Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otazka pro majitele TL-WR1043ND

bayer (27)|20.12.2011 06:58
Tak to je docela ,ale problém.Můj poskytovatel nedává DHCP IP Adresu,ale já mám Static IP Adresu.

USB Hub s napájením,router neutáhne třeba USB Hub bez napájení ,který mám doma k notebooku,pro připojení Flashky a Tiskárny (Pokud to bude umět print server)? A když do routeru připojím USB Bluetooth Adapter,bude dostupný na celé síti ? A u OpenWRT se nedělá tvrdý restart ?
|Mio| (1333)|20.12.2011 19:53
Tak to DHCP lze obejit tim ze ho na instalaci pripojis ZA stavajici router, kde je dhcp pusteny, a tim padem bude mit pristup na internet.

A z DHCP ho pak prepnes az pres webove rozhrani, po instalaci balicku z netu. Jinak samozrejme lze nastavit pevnou IP i predtim, ale rucni editaci pomoci vi editoru v linuxove konzoli, takze je to malinko komplikovanejsi.


USB HUB muze byt i bez napajeni, ale hlidej pripojena zarizeni jaky maji odber, norma na 1 USB port je 500mA, moje 1043ND bez problemu da 750mA, ale vyhybam se tomu, protoze to jednoznacne pretezuje.

Takze USB HUB s napajenim DOPORUCUJU, ale NENI TO NUTNE. Zalezi co v tom bude.

Nasdilet BT adapter teoreticky lze, ale nech to na azpak az se v tom budes par let stourat .-)
Šobáň (128)|20.12.2011 21:53
Nevím proč ho tak stresujete.

Normálně stáhni fw odtud: http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1-rc6/ar71xx/
soubor: http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1-rc6/ar71xx/openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin

A normálně provedeš flash z původního rozhraní routeru, nic nemusíš dělat potom vše naklikáš přes rozhraní www.

Jediné co nefunguje je použití kanálů 12 a 13 i když nastavíš region CZ ale to se dá přežít doufám že to opraví...

https://dev.openwrt.org/ticket/10496#

Umrtvit se mi podařil dvakrát jednou svoji blbostí - při flash vypadlo spojení a při druhém byla chyba přímo v obraze FW (autor už chybný obraz ze serveru odstranil). Pro oživení jsem se musel připojit do routeru na com port co tam je přes převodník.
|Mio| (1333)|21.12.2011 11:35
Asi me neco minulo, nebo original build v sobe stale nema www rozhrani.

Krom toho nema ani defaultni usb automount, nema defaultne nastanenou na sdileni /mnt, nema pripraveny extroot ......

Je pravda ze by mohl pro jednoduchost pouzit Gargoyle.
bayer (27)|21.12.2011 12:04
Já nemám žádný router,na to abych ho připojil na DHCP.Ten starý router mi shořel.

"Pro oživení jsem se musel připojit do routeru na com port co tam je přes převodník" ,,, To jsis udělal sám ten kabel ? Nebo si jej někde sehnal.
durib (1141)|21.12.2011 13:05
Napoj to někde jinde pro nastavení.

[quote=bayer;486686]"Pro oživení jsem se musel připojit do routeru na com port co tam je přes převodník" ,,, To jsis udělal sám ten kabel ? Nebo si jej někde sehnal.[/quote]
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd
nebo
http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=68793&postdays=0&postorder=asc&start=30
Šobáň (128)|21.12.2011 14:58
[quote=|Mio|;486684]Asi me neco minulo, nebo original build v sobe stale nema www rozhrani. [/quote]

Ale má v rc6 je - vím co jsem instaloval.

[quote=|Mio|;486684]

Krom toho nema ani defaultni usb automount, nema defaultne nastanenou na sdileni /mnt, nema pripraveny extroot [/quote]

A to je takový problém si to potom doinstalovat ? Když základ s WWW šlape ?
Šobáň (128)|21.12.2011 15:09
[quote=bayer;486686]Já nemám žádný router,na to abych ho připojil na DHCP.Ten starý router mi shořel.[/quote]

Pokud použiješ ten soubor co jsem zde dával odkaz žádný další router nepotřebuješ v www rozhraní si naklikáš statickou IP.

