Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Nelze nalézt signál DVB-T - USB Pinnacle

Neregistrovaný (0)|9.11.2009 21:39
Jméno tazatele: Ondra

Znění dotazu:
Dobrý den,

po nějaké době jsem oprášil svojí DVB-T TV kartu do USB Pinnacle 70e. I přes to, že jsem vyzkoušel více driverů i TV softwaru, mi žádný z nich nechce nalézt žádný signál - jako by karta neměla anténu. Anténu však připojenou do TV karty mám (je to pasivní minianténka na magnet) a ani anténa (kabel), ani karta není nijak poškozena. Zkoušel jsem vše, manuálně přidat programy (zadat frekvenci atd.), automatické skenování, různé SW i drivery. Jsem z Prahy, tudíž je jasné, že problém nebude v malém signálu (matně si vzpomínám, že už dřív jsem na tuto kartu TV chytil). Už si tedy po pár hodinách nevím rady, takže se obracím sem s prosbou o pomoc. Jsem v této problematice laik, tak buďte prosím shovívaví, jestli jde o nějakou základní věc :)

Díky!

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Mininotebook EeePC 1000H, MS Windows XP
Pinnacle DVB-T USB Stick 70e
Vyzkoušeny programy ProgDVB, Pinnacle TVCenter (originální ke kartě) a DVB Dream + několik driverů z různých zdrojů
fanynek (2048)|9.11.2009 22:19
[quote=Neregistrovaný;312673] Jméno tazatele: Ondra

Znění dotazu:
Dobrý den,

po nějaké době jsem oprášil svojí DVB-T TV kartu do USB Pinnacle 70e. I přes to, že jsem vyzkoušel více driverů i TV softwaru, mi žádný z nich nechce nalézt žádný signál - jako by karta neměla anténu. Anténu však připojenou do TV karty mám (je to pasivní minianténka na magnet) a ani anténa (kabel), ani karta není nijak poškozena. Zkoušel jsem vše, manuálně přidat programy (zadat frekvenci atd.), automatické skenování, různé SW i drivery. Jsem z Prahy, tudíž je jasné, že problém nebude v malém signálu (matně si vzpomínám, že už dřív jsem na tuto kartu TV chytil). Už si tedy po pár hodinách nevím rady, takže se obracím sem s prosbou o pomoc. Jsem v této problematice laik, tak buďte prosím shovívaví, jestli jde o nějakou základní věc :)

Díky!

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Mininotebook EeePC 1000H, MS Windows XP
Pinnacle DVB-T USB Stick 70e
Vyzkoušeny programy ProgDVB, Pinnacle TVCenter (originální ke kartě) a DVB Dream + několik driverů z různých zdrojů[/quote]

Možná to bude znít divně, ale neměnili vám okna? :D
Vím, že spousta lidí z okolí si stěžuje na to samé, ale když vystrčí anténku na balkón, ouha signál je na světě.
Ale to asi nebude tvůj problém, páš v Praze by se síglem problém být neměl.
Neregistrovaný (0)|9.11.2009 22:31
[quote=fanynek;312709]Možná to bude znít divně, ale neměnili vám okna? :D
Vím, že spousta lidí z okolí si stěžuje na to samé, ale když vystrčí anténku na balkón, ouha signál je na světě.
Ale to asi nebude tvůj problém, páš v Praze by se síglem problém být neměl.[/quote]

No sice nám okna náhodou měnili (:-D), ale nemyslim si, že by kvůli (otevřenýmu) plastovýmu oknu byl signál 0% :(. A když anténku vystrčim z okna, tak je to stejný - takže tudy cesta nepovede. Jinak díky za snahu :)
fanynek (2048)|9.11.2009 22:41
[quote=Neregistrovaný;312717]No sice nám okna náhodou měnili (:-D), ale nemyslim si, že by kvůli (otevřenýmu) plastovýmu oknu byl signál 0% :(. A když anténku vystrčim z okna, tak je to stejný - takže tudy cesta nepovede. Jinak díky za snahu :)[/quote]
To nebyla snaha, jen trochu odlehčení tématu. (teda pokus :))
Neregistrovaný (0)|9.11.2009 22:44
[quote=fanynek;312725]To nebyla snaha, jen trochu odlehčení tématu. (tead pokus :))[/quote]

To snad ani odlehčit nejde, mořim se tu s tim x hodin a začínaj mi svévolně škubat nervy po celym těle :D