Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otazka pro majitele TL-WR1043ND

durib (1141)|22.6.2011 13:43
[quote=Zabatra;457475]Jde zařídit, aby byl sdílený adresář vidět při procházení sítě z okolních zařízení? Používám DD-WRT 17201...
souborové systémy?
dosáhnout co nejvyšších rychlostí zápis/čtení na připojený disk?[/quote]
Samba is working, but nmbd is still not included, so your share cannot be automatically listed in Windows Explorer.
FAT, NTFS, ext2/3
použitým souborovým systémem, jinak nijak. Vše záleží na optimalizaci v DD

[quote=MartinNR;457581]Pomohlo by zresetovat nastavenia a ponastavovat to znovu?[/quote]
Co takhle to vyzkoušet? Tohle je standartni postup při řešení problémů.
Zabatra (11)|22.6.2011 14:21
[quote=durib;457730]Samba is working, but nmbd is still not included, so your share cannot be automatically listed in Windows Explorer.
FAT, NTFS, ext2/3
použitým souborovým systémem, jinak nijak. Vše záleží na optimalizaci v DD[/quote]

Díky Duribe. A co nmbd? Jde doinstalovat?
Při tom dotazu na rychlost jsem měl na mysli právě FS, odtušil jsi správně. A jen se domnívám, že pro Linux nativní ext2, nebo 3 bude nejlepší volbou. Je tomu tak?
Sičák (9)|29.6.2011 09:25
Zdravím,

potřeboval bych TL-WR1043ND nastavit tak, aby pokud mu přijde požadavek z PC s jistou nastavenou IP adresou, jej vzal a přeposlal dál jak je za sebe a naopak vracel odpovědi z venčí na danou IP.

Neboli pro dané PC připojené do routeru vytvořit přemostění. Nevíte jak na to a zda to vůbec je možné?

Předem díky za pomoc.
MartinNR (23)|29.6.2011 09:35
No dat sa to da. Zvnutra von ti samozrejme bude to posielat automaticky, aj ked ten PC zvonku budes kontaktovat z PC z lokalnej siete. Opacne, teda zvonku je to zlozitejsie a podstatne je, ze ci potrebujes presmerovat komunikaciu len pre urcity port (ftp-21, http-80, ...), resp. viac portov, alebo uplne vsetky... to vies zodpovedat?
|Mio| (1333)|29.6.2011 09:37
No bud mas na mysli DMZ funkci, nebo pokud je to zevnitr tak route/triangle route, nebo neco podobneho co nastavis v ip tables, nebo smerovaci tabulce.

Prvni zminene si vygoogli, to umi i origo firmware, druhe zminene umi castecne i origo firmware, ale plne jen alternativni DDWRT/OpenWRT stejne jako posledni zminene moznosti.

EDIT: Jinak Přesnější popis => Přenější odpověď
durib (1141)|29.6.2011 10:01
[quote=Zabatra;457739]Díky Duribe. A co nmbd? Jde doinstalovat?
Při tom dotazu na rychlost jsem měl na mysli právě FS, odtušil jsi správně. A jen se domnívám, že pro Linux nativní ext2, nebo 3 bude nejlepší volbou. Je tomu tak?[/quote]
No zabývat se tím nebudu. Je to problém pouze posledního 17xxx firmware. U starších 15 a 16 je to v pohodě. Poslední dobou DD celkem lami. Experimentujou s novými věcmi, ale bohužel na úkor nefunkčnosti těch starých. Snad to dají už konečně do pořádku, protože od verze r16xxx si připadám jak na střelnici.
Nejlepší přenosové rychlosti jsem měl zatím s ext3 FS. Ext4 se mi zatím nepodařilo mountnout, ale pry by mělo fungovat?! Má s tím problém více lidí, ale BrainSlayer se tváří, jak kdyby tomu tak mělo být... no co, stále lepší, než origo:D
Sičák (9)|29.6.2011 11:05
Je to tak, že mám od poskytovatele 2 IP adresy, skrze které se můhu připojovat na internet. Každá má svou vlastní šíři pásma. Jednu IP adresu jsem přidělil routru a ten skrze dynamické rozdělování přiděluje vnitřní IP a sdíli internet všem co se připojí. Rád bych ale připojit další PC skrze druhou IP adresu od poskytovatele tak abych využil na druhém PC plnou šíři pásma přidělěnou k dané IP (neboli potřebuji protunelovat skrz vše pro dané PC). Proto bych ji nějak potřeboval prorazit skrz router, neb je PC do něj připojeno.