[quote=bayer;486686]
"Pro oživení jsem se musel připojit do routeru na com port co tam je přes převodník" ,,, To jsis udělal sám ten kabel ? Nebo si jej někde sehnal.[/quote]

Údajně se dají použít kabely od nokie.
Já jsem zase použil převodník který byl k jinému zařízení pouze jsem tam přidal dva odpory a dvě diody pro přispůsobení 5V na 3,3V co je v routeru.

Jinak není problém si převodníček udělat stačí na to jeden IO MAX 3232 a pár kondenzátorů viz třeba zapojení zde http://www.nslu2-linux.org/wiki/HowTo/AddASerialPort
bayer (27)|21.12.2011 17:48
Tak to bude perný den až to přeflashuju :D ..

Takže stáhnu oba soubory co jsi posílal,nahraju 1. soubor přes LAN ve webovém rozhrání a flashnu router.Pokud znovu naběhne,je vše OK a pokud ne,jsem v prdeli :/.Když to výjde,tak nahraju i ten 2.soubor ? A pokud i ten bude fungovat bezproblémů,mám router už hotový ,co se týče FW.Nastavím si WAN a WiFi + LAN. A bude mi to všechno fungovat . Nebo musím něco doinstalovávat ,nastavovat apod.. ?

Díky za info.

Nerad bych se dostal do situace jsem v prdeli :D
|Mio| (1333)|21.12.2011 18:32
Hlavne neplas zbytecne prosimte.

Normalne flashnes a nabehne ti to, neni vubec zadny duvod proc ne.

Nebud straspytel, pri nejhorsim te navedeme krucek po krucku.
bayer (27)|21.12.2011 19:35
Moje ICQ je 404823964 nebo skype je petr.bayer000,


24.prosince... dostanu router... dáš mi na sebe kontakt ? Že by jsi pomohl ? :)
bayer (27)|21.12.2011 21:44
Jinak ještě bych se chtěl zeptat,jakou má výhodu mít na routeru OpenVPN + FTP Server a jiné kravinky.Jak využije někdo v routeru ten OpenVPN ? Popsal by mi někdo smysl těchto věciček. Jinak vím ,co je to OpenVPN ( virtualni privatni sit ( treba pro hrani LAN her apod )),ale co to OpenVPN dělá na routeru ?
Šobáň (128)|21.12.2011 22:48
Pokud nevíš k čemu to je tak to s největší pravděpodobností nepotřebuješ.
durib (1141)|22.12.2011 09:38
Pro VPN potřebuješ server, který ti ji vytváří. Buď je to tedy jedoucí komp, nebo router. Pomocí VPN se můžeš dostat velmi zabezpečeně do tvé LAN přes WAN a stejně tak může někdo sdílet svou LAN s tvým routerem (client). Počítače na této síti vidíš tak, jako by byly právě vedle tebe napíchnuté na jednom routeru. Přenos dat zabezpečen, nesrovnatelné s FTP. Já to využívám tedy hojně.
bayer (27)|22.12.2011 12:21
A podmínkou je Veřejná IP adresa na tohleto všechno ?
Šobáň (128)|22.12.2011 13:45
Ano vždy je podmínka aspoň na jedné straně musí být veřejná IP aby se klient mohl k tomu veřejnému stroji připojit.
bayer (27)|25.12.2011 01:00
Tak dneska jsem dostal router,funguje parádně zatím bez Upgrade Flash Firmware ( jede to na origo ). Akorád USB Storage trochu zlobí.Připojím MP3 do Routeru přímo,funguje bez problémů.Koupil jsem si USB Hub ( 4 USB ),píchnu to tam do routeru.Číst a prohlížet složky jde bezproblémů,kopírovat 1-3 soubory jde taky,ale pak se to kousne a MP3 vypadne spojení (data) a začne běžet jen na nabíjení ( 5V ) + Windows hodí error.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nějaká chyba I/O.
bayer (27)|25.12.2011 09:41
Tak jsem zjistil,že to dělá i při přímém připojení MP3,ale není to tak časté,třeba 12souborů (jak kdy) a error,dám Přeskočit soubor a jede to vesele dále a pak zase bum a pořád Chyba I/O.

EDIT:// A teď třeba už 140 souborů bez chyby.

