Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otazka pro majitele TL-WR1043ND

hanessh4 (20)|21.12.2012 17:59
zdravím,

Doma mám optiku 100/30, nyní sháním sinější router (ten můj starý airlive nezvládá víc jak 16) krom notebooků a telefonů by do něj skrz LAN měl být připojen NAS Synology a k němu se bude přistupovat hlavně skrze wifi (ultrabooky už ani nemají lan port..).

Hledám co nejlepší router za ještě rozumnou cenu (cca do 1500) a našel jsem tady test tohoto routeru, mohli by jste ho za sebe doporučit?
|Mio| (1333)|21.12.2012 19:32
No kdyz si projdes tohle tema zjistis ze 1043 je pro tebe jedina volba do 1500, pokud budes mit najednou skutecne aktivních víc jak 10 zařízení a některé podporují pásmo 5GHz asi bych rovnou šáhnul po TL-WR2543ND, případně doplnit pokrytí o další jeden až dva WR741 jako AP připojené kabelem k hlavnímu routru.

A vyssi vykon z nich dostaneš použitím Openwrt, posledni verze attitude adjustment, osobně mi vyhovuji buildy od eka : http://ecco.selfip.net/attitude_adjustment/ar71xx/
hanessh4 (20)|21.12.2012 20:48
ne že by se mi to nechtělo číst, ale začátek vlákna je poněkud staršího data a konec se trochu zvrhnul v neofic. firmware... a těch 40 stran dohromady moc na přehlednosti nepřidává pokud hledáš trochu aktuální info..

Každopádně díky za odpověď.
Více jak 10 zařízení ani nemám dohromady, takže v tom problém není, s pokrytím taky není problém vůbec... ale ta 2543ka není zas o tolik dražší a je krapet novější výroby pokud to chápu správně.

Takže, raději koupit 2543? Nebo je to jedno a prostě rozhoduje cena?

Btw. ještě jeden technickej dotaz, zkusím to napsat srozumitelně.

Na jednom Lan kabelu mi spolu s netem jede i IPTV (na jiných žilách) od providera mám jenom jeden kabel, kterej potřebuju rozdělit na dva. Myslíš, že by šlo použít porty routeru jako switch? Vím, že to normálně jde bez problémů, ale nevím, když bude signál přeroutovanej na jiný ip, jestli to nějak ovlivní i data TV které pak budou proudit do settopboxu. (původní kabel by šel na wan a dalši kabel z lan do boxu...)
|Mio| (1333)|22.12.2012 17:38
Pokud to jede na jinych zilach tak proste vedle dej na IPTV switch zvlast, porty routeru nelze pouzit protoze na nich mas pustene dhcp z routeru a privod IPTV nejspis taky prideluje IP z dhcp. Jinak rozdelit IPTV na dva znamena ze sis poridil druhy STB?
hanessh4 (20)|23.12.2012 09:01
Nene stb mam jeden. Ale do bytu mam natazenej jenom jeden lan kabel a potrebuju jeden do stb a jeden do routeru... ja myslel jestli treba router nejde nastavit tak, ze by dhcp jelo jen na wlan a ty lan porty by slouzili jako switch.
Kdyz nejde tak nejde, slo mi o to, ze by bylo navic zbytecne dalsi trafo do dalsi zasuvky - kdyz by to slo propojit skrz porty routeru.
|Mio| (1333)|25.12.2012 19:08
Pokud nepotrebujes pouzit zadny ze 4 LAN portu, tak to s OpenWRT jde pouzit jako switch, vse spojit do bridge a DHCP a NAT pustit jen na WLAN.
hanessh4 (20)|25.12.2012 19:26
Jsem rad ze to jde, ale z toho popisu nevim jestli bych to nenastavoval tyden :D

Je openwrt nejake userfriendly nebo je to jen pro pro-users ?
durib (1141)|25.12.2012 19:46
S Luci je to hračka i pro neznalé. Je tam klikací vše, co v originálním FW plus mnoho dalšího :)
Šobáň (128)|3.1.2013 22:41
S OpenWRT jde lan porty nastavit jak chceš klidně dva spojit do wan a další tři do lan.

Ten router má v sobě 6 portový switch (rtl8366rb) který umí VLAN z toho jeden port je připojen na CPU a dalších 5 je vyvedeno na konektory ven.

