Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otazka pro majitele TL-WR1043ND

TomasOxx (230)|9.6.2013 14:18
Rozchodil jsi to nějak ? Dneska jsem to pos..l stejným způsobem :)

[QUOTE=fewvi;531464]Ahoj,
mám problém s nahráním firmwaru přes putty. Začnu popořadě. Nahrál jsem firmware od OpenWRT [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a neustále se toto opakuje. Ještě poznámka, že když připojím do jakéhokoliv ETH, WAN portu kabel, v pc to hlásí, že je to odpojeno.
Takže by mě zajímalo, zda jsem to dokonale po..... nebo je poslední možnost přes JTAG, ale to nevim, jak zapájim konektor. [/QUOTE]
TomasOxx (230)|9.6.2013 18:04
durib:
V tom oživení přes rs232.. přes klasiku sériový port z desky by to nešlo ? Má ten usb / ttl převodník něco navíc co je třeba ?
Šobáň (128)|16.6.2013 23:56
[QUOTE=TomasOxx;534524]durib:
V tom oživení přes rs232.. přes klasiku sériový port z desky by to nešlo ? Má ten usb / ttl převodník něco navíc co je třeba ?[/QUOTE]


Jde to potřebuješ pouze převodník napětí z +-12V na 0 až 3,3V IO max3232.
durib (1141)|17.6.2013 12:13
Nepotřebuješ napětí. Zapojuje se pouze TX, RX, GND. Router se napájí z adaptéru. Napájení přes serial se dělá jenom pokud to nejde adaptérem.
Neměl by být problém provést to samé na nativním RS232, jenom správně nastav ty hodnoty baud, parity atd.
TomasOxx (230)|17.6.2013 21:07
Tak jsem na aukru koupil převodník, za kilo včetně pošty. A podle návodu, router oživil na první pokus. Můžu ho tedy jít zase trápit nějakým pokusným firmwarem :)
Šobáň (128)|18.6.2013 19:23
[QUOTE=durib;535058]Nepotřebuješ napětí. Zapojuje se pouze TX, RX, GND. Router se napájí z adaptéru. Napájení přes serial se dělá jenom pokud to nejde adaptérem.
Neměl by být problém provést to samé na nativním RS232, jenom správně nastav ty hodnoty baud, parity atd.[/QUOTE]

Plácáš nesmysly - routery mají napěťové úrovně 0 až 3,3V na com portu v PC jsou úrovně -12V až +12V ! To není o žádném napájení!

Takže příště si něco o tom přečti.

---------- Doplněno v 19:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:22 ----------

[QUOTE=TomasOxx;535084]Tak jsem na aukru koupil převodník, za kilo včetně pošty. A podle návodu, router oživil na první pokus. Můžu ho tedy jít zase trápit nějakým pokusným firmwarem :)[/QUOTE]

V pohodě, pokud si nepřepíšeš zavaděč (loader) který se normálně nepřepisuje tak si můžeš hrát....
durib (1141)|18.6.2013 22:36
omlouvám se, napsal jsem to špatně. debrick tedy pouze Přes USB-TTL a to ještě ten s 3,3V.
Šobáň (128)|19.6.2013 19:08
Však jsem psal že je nejlépe koupit hotový převodníček (už nevím v kterém příspěvku) ovšem on chtěl použít com port z PC jak říkám to taky jde ovšem potřebuješ přizpůsobit napěťové úrovně. (Například já používám com port z PC protože mám převodníček s max 3232.)
DaveBury (18)|9.7.2013 11:46
Máte někdo poslední oficiální firmware TL-WR1043ND_v1_130428?

Co jsem se ryhle díval (pár měsíců zpět), tak nejsem jediný komu se nejde z venku připojit do admina. Píše "You have no authority to access this router!".
V rámci lokální sítě problém není, TP-Link o problému ví, ale vůbec je to netrápí :)
DrZelenka (2491)|9.7.2013 15:25
Nemáš někde v nastavení zablokovaný přístup zvenku? Já si doma u původního routeru (je pravda, že to nebyl TP-Link) automaticky odblokoval přístup (defaultně blokovaný) a přeházel porty na jiný (když to někdo chce zkusit, tak musí trefit nejen login a heslo, ale i port).
DaveBury (18)|9.7.2013 15:40
Ty máš tento router s tímto firmwarem?

Mám nastavený konkrétní port na který se z venku připojuji do admina. Vše fungovalo do upgradu. Nefunguje i po default resetu a novym nastavenim. Se starším FW funguje.

Pokud zadám správný user/pass, připojí se a vypíše v jednom okně nebo rámcích "You have no authority to access this router!"
Pokud zadám vymyšlený user/pass, pouze zahlásí "You have no authority to access this router!"

viz příloha :)

[ATTACH=CONFIG]28748[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28749[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28750[/ATTACH]
0001.png 002.png 003.png
Šobáň (128)|9.7.2013 19:00
Ve FW routeru byla bezpečnostní díra, tak to asi v novém FW zacpaly tak že už se asi nejde přihlásit vůbec - jinak nevím nepoužívám originální FW.