EDIT:// A nejde mi nic vymazat z toho zařízení chyba SOHO ROUTER\root -> Nemáte oprávnění.
lukas.pce (6)|25.12.2011 20:50
Máte někdo zkušenost s torrent klientem na tomhle routru?

Snažil jsem rozběhat transmission na gargoyle firmwaru (open wrt), víceméně se vše povedlo (pokud by někdo potřeboval mám kompletní návod, je to celkem dřina vychytat všechny mouchy)

Problém ale je že po cca 10-20 minutách se router restartuje, našel jsem na gargoyle fóru (http://www.gargoyle-router.com/phpbb/viewtopic.php?f=6&t=950) že pomáhá snížit počet připojení a udělat swap, nicméně i s peer-limit-global: 15 to spadne :( přitom ramky v době pádu je dost (8mb cached a 1mb free, cpu vytížení není na 100%)

Verze firmwaru na to asi nemá vliv, zkoušel jsem pár verzí, i poslední 1.4.3 stable

Na swap nevím jak, hrál jsem si s tím, ale akorát jsem to rozhasil (asi by pomohl čistej open wrt, ten gargoyle auto mount s tím swapem na jednom disku nějak nepočítá)

disk je naformátovanej jako ext4, je to 500gb 3,5 v externí krabičce s vlastním napájením

Napadlo mě že by to mohlo být přehříváním, když na router sáhnu je takový vlažný, zkoušel ho někdo chladit? Přemýšlím nad zakoupením těchto pasivních chladičů http://www.dealextreme.com/p/aluminum-cooler-heat-sink-chipset-for-ram-memory-w-type-8-piece-set-35816
|Mio| (1333)|25.12.2011 23:49
Zkus hodit jen co nejvetsi pasiv co tam nacpes na procik a chipset okolo, ja ho tam dal kdysi hned na zacatku z nejakeho podobneho duvodu.

Ono se totiz u toho routriku nepocita se stalym zatizenim a jak se ohreje hodne deska a napajeci cast, zacne se houpat 5V na USB takze predpokladam ze i napeti na procesoru.
lukas.pce (6)|26.12.2011 00:46
Tak ani s nastavením 10 peer připojeni (omezení rychlosti na 250 kb/s down a 150 kb/s up) to router nezvládá, po cca hod a pul to zamrzlo. Vytížení procesoru bylo 0.32. :(

Snad to bude tím chlazením, nicméně to dělají asi všechny kousky protože ten minulý dělal úplně stejné věci (pak jsem ho musel reklamovat, bricknul jsem ho že nešel ani failsafe mod, tftp se mi nepodařilo zprovoznit, nejspíš by to šlo obnovit přes seriovej port) a dostal jsem novej kousek.
lukas.pce (6)|26.12.2011 14:43
Tak jsem zkoušel ten chladič na cpu a výsledek je že to pořád padá :/ Sice jsem teda použil chladič z procesoru na notebook ale to by mělo bejt celkem jedno, přilepil jsem ho teplovodivou pastou. Ohříval se pouze procesor, zbytek byl víceméně chladný a s chladičem to bylo trochu vlažné (i chladič)

Nicméně jsem to zkusil zahřívat fénem, ohřálo se to teda o dost víc než když to je jenom v zátěži a nespadlo to, takže teplotou to imho není

Podařilo se mi dostat z logu transmissionu těsně před pádem toto:
[12:10:43.740] Ceska soda Piece 1837, which was just downloaded, failed its checksum test (peer-mgr.c:1774)

A jako bonus jsem se při otevírání routru urval konektor od jedný antény :devil :/

edit:
právě testuju upload limit na 1kb/s (http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=18&t=707&start=22)

[SPOILER]samotnej config uvedenej v tom postu nepomůže, nicméně ten upload limit pomáhá a ani při plném downloadu a default peer connectu to zatím nespadlo

Jenže 1kb/s upload je dost sviňárna a rád bych taky na těch torrentech seedoval (mám 10/10 mbit)[/SPOILER]

tak i přes to mi to spadlo.. už si fakt nevím rady :/
Rosak (5)|26.12.2011 15:28
Ahoj. Má prosím někdo vyzkoušený návrat k originálnímu fw z OpenWRT a mohl by poskytnout?
lukas.pce (6)|26.12.2011 16:05
Dneska jsem to dělal z administrace gargoylu (víceméně open wrt), stáhnul jsem poslední verzi na webu tp-linku a normálně se to flashlo přes webovou administraci.