Předem díky za pomoc. Jo a na to DMZ se podívám.


[quote=MartinNR;458695]No dat sa to da. Zvnutra von ti samozrejme bude to posielat automaticky, aj ked ten PC zvonku budes kontaktovat z PC z lokalnej siete. Opacne, teda zvonku je to zlozitejsie a podstatne je, ze ci potrebujes presmerovat komunikaciu len pre urcity port (ftp-21, http-80, ...), resp. viac portov, alebo uplne vsetky... to vies zodpovedat?[/quote]

[quote=|Mio|;458696]No bud mas na mysli DMZ funkci, nebo pokud je to zevnitr tak route/triangle route, nebo neco podobneho co nastavis v ip tables, nebo smerovaci tabulce.

Prvni zminene si vygoogli, to umi i origo firmware, druhe zminene umi castecne i origo firmware, ale plne jen alternativni DDWRT/OpenWRT stejne jako posledni zminene moznosti.

EDIT: Jinak Přesnější popis => Přenější odpověď[/quote]
zsdx (2098)|29.6.2011 12:36
[quote=Sičák]Rád bych ale připojit další PC skrze druhou IP adresu od poskytovatele tak abych využil na druhém PC plnou šíři pásma přidělěnou k dané IP (neboli potřebuji protunelovat skrz vše pro dané PC). Proto bych ji nějak potřeboval prorazit skrz router, neb je PC do něj připojeno.[/quote]

A nebylo by snazsi zapojit to PC primo na net? Nebo jak to mas ted resene - zarizeni od poskytovatele s vice porty nebo pouze jeden kabel s moznosti vice externich IP?
A) je nastineno, na B) ti staci switch
Sičák (9)|29.6.2011 13:42
Od poskytovatele je jen jeden kabel s možností více IP.

Celý problém proč to chci takhle je, že sice za tímto routeram mám switch, ale připojím-li do něj kabel z inkriminovaného PC, tak se po zapnutí počítače prostě vypne (nesvítí diody ani u karty v PC, ani ve switchi - ale svítili před zapnutím PC) a nebyl jsme schopen nalézt, čím to je. Pokud připojím totéž PC do routeru a nechám si přidělit vnitřní adresu dynamicky, tak se diody rozsvítí a kabel je fukční (ale nemám výhodu drihého pásma od poskytovatele).

Snad jsme to trochu osvětlil (na tom PC je W7 home se všemi aktualizacemi a placený avast, který to nedělá = zkloušel jsem jej i odinstalovat). Takže nyní upínám své nadějě k možnosti prostřelit to skrz router.

[quote=zsdx;458729]A nebylo by snazsi zapojit to PC primo na net? Nebo jak to mas ted resene - zarizeni od poskytovatele s vice porty nebo pouze jeden kabel s moznosti vice externich IP?
A) je nastineno, na B) ti staci switch[/quote]
durib (1141)|29.6.2011 13:51
Já jsem řešil něco podobného, ale po týdnu hledání a zkoušení jsem od toho upustil, protože mé znalosti vůbec fungování linuxu a routeru se pohybují tak 2-3%. Je totiž potřeba udělat Virtual WAN, potom případně Virtual DHCP a to jedině pomocí vlastních skriptů a na to prostě nemám.
Jediné rychlé a jednoduché řešení je:
Kabel od poskytovatele- switch (ten rozdělí ty dvě adresy)- jeden kabel ze switch do routeru a jeden do kompu.
Pokud je problém s MAC, pak klonovat.
zsdx (2098)|29.6.2011 14:11
[quote=Sičák]že sice za tímto routeram mám switch, ale připojím-li do něj kabel z inkriminovaného PC, tak se po zapnutí počítače prostě vypne (nesvítí diody ani u karty v PC, ani ve switchi - ale svítili před zapnutím PC)[/quote]

Ale ty potrebujes switch pred router. Za tri kila koupis novy, to te snad nezruinuje...
Sičák (9)|29.6.2011 14:28
On je nový za tři kila s podporou gigabitu a ze až za routerem (neboli poskytovatel -> switch -> router). Ale prostě to takhle neběží, vypíná se mi kabel a tváří se po spuštění PC jako by byl odpojený.