Viz popis změn v FW: Improved the login policy to enhanced security;

Takže buď tam hoď starší FW s dírou a nebo OpenWRT.

PS. Skoušel jsi to s vypnutým antivirákem? Vím že některé mají problémy a nedovolí se k routeru připojit.
DaveBury (18)|10.7.2013 07:14
Pouzivam starsi FW. Samozřejmě jsem zkoušel z různým PC a zařízení.

"Improved the login policy to enhanced security" -spíše než bezpečnostní díru změnili logovací obrazovku.
Dříve při vstupu vyskočil defaultní logovací okno prohlížeče.
Nyní se obeví to nové grafické webové prostředí, které prohlížeči nedovolí uložit user/pass do správce hesel. Navíc je možno se z admin prostřědí odlásit a nejsem si jist, jestli se tam dá přihlásit, pokud je přihlášený jiný PC/admin.
rapman (12)|21.7.2013 00:50
Cus, jen jsem chtel rict, ze po instalaci dd-wrt brainslayer z 27.5 ( http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/down.php?path=downloads%2Fothers%2Feko%2FBrainSlayer-V24-preSP2%2F2013%2F05-27-2013-r21676%2Ftplink_tl-wr1043nd/ ) se mi rapidne zvysila prenosova rychlost zapisu na pripojeny USB NTFS disk k tomuto routeru. Drive to bylo cca 2MB/s, nyni 6MB/s zapis, parada.
Zabatra (11)|23.9.2013 20:49
Ahoj, jen se připojím k chvále.
Další 1043ka, tentokrát pro příbuzné. HW ver.1.8 s originálním fw z 28.04.2013 měla silně kolísající WIFI a chabou propustnost. Po instalaci DD-WRT r22118 se signál stabilizoval a propustnost se na těch samých kanálech v tom samém umístění (Praha Vinohrady, kolem min.100 dalších AP na 2,4GHz) zvedla na více než dvojnásobek. Rovněž mě potěšily změny v QoS (již dlouho jsem DD-WRT na žádném zařízení neměl), doporučuji.
Jan
jirka766 (1)|4.10.2013 17:49
Ahoj,
mám router TL-WR1043ND, mám na něj připojenou tiskárnu Canon LBP-2900, firmware poslední oficiální. Když dám vytisknout dokument, vytiskne ho OK.
Pak dám tisknout druhý dokument a ona vytiskne první znovu a až pak druhý. Když tam potom vytisknout třetí dokumnt, vytiskne první, druhý a až pak třetí.
Kde je chyba ?
Díky za rady.
Šobáň (128)|15.10.2013 18:40
No v routeru určitě ne! Prostě OS ovladač tiskárny nesmazal vytisknutou úlohu z fronty, koukni do fronty tiskárny po vytištění úlohy a pokud se tam ta úloha bude znovu vyskytovat skus ji smazat ručně.
tomixak (2)|25.10.2013 21:03
Hoj lidi prosim o pomoc chtel sem do TL-WR1043ND nahrat factory-to-ddwrt.bin nejnovější verzi build 21061 instaloval sem přes webove rozhraní origimálního fw vše probíhalo normálně až na to že router už nenajel .. chci se zeptat jak ho oživit boužel sem se při hledání k ničemu smysluplnému nedobral .. router mám ve verzi 1.11 a fw dd_wtr byl pro 1.x
Moc prosím o pomoc a předem děkuji
tomixak (2)|25.10.2013 21:42
něco sem si už přečetl a našel návod .. ale zajmá mě jestly se to nedá přeflashovat bez použití rs232 nebo usb/ttl
Předem děkuji za odpověď
durib (1141)|26.10.2013 09:34
Ještě by to mohlo jít přes TFTP, ale s tím nemám zkušenosti.
hanessh4 (20)|11.9.2014 16:48
Zdravím mám už tento router (v1) nějakou dobu s orig fw (mozna ne posledni verzi) a na nej lankou pripojeny NAS. Pres wifi (n) dosahuji rychlosti na NAS cteni: 11,7 MB/s, zapis: 6 MB/s. Ze 100mbit linky mi preroutuje jen asi 65mbit
Chci se zeptat zkusenejsich zda je toto maximum co se da z routeru vykresat?
Jestli ma smysl zkouset trebas openwrt, nebo je pro zvyseni prenasene rychlosti nutna vymena?
Diky moc.
hanessh4 (20)|14.9.2014 09:25
Jo wan, ten clanek mi moc nepomohl v dotazu...
durib (1141)|14.9.2014 10:17
Nahrátím OpenWRT výrazně zvýšíš propustnost WAN.
hanessh4 (20)|15.9.2014 08:19
Existuje v tomto dlouhem vlakne nejaky navod? Dival jsem se ze je nekolik verzi openwrt?