Nicméně nevím jestli je to úplně správný způsob (byla tu zmínka o tom že nesmí být "boot" v názvu souboru, já ho tam neměl).
lukas.pce (6)|26.12.2011 16:27
[quote=bayer;487080]Tak jsem zjistil,že to dělá i při přímém připojení MP3,ale není to tak časté,třeba 12souborů (jak kdy) a error,dám Přeskočit soubor a jede to vesele dále a pak zase bum a pořád Chyba I/O.

EDIT:// A teď třeba už 140 souborů bez chyby.

EDIT:// A nejde mi nic vymazat z toho zařízení chyba SOHO ROUTER\root -> Nemáte oprávnění.[/quote]

Zkoušel jsi něco jiného (flashku) než tu MP3?
bayer (27)|26.12.2011 23:28
Nezkoušel,nemám možnost,ale díky za radu,na chvíli si ji aspoň půjčím :)
bayer (27)|27.12.2011 10:08
BUMP: ... 16GB FlashDisk Kingston... kopíroval jsem asi 2000 souborů a seklo se to stejně -> Chyba zařízení I/O.
lukas.pce (6)|27.12.2011 11:54
Tak to vypadá na hw vadu routru, ještě můžeš zkusit nahrát do routru poslední verzi firmware (http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WR1043ND), má ftp podporu tak zkusit zprovoznit tu a když to bude chybovat i s ní je to nejspíš na reklamaci.

edit: tu flashku jsi zkoušel přes hub nebo bez? s hubem mají problémy i jiní (https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=28159) Hub je imho potřeba kvalitní a aktivní (s napájením)

Jinak k mému problému s transmission:
Nakonec jsem do routru nahrál poslední verzi open wrt a zprovoznil swap (128mb, ale 32mb by mělo bohatě stačit), router zatím nespadnul a vypadá to stable.

O to víc mě ***** že dnes vyšla nová verze gargoylu která ten swap taky podporuje :D
bayer (27)|27.12.2011 12:29
Tu Flashku jsem nezkoušel bez HUBU,ale tu MP3 ano a psalo to taky I/O.
Rosak (5)|27.12.2011 21:21
[quote=lukas.pce;487226]Dneska jsem to dělal z administrace gargoylu (víceméně open wrt), stáhnul jsem poslední verzi na webu tp-linku a normálně se to flashlo přes webovou administraci.

Nicméně nevím jestli je to úplně správný způsob (byla tu zmínka o tom že nesmí být "boot" v názvu souboru, já ho tam neměl).[/quote]

Díky. A přechod od OpenWRT ke Gargoyle je jen přes originál, nebo mohu rovnou? Pokud jsi vyzkoušel...
|Mio| (1333)|27.12.2011 23:32
Neni potreba pres original, pouzij normalne sysupgrade, libovolne prechody mezi alternativami funguji spolehlive pres webove rozhrani a sysupgrade variantu firmwaru.
flim (17)|29.12.2011 10:56
Mám problém s padaním pripojenia na internet. Písal som už aj na podporu, ale zatiaľ žiadna odpoveď. Pripájam sa s Notbukom s W7 Home Pro, cez WiFi, alebo LAN

Mám tam posledný FW a Router je dva dni starý. Všetky nastavenia som viac krát kontroloval a neviem v čom môže byť problém.

Pripájam sa ako cez LAN tak cez WiFi( kanál 3, n only ), a je jedno ako som pripojený proste spojenie spadne. V local LAN vidím všetko, viem dosiahnuť STB aj na tento router pripojené USB HDD s vlastným napájaním 1TB, len na internet to nepôjde. SPI FW som zrušil. Prosím o radu.
flim (17)|29.12.2011 11:53
[quote=MartinNR;446108]a nejakou velkou nahodou nema niekto vyskusane pripajanie na hdd (v usb) zo satelitnych stb...? pripadne aj konkretne optibox koala alebo anaconda...? to asi ne, ze...[/quote]

No tak mne toto bez probémov funguje, ale riešim úplne iné :-(((
Šobáň (128)|29.12.2011 11:54
Todle mi taky dělal s originál FW dal jsem potom nejnovější a už se potom nesekal - ovšem netestoval jsem to dlouho takže nepovím.