Swith: NET TP-LINK TL-SG1005D 5xTP 10/100/1000Mbps

[quote=zsdx;458743]Ale ty potrebujes switch pred router. Za tri kila koupis novy, to te snad nezruinuje...[/quote]
zsdx (2098)|29.6.2011 14:37
[quote=Sičák;458754]On je nový za tři kila s podporou gigabitu a ze až za routerem (neboli poskytovatel -> switch -> router). Ale prostě to takhle neběží, vypíná se mi kabel a tváří se po spuštění PC jako by byl odpojený.[/quote]

Podruhe (vlastne s duribem a jeho schematem potreti - a naposled) ten switch potrebujes dat [size=+2]PRED[/size] router.
Ve vlastnostech sit. adapteru na PC si nastav rychlost rucne, obcas autodetekce nebeha, jak ma (vidim to napr. pri pripojeni Gbit Intelu na 10/100M 3Com). Dtto i pokud ti nepujde pripojit router.
Sičák (9)|29.6.2011 15:11
Myslím že mám ten switch před routerem.

Kabel od poskytovatele vede do switche. A až ze switche je kabel do routeru.

Původně jsem si myslel, že dám kabel od PC s vlastní adresou přímo do switche, ale po nastartováním PC dojde k výše popsanému odpojení kabelu (diody zhasnou).

Proto nyní zkouším připojit PC s druhou IP od poskytovatele do routeru a protlačit jej skrze router. Ale nevím zatím přesně jak.


[quote=zsdx;458759]Podruhe (vlastne s duribem a jeho schematem potreti - a naposled) ten switch potrebujes dat [size=+2]PRED[/size] router.
Ve vlastnostech sit. adapteru na PC si nastav rychlost rucne, obcas autodetekce nebeha, jak ma (vidim to napr. pri pripojeni Gbit Intelu na 10/100M 3Com). Dtto i pokud ti nepujde pripojit router.[/quote]
zsdx (2098)|29.6.2011 15:38
[quote=Sičák;458770]Myslím že mám ten switch před routerem.

Kabel od poskytovatele vede do switche. A až ze switche je kabel do routeru.

Původně jsem si myslel, že dám kabel od PC s vlastní adresou přímo do switche, ale po nastartováním PC dojde k výše popsanému odpojení kabelu (diody zhasnou).

Proto nyní zkouším připojit PC s druhou IP od poskytovatele do routeru a protlačit jej skrze router. Ale nevím zatím přesně jak.[/quote]

Ale napsal jsi za..:runaway

Reseni tvych problemu je tady. Shrnu - zapojeni od duriba (jiz jsi zkousel) + donastaveni rychlosti LAN karty v PC (aby ti chodila se switchem)

NEBO

mikrotik, ktery toho umi v routovani vice

NEBO

hodiny laborovani s WRT - nikdo to za tebe neudela...
Sičák (9)|29.6.2011 15:59
Omlouvám se za zmatení.

Díky všem za rady, pokusím se to nějak dle nich nastavit.
durib (1141)|29.6.2011 16:07
[quote=Sičák;458770]Kabel od poskytovatele vede do switche. A až ze switche je kabel do routeru.
Původně jsem si myslel, že dám kabel od PC s vlastní adresou přímo do switche, ale po nastartováním PC dojde k výše popsanému odpojení kabelu (diody zhasnou).[/quote]
1. Jakého máš poskytovatele připojení?
2. Co se stane, když kabel od poskytovatele místo do switche dáš přímo do routeru?
3. Napiš, jaký máš switch. EDIT: sry, již zodpovězeno :)
4. Adresy nastavuješ počítám statické. Zkus dát dynamickou na PC.

Pro ukázku- já mám UPC, kde jsou 3 veřejné adresy. Pokud z toho jejich kabelového modemu vedu UTP nejdříve do switch, mohu zapojit až 3 zařízení a každé se svou adresou (třeba 3 nezávislé servery).
Takto by to mělo fungovat i tobě, pokud jsou mi známé informace kompletní a pravdivé.
Sičák (9)|29.6.2011 16:28
1. O2 bezdrátem
2. Musel bych nějak jinak nastavit router, nyní přidělije do své podsítě dynamicky adresy. Možná kdybych nechal dynamické přidělování jen pro wifi a nějak nastavil přeposílání pro kabely, aby se kabely v routeru chovali jako switch, tak by to mohlo frčet.
4. Adresy od poskytovatele jsou statické. Jednu jsem zapsal do routeru a druhou mam na inkriminovaném PC



[quote=durib;458789]1. Jakého máš poskytovatele připojení?
2. Co se stane, když kabel od poskytovatele místo do switche dáš přímo do routeru?
3. Napiš, jaký máš switch. EDIT: sry, již zodpovězeno :)
4. Adresy nastavuješ počítám statické. Zkus dát dynamickou na PC.