Edit: respektive jak upravit original fw aby se mohl popripade nahrat zpet?
Edit2: tak jsem to openwrt 13.01 vyzkousel a vratil jsem se k orig, to luci prostredi neni uplne userfriendly, nebyl jsem schopen ani rozjet wifi vysilac
durib (1141)|15.9.2014 13:48
Ano, v rámci tohoto vlákna je návod (asi jsi ho už našel, když jsi se dokázal vrátit na origo).
Jinak nevím, jak moc je přepracované LuCI v 13.01, ale v 12.09 mi to moc nepřehledné nepřijde. Networks- Wifi- Add (myslím, že v továrním nastavení už tam nějaká je, ale je "disable").
hanessh4 (20)|15.9.2014 19:20
Ja ji tam mel, i nastavenou, ale zadne zarizeni ji nevidelo a koumal sem to dost dlouho, vetsinou nemam s nicim problem ale toto uz mi oproti ostatnim gui prislo docela dost "jine"... Navic projel jsem to nekolikrat tam i zpet a to co bych logicky ocekaval ze se stane se nestalo. Nevim jestli se tam musi nastavovat nejaka premosteni ci tak neco - kdyz z nabidky rezimu vyhovoval tak n pul mod AP?

Edit: respektive nejde ani tak o gui jako o smysl a umisteni nekterych nastaveni, ktere je uplne jine od ostatnich systemu routeru. Navic sem nenasel volbu jen pro n-ko wifi a jestli pujde 13 kanal kdyz ho nastavim natvrdo protoze v nabidce na vyber nebyl.
vivid.sk (132)|15.9.2014 20:24
Ja pouzivam uz nejaku dobu DD-WRT (verzia v24-sp2@21676), uzivatelske rozhranie je normalne. Ale ci sa ti zvysi priepustnost WAN->LAN neviem povedat. Taky rychly net nemam :).
Tuto verziu prave koli tomu, ze v standardnej verzii, ktoru najdes na webe (21061) nejde zvolit wifi kanal 12-13, a ten nutne potrebujem.
durib (1141)|16.9.2014 12:48
Já beru FW odtud: http://dl.eko.one.pl/luci/barrier_breaker/ar71xx/

Kanály 12,13,14 samozřejmě jdou nastavit- musí se změnit geografická lokalita. Po změně se musí počkat na hlášku "configuration applied"! Případně ještě pak u některých změn restartovat zařízení.
xpalo (1)|2.6.2015 13:39
Chlapi je tu niekto znaly a ochotny pomoct mi? Bud podrobnym navodom alebo priamo online cez team viewer napriklad. Som uplne v koncoch, neviem dobre anglicky a som skor uzivatel (only apple produktov), cize nejake SSH a podobne hovadiny nezvladam :(

konkretne:
mam router tplink 1043nd V.2, je v nom flashnuty barrier breaker, luci ide... router ako taky je funkcny, potialto som to zvladol.
mam USB LTE modem Huawei 3372

Ako prve (a ked sa inak nebude dat, tak aspon toto :))) potrebujem spojazdnit ten modem v USB porte routera, na zdielanie netu. (bolo by fajn keby sa tam dala aplikovat aj nejaka auto kontrola spojenia a automaticky reconect v pripade padu spojenia)
dalsia vec, ten USB modem ma slot na pamatovu kartu, tu by som chcel vyuzit na rozsirenie pamate routera a swapovanie (extroot?)
dalsia vec - minuly tyzden mi odisla NASka, momentalne nemam na druhu prachy, tak by som chcel pripojit ext. HDD do USB (asi cez usb rozbocovac - zvladne to router spolu s modemom?) a vyuzit ho aj ako docasny media/file server
no a posledne co by som chcel, je vytvorenie VPN... vraj by to tento router mal v pohode s open wrt zvladat

konfiguraciu siete, wifin atd. uz zvladnem, fungujem na pevnych IPckach, DHCP vypnute, wifi z routra nepouzivam, spolahlivejsi je pre mna eplacky airport, ktory budem mat pripojeny v bridge mode cez pevnu IP k routru.

LTE USB mam momentalne strceny v minimacu, z neho zdielanie netu cez LAN do switchu, v switchi napichane dalsie zariadenia vr. airportu. Je to dost neprakticke, zariadenia sa mi nechcu prihlasovat - asi ma minimac problem s pridelovanim IPciek, dalsi problem je ked padne spojenie LTE, musim rucne otvarat mobile partner a dat znova pripojit. neviem nastavit ziaden autoconnect.
diky moc za ochotu :)
Palo