Příklad různého nastavení switchu v 1043 s IPTV je uplně poslední zde: http://rpc.one.pl/index.php/lista-artykulow/34-openwrt/81-konfiguracja-switch-vlan-na-podstawie-swconfig-w-routerze-wr1043nd-pod-openwrt
|Mio| (1333)|4.1.2013 20:53
To je teoreticky spravne, ale kdyz jsem zkousel naposledy pouzit nektere ze 4 portu LAN oddelene, vzdy vzajemne propousteli pakety bez ohledu na nastaveni.
TomasOxx (230)|9.1.2013 17:04
Ahoj, donesl jsem si domů tenhle router zakoupený na inzerát a mám sním malý problém. Na straně WAN a poskytovatele mi dochází ke ztrátě paketu. Vždy jen jeden paket zhruba ve dvou minutovych intervalech. Vadný router, nebo může být něco špatného v nastavení ?

Ještě dodám, ptám se proto, že na něj mám domluvenou krátkou záruku na odzkoušení a nejsem si jistý, zda bych stihnul všechna nastavení prozkoumat.
Jinak bez routeru je odzkousena nulova ztráta po dobu několika hodin.
|Mio| (1333)|10.1.2013 23:35
Ztrátou jednoho paketu za 2 minuty se opravdu nemusis trapit.

Routerem to nebude.
TomasOxx (230)|12.1.2013 09:03
trápí mě to, způsobuje mi to +- sekundový výpadek streamované TV v naší síti a u případné hry přes net by se to taky určitě projevilo.
Ale zjistil jsem, že mi to blbne s některými verzemi firmware, tak teď zkouším... se kterými

Tak z oficiálních verzí na stránkách Tp Linku mi bez ztráty paketu funguje akorát TL-WR1043ND_V1_110429. U zbylých 2 novějších je ztráta. Revize HW je 1.8. Přemýšlím o zkoušce nějakého neoficiálního FW, ale co jsem se zatím letmo díval, tak právě u revize 1.8 a vyšší je nějaké varovaní ohledně BUGu na straně WAN.
PH (11)|12.1.2013 23:50
Prosba o pomoc. Dnes jsem flešnul fw DD-WRT r19519 a už mi nejde připojit se k netu (do domu optika, po bytech RJ45). V ofiko fw stačilo nastavit připojení WAN Dynamic IP a vyplnit MAC clone. U DD-WRT jsem tedy dal WAN Automatic configuration - DHCP a na třetí kartě vyplnil Clone WAN MAC. Nevím jestli je to málo, ale DHCP údaje od mého poskytovatele se mi teď už nenačtou, stejně tak pokud dám IP static a vyplním vše ručně. Nelíbí se mi ani, že kontrolka SYS už nebliká jako u původního fw, mám z toho pocit, že je asi něco špatně. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli někdo neví co s tím. Zda by šel udělat downgrade na nějakou starší spolehlivější verzi DD-WRT jen nahráním souboru tl-wr1043nd-webflash.bin a pokud by to nepomohlo, jestli by stačilo přehrát to teď tím tl-wr1043nd-webrevert.bin a vrátit se tak k originálu.
Šobáň (128)|13.1.2013 11:53
Kontrolka SYS nebliká u alternativních FW - záleží jak je FW dělán.

Pokud provider blokuje připojení podle MAC adresy tak je možné že jsi tam nastavil špatnou, koukni do smlouvy jakou máš nahlášenou.

Jinak vyskoušel bych FW od BrainSlayer-V24-preSP2 http://www.dd-wrt.com/site/support/other-downloads?path=others%2Feko%2FBrainSlayer-V24-preSP2%2F2013%2F01-01-2013-r20453%2Ftplink_tl-wr1043nd%2F