Pro ukázku- já mám UPC, kde jsou 3 veřejné adresy. Pokud z toho jejich kabelového modemu vedu UTP nejdříve do switch, mohu zapojit až 3 zařízení a každé se svou adresou (třeba 3 nezávislé servery).
Takto by to mělo fungovat i tobě, pokud jsou mi známé informace kompletní a pravdivé.[/quote]
durib (1141)|29.6.2011 17:01
[quote=Sičák;458793]2. Musel bych nějak jinak nastavit router[/quote]
Proč? Takhle to máš: O2- switch- router
Ten switch je tam v podstatě při tomto zapojení zbytečný!
Proto nevidím důvod, proč by nešlo zapojit: O2- router
A neměl bys pozorovat změnu. Z toho, co jsi napsal usuzuji, že máš trochu mezery ve schématech sítí a v tom, jaké a vůbec proč se přidělují nějaké adresy.

EDIT: MartinNR pode mnou- ano, přesně tak. Jenom nevím, v čem je furt problém.
MartinNR (23)|29.6.2011 17:28
no ak som to dobre pochopil, tak on ma na jednom kabli 2 ip adresy, vonkajsie, asi verejne a staticke. a on potrebuje jednu z tychto adries nastalo sparovat s tym PC a iba s tym PC. a ostatne zariadenia cez tu druhu ip...
tak, ne?
zsdx (2098)|29.6.2011 17:57
[quote=MartinNR;458804]no ak som to dobre pochopil, tak on ma na jednom kabli 2 ip adresy, vonkajsie, asi verejne a staticke. a on potrebuje jednu z tychto adries nastalo sparovat s tym PC a iba s tym PC. a ostatne zariadenia cez tu druhu ip...
tak, ne?[/quote]

ano, presne v tomto duchu se mu snazim poradit i ja, ale jsem zatim nevyslysen...
vsak on pochopi, ze to lepe nevymysli
MartinNR (23)|29.6.2011 18:20
jj, len som mal pocit, ze niektore odpovede uz sli nejak mimo... :-O
MartinNR (23)|6.7.2011 08:52
Ma niekto skusenosti so spojenim s TV Samsung cez DLNA? Docital som sa v manuale tohto TV, ze pre DLNA spojenie vyzaduju zariadenie typu DLNA DMC (Digital Media Controller). Tak cil neviem, ci s tym nebude problem. A na strankach dlna.org nie je certifikovany ziaden produkt TPLink.
durib (1141)|6.7.2011 09:13
Podle toho, co jsem se dočetl, tak je to stream po síti. To snad routery samy o sobě neumí?! No můžeš zkusit aktivovat UPnP a uvidíš, jestli to bude stačit.
Chceš streamovat z PC, nebo z disku na USB routeru?
Teď jsem se díval, že existuje miniDLNA pro DD, ale na MIPS se na to musí trochu oklikou. Konkrétní postup hledat nebudu, ale mohlo by pomoct: http://dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=90247&sid=23a3e20a2bc1a702e1ae6e4981c8a669 a pak nějaké další skripty- budeš se v tom muset povrtat. Každopádně na transkodování zapomeň- to už ten CPU routeru těžko zvládne.
MartinNR (23)|6.7.2011 09:18
Z disku pripojeneho do routeru.
mam dojem, ze tu niekto pisal, ze mu to slape dobre. ale neviem s akou znackou tv. tak zistujem, ci niekto neskusal samsungy, pripadne konkretne nejaky UExxDxxxx.
|Mio| (1333)|6.7.2011 18:57
ja zkousel minidlna se samsungem a
slapalo. Ale vytizi to router na 100%. Mozna uz je to ale opraveno.
MartinNR (23)|6.7.2011 20:45
tak to je dost blbe s tym vytazenim. samozrejme clovek potrebuje aby aj pri pouziti dlna ostalo funkcne pripojenie na interenet z pc (cez wifi), aj dalsie veci...
a hovoris o origo fw?
durib (1141)|6.7.2011 22:33
[quote=MartinNR;459783]a hovoris o origo fw?[/quote]
Těžko :D Ani 100% využití CPU ale neznamená, že je router mrtvý. Pokud kopíruju soubory, taky jej vytížím naplno, ale internet a ostatní věci fungují bez problémů. Asi tam jsou nějaké priority.
|Mio| (1333)|10.7.2011 13:45
Do origo bych opravdu minidlna nedostal, slo o Openwrt build tak pul roku zpet.