Jinak co vyskoušet alternativní FW třeba OpenWrt ?
flim (17)|29.12.2011 13:47
No aspoň že mi v tieto dovolenkové dni niekto odpovedal.

Pravdu povediac tam mám posledný origoš FW a príde mi dosť crazy, že po takej dobe to neodladili. Toho preflashovania sa trochu bojím, lebo to žerie dosť času a každý deň do noci čítať fóra je náročné. Zase som totiž tam kde som nechcel byť .... než som sa naučil robiť s Linuxovým STB tak sa skoro so mnou žena rozviedla. A teraz ZNOVA :-(((( OMG.

A nepochopím ako to niekomu absolútne bez problémov z origoš softom funguje, veď sa toho musí predať na mraky. A to od toho nechcem zázraky, iba BROWSOVAŤ. Ale keď to pri Ibankinku zhučí tak to napáli.

Keď tu čítam o nejakých chipoch, ledkách a fleškách tak mi ide z toho mráz po chrbte. Mal som Linksys a tam som to nastavil za 15 min a bežalo to 5 rokov, tož pochopte rozčarovanie.

Ešte sa chvílu potrápim s origoš verziou .... ale chcelo by to tipy. Mám UPC a 25Mb linku. Keď mi to zhučalo torrent bežal bez problémov ďalej, dokonca STB prehrávalo streamy...takže nechápem. Ale či je tam torrent alebo nie, či je to na wifi, alebo cez kábel do 30 min to sekne.


Išiel so teda na stránky toho openwrt, ale .... absolútne neviem kde začať.
Šobáň (128)|29.12.2011 14:26
Právě mě to taky spadlo stylem že nefungoval internet www stránky, jinak síť chodila.

Jinak pokud tam dáš http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1-rc6/ar71xx/openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin tak to normálně flashneš z originál www - pro jistotu si stáhni i originál FW aby jsi mohl vrátit spět originál kdyby jsi se na internet nepřipojil.

Jinak tento FW má vše v sobě takže naklikáš a je to (jediné co nepoužívám USB takže tam se asi budou muset pak doinstalovat nějaké balíčky) wifi, a routování, nat funguje a není třeba složité nastavování - pouze je tam chybička nejde použít kanál 12 a 13 i když nastavíš CZ.

Vrátit originál jde zase přes www u openwrt. Osobně bych to skusil není co stratit a konfigurace je podle mě jednoduší jak originál.

Jinak pozor pokud si ISP kontroluje mac tak si poznač MAC kterou máš v originálu na WAN rozhraní (originál má rozdílné mac na WAN a LAN) a pak ji zadej do openwrt do wan nastavení (v default openwrt používá stejné mac jak na wan tak lan - jednoduše proto že CPU je připojeno na jeden port který má jednu mac)

Jinak zakladní zapojení po resetu routeru je takovéto.

A pokud chceš vidět co se dá nakonfigurovat tak mrkni sem: Konfiguracja switcha i vlan na podstawie swconfig w routerze WR1043ND pod OpenWrt tady jsou různé konfigurace switchu v routeru.
flim (17)|30.12.2011 23:42
Ok, ak sa dá skús mi na každú otázku odpovedať. :-) Ale v poho nemusíš zrovna na SILVESTRA :-))))

1) ten link čo si dal na OpenWrt stačí cez originálne web rozhranie spustiť a po reštarte sa bez akýchkoľvek trápení zase zobrazí nejaké web rozhranie už by to malo bežať? Alebo treba telnetom?

2) MAC adresu si UPC kontroluje, takže aj keď mám registrované MAC toho routera, tak si to musím potom niekde znovu nahodiť? Myslím cez to nové webrozhranie?

3) Existujú emulátory týchto webrozhraní? Aby som vedel do čoho idem.

4) Bodol by návod ( step by step ), ten link na tú poľskú stránku nefunguje.

5) Ak mi píše Total Commander pri kopírovaní filmu cez LAN na ten pripojený disk ( 2 TB, FAT 32 ) že idem 7800 - 4200 kilobajtov/sec. - nie je to málo? Prečo to tak lieta? 1,3 GB film prekopíruje za cca. 15 minút. Ak dám ten USB disk do USB priamo na PC ide 22560 kilobajtov/s . O wlan radšej pomlčím.