Pokud když připojíš PC vše funguje mrkl bych do nastavení PC co tam máš a to stejné nastavil do wan rozhraní DD-WRT.
PH (11)|14.1.2013 13:46
Předem moc díky za odpověď. Já už příčinu zjistil a to teprve po testech s notebookem. Přes router je možné se k internetu normálně připojit a to ze všech zařízení, jen ne z toho počítače, jehož MAC adresu do routeru klonuji kvůli poskytovateli. Z tohoto PC se dostanu jen k jeho administraci nebo lokálně k ostatním. Zkoušel jsem proto ve woknech přes registry změnit MAC adresu síťovky ("networkaddress"), ale nedaří se a ta zůstává podle ipconfig pořád stejná. Vyndal jsem na zkoušku ze skříně letitou 3com kartu do PCI a samozřejmě to hned frčí. Je to však mizerné řešení, navíc mám na disku kromě XP a Linuxu i 64bitové Win7 a tady mám smůlu, ovladač na kartu starou nějakých 10 let už neexistuje. Přeci kvůli tomu nebudu kupovat do PC novou síťovku. Nedá se v konfiguraci DD-WRT někde něco nastavit, aby to propouštelo pakety i v případě, že je vlastně MAC adresa routeru a síťové karty počítače stejná?
TomasOxx (230)|14.1.2013 21:43
V ovladačích síťové karty ve windows si jednoduše nastavíš MAC jakou chceš.
|Mio| (1333)|14.1.2013 21:48
to se fakt neda. Zdrojova a cilova MAC nemohou byt stejne.

Jinak MAC se nemeni v registrech ale ve vlastnostech ovladace ve spravci zarizeni, tam to bude mit kyzeny efekt, pripadne se da vyzkouset vice ovladacu nikoliv jen ty co maji v windows jako vychozi.
nettopejr (22)|14.1.2013 22:04
Mám banální kontrolní otázku: zprovozňuji WR1043ND (doma; připojení Unet).
Cesta: "Unet zařízení"-->WR1043ND-->2xPC; NAS server; multimediál.centrum.

Když jsem WR1043 poprvé nastavoval, tak takto:
WAN- DINAMIC IP (ip pak naskočila 192.168.1.3)
LAN- 192.168.0.1 (tovární nastavení)
DHCP- Enable; 192.168.0.100 až 0.199; Default Geteway 192.168.0.1
blokace IP adres pro všechna pevná zařízení
...takto jsem vše krásně viděl a asi mi vše fungovalo...

Včera jsem tu ale měl servisáka od Unetu- úprava antény (já u toho nebyl) a on mi změnil na WR1043ND: přepojil kabel z WAN do LAN, DHCP- Disabled, LAN-192.168.1.1....ale proč?? Teď se ke všem zařízení sice dostanu, ale "kostrbatě"- adresy mi přiděluje "unet zařízení"

Poraďte jestli to mám vrátit zpět- zda jsem to měl správně, nebo má toto druhé nastavení nějakou, pro mne skrytou, výhodu.
Šobáň (128)|14.1.2013 23:11
To musíš vědět ty zda je pro tebe výhodné provádět dva naty na neveřejných IP nebo ne.
nettopejr (22)|15.1.2013 01:15
já vím toto: "výhoda a)"- WRko je moje- takže si ho můžu nastavovat a spravovat
Ptám se na to, zda je o tolik lepší nastavení které mi tam "provedl unetmechanik", nebo zda je to jedno. Pak si samozřejmě podržím "výhodu a)". (kdybych to věděl, tak se neptám):angel
PH (11)|15.1.2013 16:58
[QUOTE=|Mio|;523365]to se fakt neda. Zdrojova a cilova MAC nemohou byt stejne.

Jinak MAC se nemeni v registrech ale ve vlastnostech ovladace ve spravci zarizeni, tam to bude mit kyzeny efekt, pripadne se da vyzkouset vice ovladacu nikoliv jen ty co maji v windows jako vychozi.[/QUOTE]
Tady je ovšem zajímavé, že v ofiko fw mi to chodilo i na počítači jehož MAC jsem do routeru klonoval. Změnu MAC síťovky toho počítače jsem už nyní vyřešil. Já si myslel, že mohu dát libovolnou, třeba 11AA22BB33CC, ale s ní mi ipconfig /all stále ukazoval původní. Teprve když jsem dal MAC adresu z nějaké skutečné síťovky, tak se změnilo.

To je v pohodě, ale nyní mám s DD-WRT docela zásadní problém a tím jsou krátkodobé výpadky wifi (možná i LAN). Prostě router přestane na nějakou dobu vysílat. Nevím jestli v tom okamžiku nejde ani připojení po kabelu, ale po chvilce (asi 1minuta) se to zase rozjede. Ještě nevím jak často se to děje (na svém prvním DD-WRT mám uptime teprve 1d, 05:00) a tak to budu příštích dnech sledovat.
Šobáň (128)|15.1.2013 22:18
K natu:

Protože máš neveřejnou IP je druhý nat zbytečný, ovšem pokud chceš mít ve své síti pořádek (přidělovat svým PC pevné IP a pod...) tak budeš muset druhý nat sprovoznit.