To 100% vytizeni je neprijemnost, neomezi zakladni funkce routeru ale odstavi ostatni doplnene sluzby. Ale jak rikam, nejspis uz tenhle bug bude odstranen.
MartinNR (23)|15.7.2011 10:30
Skusal niekto rozne FW vzhladom k rychlosti prenosu dat na pripojeny USB disk? Mam najnovsi ofic FW a som myslel ze dosiahnute rychlosti 1,5-2MB/s (max 2,5 chvilami) je z dovodu ze idem cez Wifi. Ale ani ked pripojim notas kablom, tak to nie je lepsie. A zistil som ze cez wifi mi to ide aj vyse 7MB/s, takze tam problem nebude.
durib (1141)|15.7.2011 13:13
Ještě k DLNA: byl vznesen dotaz na jeho implementaci. Sash- "sorry but dlna is crap"

[quote=MartinNR;461335]Skusal niekto rozne FW vzhladom k rychlosti prenosu dat na pripojeny USB disk?[/quote]
Přečti si předchozí příspěvky. Ohledně přenosových rychlostí toho bylo napsané spousty. Nejsem však pes, proto pro tebe obětuju řádek: u mě s DD jsem kolem 7 MB/s ext3, NTFS mám 3/5 MB/s Write/Read. O nízkých rychlostech s origo víme, nic s tím však naděláme ;)

EDIT: pro příspěvek níže- DLNA ee na DD :D Jde to nějak dodat přes IPKG, ale já to zkoušet nebudu (jak jsem psal už výše).
MartinNR (23)|15.7.2011 13:28
dik za odpoved.
tos musim kuknut ci to nebude moc zlozite a riskantne tam davam ten iny FW. to co si pisal ze dlna ee, to plati prave pre tento fw, s ktorym mas tie popisane rychlosti? po ta podpora dlna v origo fw mi prisla celkom vhod. z novou tv samsung mi to velkom facha.
petrm3 (2)|15.7.2011 17:02
Mám problém s tímto routrem při spojení s androidem Samsung Galaxy S2 - některé aplikace se bez problému přez WIFi připojí a některé se tváří že nemají přístup k WIFI, přitom v práci jedeme na TP-LINK TL-WR340GD a tam valí vše bez problémů. Mám poslední oficiální firmware nastaveno přez Quick Setup WPA/WPA2. Děkuji za případné rady.
durib (1141)|15.7.2011 17:56
Zkus vypnout firewall na tom routeru. Jaké aplikace konkrétně ti neběží?
petrm3 (2)|15.7.2011 18:28
Firewall jsem zkoušel vypnout bez výsledku. Nejdou stahovat data pro aplikace např: hry od Gameloftu, mapy pro Sygic (to se mě podařilo rozběhat tak že jsem stáhl pár kB přez operátora a přepnul na WIFI a už to tahalo)
Zabatra (11)|22.7.2011 14:00
Ahoj. Zkoušel už někdo OpenWRT Backfire 10.03.1-rc5? A s jakými výsledky..?
prepo1 (3)|31.7.2011 16:01
Ahojte, ake max rychlosti dosahujete cez wifi ? myslite ze ked prejdem na DD tam sa mi zlepsi rychlost wifi?

, ide o tom ze by som chcel vytazit aspo tych 100Mbit, pretoze IS pripojenie mam 100/8 a teraz mam max tych 65-70Mbit


Momentalne mam tuto wifi kartu
http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/centrino/centrino-advanced-n-6230-brief.html
|Mio| (1333)|31.7.2011 16:08
To spis zalezi na tom kde bydlis, na dosazeni 100 Mbit realneho prenosu potrebujes aspon 6 kanalu vedle sebe volnejch, vyskenuj site a uvidis. To pasmo je na tyhle kapacity moc uzky, o prekryvu kanalu nemluve.

A prijimac musi byt tez alespon 2x2 MIMO a ne zadna plecka.

1043 proti 941 na 50m prima viditelnost sype 120Mbit HD
prepo1 (3)|31.7.2011 16:21
Takze, karta je asi najlepsie co sa da zohnat s 2x2....

a asi v takomto stave mam pasmo wifi:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

resp pri akych nastaveniach dosahujete najlepsie vysledky?

a existuje este nejaky nastroj, ako zmeriam rychlost medzi routrom a notebookom?
|Mio| (1333)|31.7.2011 22:16
Tohle by melo fungovat, normalne na HT40- CH11 , anteny pod uhlem 90 st. a kolmo k obema by mel byt cca smer k prijimaci, treti antena mezi nimi.