Chcel som to hlavne kvôli HD filmom a STB, aby som ušetril na SYNOLGY NASe.
NTB má Gigovú LAN a aj router. Hm? Čo s tým .... Resp. ako mám naformátovať ten USB disk aby to išlo čo najrýchlejšie?

Vopred ďakujem ...

PS:

čo vlastne od toho chcem:

Browsovať, využívať pripojený disk na lokálnej sieti prípadne cez VPN z internetu, prenášanie veľkých súborov v rámci siete, možnosť pozerať uložené filmy zo zdielaného HDD na sieti v STB.
Šobáň (128)|31.12.2011 01:13
1.) Ten soubor stáhneš a normálně provedeš flash přes originální rozhraní - potom reset routeru a máš tam OpenWrt rozhraní je na stejné IP (192.168.1.1) bez hesla. backfire 10.03.1-rc6 ar71xx openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin

2.) Mám dojem že už UPC neprovádí kontrolu MAC stačí pouze restartovat ten jejich router, ale pro jistotu si opiš MAC co máš na WAN rozhraní tu tam pak v OpenWrt změníš a nebude problém.

3.) Mám dojem že neexistují, aspoň o nich nevím

4.) Mě ten link funguje - ovšem jako začátečník to zatím nepotřebuješ - pro začátečníka ti stačí ten obrázek co jsem tam dal - tak se bude chovat router v základním nastavení. (Abys věděl co znamená ethX.Y atd....)

5.) Je to málo, ale z routeru víc většinou nevyrazíš - usb na routerech je celkem pomalé - pokud budeš chtít větší rychlost tak to fakt chce nějaký NAS

Přihlášení



Změna hesla



Nastavení WAN



Nastavení MAC



To by mělo stačit aby jsi se dostal na internet - samozřejmě jak něco na stránce změníš musíš dát Save & Apply

Samozřejmě pak taky nastavit wifi, časovou zonu, firewall, pokud chceš některým PC přidělit statické IP atd.....

Doufám že ti to pomůže - když tak ti potom poradím dál....
flim (17)|31.12.2011 15:10
@ šobáň

Tak chlape, klobúk dolu, ďakujem za ochotu. Dnes sa k tomu asi nedostanem, ale skúsim to.

Ešte dve veci:

1) Ta verzia toho firmware ( Open Wrt ) je ako aktuálna?
2) Heslo je admin? ( pri prvom prihlásení? )
3) Postup na rozchodenie toho USB disku mi budeš vedieť ukázať? Je to pre mňa dosť podstatné.

Zatiaľ všetko dobré v novom roku a v budúcom roku sa tu určite ukážem a budeme pokračovať:-)
Šobáň (128)|31.12.2011 15:28
1.) Ano novější není.

2.) Heslo žádné není klepneš normálně po tlačítku login (heslo je prázdné) a pak si heslo nastavíš.

3.) Musel bych to vyskoušet u sebe.
flim (17)|1.1.2012 15:11
Ešte by ma jedna vec zaujímala...než to prehodím.

Používam takú diaľkovo ovládanú zásuvku na vypínanie aparatúry celého domáceho kina, kde je aj modem a aj ten router. Keď to prehodím na Open Wrt, vypnem zásuvku - ostanú tie údaje o zdieľaní pripojeného disku, alebo to treba nastavovať odznova? Viem že USB nepoužívaš, ale snáď sa niekto nájde.

Inak neviem prečo ale pri stávajúcej konfigurácii ak som na inom PC čo je cez SWITCH pripojené tiež na ten router strašne mi lieta rýchlosť pripojenia. Graf cez speednet lieta hore dolu. Napr. na UPC mám ping 46-155ms, a napriek deklarovanej rýchlosti 25Mbps idem 11,08 Mbps. Tak neviem či je to routerom alebo čím.
bayer (27)|1.1.2012 15:33
Soban..dnes az prijedu domu,tak tam hodim na router to openwrt,co jsi posilal tady tomu druhemu flimovi...pote bych byl taky rad, aby mi nekdo poradil, jak rozjet ten usb shared + print server.Zatim diky moc.Doufam ze ten flash bude v poradku a neodejde mi router xD.
|Mio| (1333)|1.1.2012 17:28
[quote=Šobáň;487949]1.) Ano novější není.
[/quote]

Je novejsi 10.03.1 final :-), dostali jsme ho k vánocům.