Pro - oddělená síť kde si můžeš dělat co chceš.
Proti - další režie, třeba výkonější router místo switchu.

K MAC:

Mac může být jakákoliv - pokud nějaká nejde je možná chyba v ovladači a pod... (v jednom routeru byla chyba jak MAC nezačínala 00: .... tak se nedala zadat) podmínka je pouze jedna - musí být v jednom segemetu jedinečná.

PS. Pokud měním mac tak většinou pouze poslední číslo a zbytek nechávám který je z HW. (pokud potřebuji jinou MAC)

K DD-WRT:

Jak říkám skus použít nejnovější DD-WRT od http://www.dd-wrt.com/site/support/other-downloads?path=others%2Feko%2FBrainSlayer-V24-preSP2%2F

Jinak zjistit zda vypadává wifi a nebo i kabel - wifi není spolehlivé - možné rušení.
nettopejr (22)|16.1.2013 00:04
[QUOTE=Šobáň;523446]K natu:

Pro - oddělená síť kde si můžeš dělat co chceš.
Proti - další režie, třeba výkonější router místo switchu.
[/QUOTE]
Pro- ano, to je dobré
Proti- už je stejně koupeno (WRko), takže užb nemá cenu řešit
PH (11)|5.2.2013 16:07
DD-WRT (předposlední verzi 01-01-2013-r20453) se mi na TL-WR1043ND celkem podařilo rozchodit s tím, že je stabilnější než jakýkoliv ofiko fw (tady jsem musel každý 4 den dělat restart routeru, jinak mi 5 den přestal připojovat klienty a nedalo se dostat do administrace). Co je však na DD-WRT katastrofální, tak to je rychlost wifi. V lokální síti mám upload nějakých 800kB/s, download je na to o něco lépe, cca 4000kB/s (žádné malé soubory, ale kopíruji jen jeden velký). Network mode mám NG-Mixed, Channel Width 40MHz, Wireless Security nastaveny stejně jako v originálu (WPA2 AES + MAC Filter), tam ale byly rychlosti o něčem jiném. Nedokázal by někdo poradit, jak tu rychlost zvýšit (především uploadu u klienta připojeného přes wifi).
durib (1141)|5.2.2013 16:24
To je otázka ovladačů na ten Atheros. Co vím, tak DD s tím mělo problém. Pak jsem přešel na OpenWRT, tak už nevím. Podívej se na tamní fórum, jestli se to tam řeší.
Jinak od té doby, co jsem na OpenWRT problémy s routerem neřeším, protože nejsou :) DD mi přijde taky už moc komerčně zaměřené.
PH (11)|6.2.2013 15:46
Nejsem žádný "síťař" a kromě spolehlivosti od routeru nic jiného nechci. Můj předchozí TL-WR542G měl běžně uptime dokud nevypnuli elektriku, chtěl jsem však n-kové wifi a tak jsem logicky sáhl po TL-WR1043ND. Jeho problém na originálním FW jsem popsal ve svém přechozím příspěvku. Myslel jsem, že nové verze FW to vyřeší, ale nevyřešily. Těsně před koncem dvouleté záruky, jsem to dal na reklamaci a dostal výměnou úplně nový kousek, bohužel se stejnou závadou, která je však spíše vlastností. Teď jedu na DD-WRT, který je sice spolehlivější, ale zase wifi nestojí za nic. Já bych OpenWRT vyzkoušel, ale trochu se toho bojím. Chtěl bych normální klikačku, tedy aby měl bez nějaké zvláštní instalace už i GUI a žádné Putty jsem nemusel startovat. V těch verzích se moc nevyznám, nevím jestli bych mohl z DD-WRT rovnou flešnout http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/ar71xx/openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin a potom v případě návratu z OpenWRT zpět k originálu použít tl-wr1043nd_v1-webrevert. Na DD-WRT se mi líbil "konfig nanečisto" http://dd-wrt.com/demo/index.asp, kde jsem si všechno dopředu projel, u OpenWRT nic takového nejspíš není a ani mnoho screenshotů z konfigurace jsem nenašel.
durib (1141)|6.2.2013 18:40
[QUOTE=PH;525344]Na DD-WRT se mi líbil "konfig nanečisto" http://dd-wrt.com/demo/index.asp, kde jsem si všechno dopředu projel, u OpenWRT nic takového nejspíš není a ani mnoho screenshotů z konfigurace jsem nenašel.[/QUOTE]
Ale no tak. Za 2 minuty jsem našel
http://router-firmware-test.gamma.nu/LuCI/status/index.html


