj
také jsem zakoupil ten to routr a jsem zatim spokojen. Ale mám jednu otázku, připojil jsem k routru telefon HTC. Chtel bych sdilet některé věci (muziku mp3) co mám v PC, jak mam nastavit telefon nebo PC, aby se vyděli na siti a mohl jsem přetahovat z PC do HTC.
Děkuji za rady.
zsdx (2098)|14.3.2012 14:47
RolandN: otevres port 80 do WAN, inspirace zde.
RolandN (210)|14.3.2012 19:52
[quote=zsdx;496979]RolandN: otevres port 80 do WAN, inspirace zde.[/quote]

Jak jednoduché :) diky :thumb
durib (1141)|15.3.2012 23:37
[quote=RolandN;496925]Na broadcast to nefunguje vůbec.[/quote]
Tak to děláš špatně. Magic packet musí mít informaci o MAC síťovky. Ten se pak pošle na broadcast a všechny naslouchající síťovky jej přijmou. A ta, u které sedí MAC vydá pokyn k zapnutí PC.
Ale pokud jsi momentálně spokojený s LuCI WoL, pak není problém. Všimni si jenom, že to také posílá na broadcast.
A nezapomeň na velmi silné heslo pro přístup na router!
RolandN (210)|16.3.2012 12:21
[quote=durib;497109]Tak to děláš špatně. Magic packet musí mít informaci o MAC síťovky. Ten se pak pošle na broadcast a všechny naslouchající síťovky jej přijmou. A ta, u které sedí MAC vydá pokyn k zapnutí PC.
Ale pokud jsi momentálně spokojený s LuCI WoL, pak není problém. Všimni si jenom, že to také posílá na broadcast.
A nezapomeň na velmi silné heslo pro přístup na router![/quote]

PC jsme si vždy spouštěl z jedné vytvořené stránky v PHP, tu jsem zkoušel použit i na probouzen PC s OpenWRT, takže jedině že bych měl blbě nastaveny forwarding v OpenWRTu, ale odesilani na broadcast jsem nastavil stejně jak ostatních forwarding portu (vzdal. plocha a pod.) takže nevím kde by byla pak chyba.
Probouzení přes LuCI WoL vyhovuje stejně jak ta stránka v PHP.
RolandN (210)|28.3.2012 14:06
Mám problém :(
Nedá se přihlásit na router do administrace. V prohlížeči po další době čekání na odpověď napiše na stránce jen: "SSH-2.0-dropbear_0.53.1"
Nedaří se mi k routeru připojit ani přes putty. Internet, síť však funguje bez problému, ani restart routeru nepomohl...
Jak to můžu opravit? Přehrat firmware, a jak?
|Mio| (1333)|28.3.2012 21:20
Podarilo se ti nejakym zpusobem dostat SSH na port 80, viz ten dropbear co ti na nem odpovida, takze se do routeru pripoj pres ssh(putty) port 80 a v konfiguraci dropberu si vrat puvodni port 22, pak ti predpokladam po restaru na portu 80 odpovi zase http server.
hhg2 (2)|29.3.2012 12:23
Zdravim a prosim o radu,
vzhledem k tomu, ze jsem v nejnovejsi verzi dd-wrt postradal podporu jffs, rozhodl jsem se, ze tam vratim jednu z predchozich stabilnich verzi dd-wrt, ktera predtim fungovala. Flash z weboveho rozhrani probehl bez problemu, hlasilo to, ze se objevi webove rozhrani. Ale neobjevilo :-(.

Zda se, ze router bootuje, potom se rozsviti LEDky power, LED, je zastrcena LAN a QSS a tim to konci. Nejsem schopen se na router dostat telnetem, ssh ani na WEB-GUI.
Ani ho nemuzu pingnout.
$ ping 192.168.1.1
PING 192.168.1.1 (192.168.1.1) 56(84) bytes of data.
From 192.168.1.5 icmp_seq=2 Destination Host Unreachable

Kdyz pripojim do routeru (LAN) vice PC, pocitace se normalne vidi a komunikuji, aktivita routeru je videt - poblikavaji prislusne LAN LEDky. Takze ve vysledku se router chova jako switch.
Co s tim?
|Mio| (1333)|29.3.2012 18:09
no, flashnul jsi pres web jinou verzi nez sysupgrade, nastesti by to nemelo prepsat bootloader takze jej muzes pouzit k oziveni.

Bad-flash recovery postup:

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/generic.failsafe

A jak budes v kozoli proved flash firmware metodou pres tftp nakopirovat do tmp a pouzit sysupgrade, samozrejme pouzit sysupgrade verzi


Varianta 2 - nutny seriovy kabel : http://eko.one.pl/?p=openwrt-wr1043nd#instalacjaprzezbootloader
hhg2 (2)|30.3.2012 15:53
Pouzil jsem tu "TP-Link WR1043ND v1.1/v1.4 Firmware: Webflash image" - to bylo spatne, kdyz uz jsem tam dd-wrt mel?

Ad varianta 1) Failsafe se mi nedari - je to specifita open-wrt anebo by to melo umet i dd-wrt?
Ad varianta 2) Kde sezenu seriovy kabel? Je to treba tohle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
|Mio| (1333)|30.3.2012 19:04
Hmm, lezes do failsafe tak ze po zapnuti stisknes QSS tlacitko ve chvili kdy ti poprve blikne sys? Mela by se ta sys celkem rychle rozblikat.

DD by ho melo mit taky.

Verze kterou si flashnul je urcena pro prechod z original firmwaru.

Seriovy kabel vypada OK, jen zkontrolovat jestli je TTL na 3,3V

Jinak vsechny postupy po sobe jsou zde: http://wiki.openwrt.org/doc/howto/generic.debrick