Link:
http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/ar71xx/openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin
Šobáň (128)|1.1.2012 19:18
A kruci - to jsem nepočítal že tak rychle.....

Jinak samozřejmě uložené data v routeru zůstanou.

Jinak router má pouze jedno USB tak nevím - připojit přes hub, ale bude muset být aktivní?

Tiskárnu mám připojenou k PC.
bayer (27)|2.1.2012 00:21
Vracím se k tomu zlobení USB: .. Mobil jsem připojil přímo do routeru (16GB Samsung Nexus) a při kopírování ani 1 chyba a vše bezproblémů,ale zase přes HUB ho router vůbec nevidí.
Šobáň (128)|2.1.2012 18:11
Předpokládám originál FW ?

A když ten hub připojíš k PC a do něj ten mobil tak ho PC vidí ? Pokud ano tak chybička v FW který nepředpokládá že by někdo připojoval k tomu HUB.

Pokud ho nevidí ani PC tak nekompatibilita HUBu s mobilem.
flim (17)|2.1.2012 21:57
[quote=|Mio|;488028]Je novejsi 10.03.1 final :-), dostali jsme ho k vánocům.

Link:
http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/ar71xx/openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin[/quote]

1) Nazdar, je v tomto flashi implementované USB? Alebo to treba inštalovať.
2) Názov, veľkosť tohoto stiahnutého súboru je úplne taká istá ako to čo tu nahodil šobáň...je to fakt ten najnovší? Porovnával som si to v TC a žiaden rozdiel.
3) Ten môj disk má 1TB a je naformátovaný FAT32, bude treba ešte nejaké ďalšie nastavovanie? Alebo ako v origináli, plug"n"play.
|Mio| (1333)|2.1.2012 23:05
1.) To jaksi nema smysl resit, prvni co udelas az se dostanes do weboveho rozhrani a nastavis pripojeni k internetu je stazeni nejdulezitejsich balicku, samba3, kmod-usb-core, kmod-usb2, luci-app-samba a tak dále, snad se ti tam vejdou :-). Doporucuju rovnou zacit studovat jak bootovat firmware z pridane flashky viz block-extroot

2.) Všechny buildy daného typu na dané zařízení mají na bit stejnou velikost, porovnej si hashe, ty jsou ruzne.

3.) 1TB ve FAT32 ?
Šobáň (128)|2.1.2012 23:13
V tuto chvíli je to nejnovější. Pokud si to chceš skontrolovat proč se nemrkneš na originál stránky.

To co jsem dával já bylo RC tj ještě nekompletní verze.

Jinak USB si musíš doinstalovat v obou verzích...

Pokud si fakt na to netroufáš tak si stáhni DD-WRT.

Pokud si stáhneš od BrainSlayer-V24-preSP2 co on překládá DD-WRT tak tam je už vše - je tam samba 3 a vše co asi budeš potřebovat - já jsem to používal před OpenWrt.

Ovšem v tomto už se nedá moc vrtat, a podpora USB i tiskárny je přímo nastavitelná z WWW.

Odkaz na stažení: http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/downloads/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2011/12-20-11-r18024/tplink_tl-wr1043nd/factory-to-ddwrt.bin

soubor factory se používá pro flash z originál FW.

Tento nemám odskoušen používal jsem starší.

Jediný problém je že potom z WWW rozhraní nelze provést flash originálního FW - ale bez problémů to jde taky vrátit musíš si dát originál na flash disk a připojit a provést flash přes telnet (ssh) pomocí příkazového řádku.

Tipuji že asi toto bude pro tebe lepší jak nemáš žádné skušenosti s linuxem.
bayer (27)|2.1.2012 23:30
ŠOBÁŇ: Ano zatím pořád na originálním FW. Zítra vyzkouším ten HUB s PC a také zítra plánuji ten Flash na OpenWRT soubor,který si posílal,pomůžete pak někdo s tou konfigurací USB Storage případně Print serveru ? ... Díky moc... předem