Raději bych to nejdříve vrátil na stock firmware (přes ten revert) a pak až flashnul "factory" soubor OpenWRT. Nejsem si však jist, jestli i ty nejnovější verze obsahují Luci (webové rozhraní). Ale ta instalace Luci přes Putty není složitá. Akorát se zadá pár příkazů do řádku a je hotovo.
Šobáň (128)|7.2.2013 20:50
Luci v normálních verzích je i v rcX - není pouze v testovacích verzích kde se musí doinstalovat.
Jinak přechod na OpenWRT bych proved přímo z DD-WRT mělo by to projít (aspoň mě to tak kdysi prošlo).

Jinak pozor pokud budeš vracet originál FW nové mají v názvu "boot" a tak se musí ten FW před vlastním nahráním skrátit. Postup je na OpenWRT u popisu toho routeru.
PH (11)|8.2.2013 07:56
A v případě odkazu ze stránek https://openwrt.org/ v sekci http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/ar71xx/ na soubor "openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sys.bin" se jedná o tu normální verzi obsahující Luci, kterou to mohu zkusit flešnout rovnou z DD-WRT? V jiném adresáři http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/ mají zase soubor "openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-jffs2-sysupgrade.bin" a tak opravdu nevím, který je ten správný.
durib (1141)|8.2.2013 09:48
Jestli je Luci i tam úplně netuším. Podle velikosti bych soudil, že ano (raději ale počkej na odpověď Šobáň). Nicméně jsou tam 2 verze: http://www.digitalworldz.co.uk/40738-what-difference-between-squashfs.html
Pro tebe bude vhodnější squashfs.
PH (11)|8.2.2013 10:39
Jasně, počkám na Šobáň, jen nechápu jak můžeš napsat "podle velikosti" tam Luci asi bude", když obě ty binárky mají jen okolo 3,5MB, přitom original i DD-WRT přes 8MB. Další verze jsou třeba tady http://ecco.selfip.net/ a tak opravdu nevím, co a odkud si mám stáhnout.
durib (1141)|8.2.2013 11:13
To jsem přestřelil a odhalil jsi mě rychle :rolleyes: Já stahuju http://ecco.selfip.net/attitude_adjustment/ar71xx/ a tam Luci není a musí se doinstalovat. To je ale opravdu velmi jednoduché a zabere to tak 2 minuty.
PH (11)|8.2.2013 12:49
Já myslím, že ten soubor, co jsem linkoval ve svém příspěvku 627 je správný a bude obsahovat i Luci. Našel jsem totiž i jiné stránky např. http://hrosikov.cz/openwrt-na-routeru-tp-link-tl-wr1043nd, kde šel autor z originálu taky do té verze backfire http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/ar71xx/. Pravdu máš v tom, že je asi lepší se nejdřív vrátit přes webrevert do originálu a pak to přehrát http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/ar71xx/openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin. Teď se však bojím toho webrevertu, snad je tady http://210.22.14.149/dd-wrt/TP-Link/webrevert/ ten správný. Četl jsem totiž (překládal pomocí googlu), že se něco měnilo na posledních buildech DD-WRT, jsou to nějaké německé verze nebo co, tak aby nebyla mrtvolka.
durib (1141)|8.2.2013 12:57
Backfire je tzv. stable verze (a má určitě Luci). Od té doby se však dost věcí změnilo a za sebe doporučuji raději tu nejnovější.
Webrevert jsem zkoušel tak před více, jak rokem a fungoval. Případnou mrtvolku oživíš se šroubovákem, páječkou a USB-TTL convertorem (pokud nemáš COM port).
PH (11)|11.2.2013 10:47
Tak jsem se téměř po měsící testování vrátil přes webrevert z DD-WRT r20453(13-01-01) na original FW. Důvodem byly problémy s wifi připojením. Děsně pomalý upload v lokální síti, občasné jakoby vypadnutí wifi (asi na 1 minutu) a stejně tak nahodilé silné zpomalení wifi (asi tak po týdnu), kdy se obrázky ze stránek načítaly podobně jako v dobách vytáčeného připojení 56kb/s. OpenWRT jsem zatím nezkusil, neboť nevím, zda se z něho dá později vrátit na original přes stejný webrevert jako v případě DD-WRT.
Šobáň (128)|12.2.2013 08:43
Z OpenWRT se vrací spátky přímo flashem originálního FW z rozhraní luci - jedině pokud originální FW má v názvu boot se musí skrátit - soubor obsahuje i zavaděč který se musí dát pryč. (Návod na stránkách OpenWRT)
xray20 (2)|13.2.2013 10:28
Měl bych na vás dotaz jestli někdo řešil vypínání wifi na noc. V routeru mám poslední verzi dd-wrt z 11.2.2013. Nejaké návody přes crona jsem našel, ale wifi se mi prostě nevypne. Nebyl by tady nekdo kdo by to na to přišel, nebo to má už nastavené? Konkrétně mám router z topicu.