Jinak abys zjistil jestli te skutecne neco nerusi tak to nejdriv vypni, slabsi site totiz pak ani nevyskenujes a neukazou se ti.
Zabatra (11)|3.8.2011 15:40
PLS, existuje bezpečný způsob jak z DD-WRT flashnout originální firmware?
|Mio| (1333)|3.8.2011 20:28
jiste, vemes origo firmware ktrery NEMA v nazvu "boot", přejmenuješ na neco kratkeho jako třeba fw.bin, uploadnes ho do /tmp a v konzoli zadas :
mtd -r write /tmp/fw.bin firmware

Tim se neprepise bootloader, takže je možnost se přes telnet dostat do recovery konsole.

Pak muzes z weboveho rozhrani upgradnout na novejsi firmware ktery ma boot v nazvu a tim se prepise i loader na original.

PS: Flashuj vzdy jen firmware pro danou verzi hardware.
Zabatra (11)|4.8.2011 13:25
[quote=|Mio|;465262]jiste, vemes origo firmware ktrery NEMA v nazvu "boot", přejmenuješ na neco kratkeho jako třeba fw.bin, uploadnes ho do /tmp a v konzoli zadas :
mtd -r write /tmp/fw.bin firmware

Tim se neprepise bootloader, takže je možnost se přes telnet dostat do recovery konsole.

Pak muzes z weboveho rozhrani upgradnout na novejsi firmware ktery ma boot v nazvu a tim se prepise i loader na original.

PS: Flashuj vzdy jen firmware pro danou verzi hardware.[/quote]

Díky za návod. Kde seženu ten fw co popisuješ? Jediné co jsem stáhl od TP-LINKů má název wr1043nv1_en_3_13_4_up(110429).bin
|Mio| (1333)|4.8.2011 16:05
To je ten správnej, boot verze koukam ke stazeni neni, to byla starsi, ale to neres.

Tuhle tam muzes vesele uvedenym zpusobem nahrat.
Zabatra (11)|4.8.2011 19:16
Super, děkuju. Ještě než jsi odpověděl, našel jsem tohle:
http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=85237&postdays=0&postorder=asc&start=0
Údajně modifikovaný fw, který lze upnout rovnou ve webovém rozhraní. Máš s tím zkušenost? Ne že bych měl něco proti příkazové řádce, chraň bůh ;-)
durib (1141)|4.8.2011 19:50
Mělo by to fungovat. Je sice napsáno pro v1, ale TP link to taky nerozlišuje. A pokud píše přímo admin- funkční, tak to asi bude i odzkoušené.
|Mio| (1333)|5.8.2011 12:09
Zabatra: Ano tohle bude taky fungovat.

Ja osobne ale z duvodu bezpecnosti radeji uploadnu firmware rucne, overim jestli se pri prenosu neposkodil a pak to flashnu.

Ale spis to je tim ze mam na flashovani pres webove rozhrani smulu, docela casto mi to nejak zkolabuje, obzvlaste u WR741ček, ale 1043 uz mi to taky parkrat spadlo.
Zabatra (11)|5.8.2011 14:04
Díky pánové, pustím se do toho..
roman630 (9)|7.8.2011 14:10
Zdravím.

Mám ADSL modem router DSL2741B (192.168.1.1/255.255.255.0; nastavení bridge a slouží pouze jako modem, DHCP disable, firewall zakázán) a k němu připojený TP-Link WR1043ND (192.168.1.9/255.255.255.0; nastaven na PPPoE, DHCP enable). Firmware používám DD-WRT, ale stejně se to chovalo i s posledním origo FW. Všechno funguje tak, jak má, ale až na jednu věc:
Nemohu se dostat do adminy v modemu přes router, nelze pingnout na DSL2741B.
Pokud odpojím WR1043 a připojím se přímo do DSL2741B (síťovku musím přepnout do ruční konfigurace), tak to není problém.
Někde mám něco špatně nastaveno, ale co..

Díky za každou dobrou radu.

P.S: Přes vzdálenou správu se mě to řešit nechce.
roman630 (9)|8.8.2011 09:16
Resp. Jde to vůbec nějak udělat, když je modem zapojen až za WAN portem WR1043ND?

Pokud bych použil NAT už v modemu, tak by to šlo, ale to právě nechci.