Wifi v routeru bych chtěl vypínat od 22.30 do 6:00.

Předem děkuji za radu.
durib (1141)|13.2.2013 10:52
Tady je cron: http://www.corntab.com/pages/crontab-gui
Musíš najít správný příkaz, který vypíná wlan0 a nejdříve ho vyzkoušet přímo ručně zadaný. Až poté, co budeš vědět, že funguje ho dej do cron.
zsdx (2098)|13.2.2013 12:43
Ten spravny prikaz by mohl byt wl radio off ;)
xray20 (2)|13.2.2013 20:12
[QUOTE=zsdx;525881]Ten spravny prikaz by mohl byt wl radio off ;)[/QUOTE]

Tak jsem pokrocil.

prikazem:
ifconfig ath0 down
to vypnu

ale prikazem:
ifconfig ath0 up
se to už nezapne =(
|Mio| (1333)|14.2.2013 20:37
pouzij prikaz wifi, bez parametru zapne+aktivuje aktualni nastaveni, vypnuti je wifi down
fewvi (1)|23.4.2013 12:53
Ahoj,
mám problém s nahráním firmwaru přes putty. Začnu popořadě. Nahrál jsem firmware od OpenWRT [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a neustále se toto opakuje. Ještě poznámka, že když připojím do jakéhokoliv ETH, WAN portu kabel, v pc to hlásí, že je to odpojeno.
Takže by mě zajímalo, zda jsem to dokonale po..... nebo je poslední možnost přes JTAG, ale to nevim, jak zapájim konektor.

Jinak jsem chtěl postupovat podle tohoto videa na youtube s tím, že bych zadával jinej rozsah paměti :
|Mio| (1333)|23.4.2013 20:33
Musíš přerušit ten autoboot (Hint: After you see Autobooting in 1 seconds type tpl and hit enter to get into command promt. ), pak normální postup, ale raději bych zvolul postup flashnout firmware pře u-boot a LAN, návod je na wiki.
EditorPO (2819)|23.4.2013 23:48
With the WR1043ND router, there is a catch: the stock firmware is obtained from the OEM: http://www.tplink.com/en/support/download/?model=TL-WR1043ND

  • in case the file name of this firmware file [HL]does not contain the word "boot" in it, you can simply revert back to original firmware[/HL]
  • in case the file name of this firmware file [HL]does contain the word "boot" in it, you need to cut off parts of the image file before flashing it[/HL]:

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd#back.to.original.firmware
durib (1141)|24.4.2013 18:05
fewvi: tady je návod. Díky serial portu lze oživit prakticky z jakéhokoliv stavu špatně nahraného FW.
Šobáň (128)|25.4.2013 21:16
Příště z OpenWRT se vrací přímo flash z luci ten bin soubor ovšem POZOR v názvu nesmí být ....boot.... pokud tam je třeba ten soubor upravit - soubor je i se zavaděčem který třeba odříznout.

dd if=orig_s_boot.bin of=tplink.bin skip=257 bs=512
Šobáň (128)|19.5.2013 10:29
Jinak je novější OpenWRT "The 12.09 "Attitude Adjustment" version has been released on 25 April 2013"

download: http://downloads.openwrt.org/attitude_adjustment/12.09/
rapman (12)|24.5.2013 23:54
Zkousel jste nekdo z dd-wrt prejit na tuto verzi, ma nejake vyhody?
|Mio| (1333)|25.5.2013 21:51
Napis co ti nevyhovuje/nefunguje a muzeme ti to otestovat, jinak se drz hesla funguje-li to, nestourej se v tom.