Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte 7600GT

Morfeuss (49)|30.1.2007 23:28
Ahoj lidi,
uvažuju o koupi této grafiky ve spojení s deskou Gigabite 965P-DS4, v desce již mám jasno, jen ještě někde sehnat rev.2, ale s grafárnou pořád nevím, je to dobrá volba?

Díky Mss
SmartMole (297)|30.1.2007 23:43
Pokud porovnáte ceny 7600GT a X1650 XT, tak zjistíte, že vycházejí nastejno. Proč tedy nevzít tu výkonější? Já bych byl rozhodně pro X1650XT ;-) :thumb

Třeba bych vzal tuhle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Morfeuss (49)|31.1.2007 00:06
[QUOTE=SmartMole]Pokud porovnáte ceny 7600GT a X1650 XT, tak zjistíte, že vycházejí nastejno. Proč tedy nevzít tu výkonější? Já bych byl rozhodně pro X1650XT ;-) :thumb

Třeba bych vzal tuhle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Díky, ale zrovna tuto odpověď sem slyšet nechtěl, jsem totiž děsný odpůrce ATI.
Spíše mne zajímá srovnání s jinými výrobci, např: MSI, Leadtek, ASUS atp.

Díky Mss
SmartMole (297)|31.1.2007 00:14
Pokud je to možné, pokuste se tento odpor vůči Ati překonat...třeba si říkejte, že už to není Ati, ale AMD. Protože nejenom, že za stejnou cenu získáte lepší výkon, modernější arichekturu a vyrovnanější fps, ale i kvalitnější obraz (lepší práci se shadery). Jedinou nevýhodu bych viděl ve vyšší spotřebě. Holt jste si vybral špatnou dobu pro nákup GK, když Ati nemusíte. Leda, že byste zainvestoval do 8800 GTS, ale to už je zase o něčem jiném...

No a pokud to nejde, já osobně bych bral leadtek. Ale asus i msi vyrábějí také kvalitní karty, takže se spíše orientujte podle ceny a použitého chladiče.
cool.user (2822)|31.1.2007 08:57
[QUOTE=Morfeuss]Díky, ale zrovna tuto odpověď sem slyšet nechtěl, jsem totiž děsný odpůrce ATI.[/QUOTE]
Muzu se zeptat, jste desnej odpurce ati kvuli tomu ze vite z vlastni zkusenosti ze x1650xt je shit nebo jen kvuli tomu aby jste vypadal drsne?
tgfh (2985)|31.1.2007 12:46
Intel, AMD (ATi), nVidia
Jsou všechny velice kvalitní firmy, které nabízí spolehlivé produkty, a říkat: "Ta je dobrá, k této mám odpor" ke pěkná blbost.
Člověk by se měl dívat spíše na poměr cena/výkon, protože jak už jsem řekl jsou to všechny kvalitní firmy.
Já osobně jsem fanda AMD (a ATi), nyní skládám PC přímo do rodiny a kupuju Intel a jeho Core 2 Duo. Proč? Lepší poměr cena/výkon :) (zvláště po přetaktování ;) )
wizaard (913)|31.1.2007 14:41
[QUOTE=Morfeuss]Ahoj lidi,
uvažuju o koupi této grafiky ve spojení s deskou Gigabite 965P-DS4, v desce již mám jasno, jen ještě někde sehnat rev.2, ale s grafárnou pořád nevím, je to dobrá volba?

Díky Mss[/QUOTE]
Pokud ne ATi, pak nemáš moc jiných voleb. Eventuelně 7600GST, které(á) jsou prakticky stejné, leč za nižší cenu, ale pokud jsi se rozhodl pro nVIDIi, v téhle cenové relaci nemáš jinou možnost. Karty 7900 jsou už bohužel malinko jinde co se týče financí. Stejně tak jako ostatní bych doporučil překonat odpor k ATi (AMD!) a koupil bych buď X1650XT, nebo (pokud můžeš ještě pustit chlup) X1950Pro - s C2D jasná volba ;).

EDIT: Jinak samozřejmě, pokud jde o výrobce karty, především bych se zaměřil na chlazení - rozhodně ne pasivní, tedy jednoznačně s větráčkem (možná Gigabyte Silent-Pipe II nevypadá zle, ale ASUS to s pasivním přístupem svého chlazení možná až přehání, Gigabyte u PCI-E je celkem v pohodě).

[QUOTE=cool.user]Muzu se zeptat, jste desnej odpurce ati kvuli tomu ze vite z vlastni zkusenosti ze x1650xt je shit nebo jen kvuli tomu aby jste vypadal drsne?[/QUOTE]
[OT]Klídek - není nutné začínat s žádnou válkou! Každý má právo vybrat si, co chce - pokud dotyčný nechce ATi (AMD), pak je to jeho svaté právo a pokud je to vážně jeho vůle, pak ani Ty nemáš právo mu do toho kecat! :mistake [/OT]
mech13 (5526)|31.1.2007 15:06
[QUOTE=wizaard]EDIT: Jinak samozřejmě, pokud jde o výrobce karty, především bych se zaměřil na chlazení - rozhodně ne pasivní, tedy jednoznačně s větráčkem (možná Gigabyte Silent-Pipe II nevypadá zle, ale ASUS to s pasivním přístupem svého chlazení možná až přehání, Gigabyte u PCI-E je celkem v pohodě).[/QUOTE]
pokud jde o silent pipe II, tak jednoznacne doporucuju! ten pasiv chladi mnohem lip nez vetsina chadicu s vetrakem! nejsou to jen marketingove kecy, kdyz clovek premysli kdyz haze veci do skrine tak ta karta ma 50 stupnu ve win a pri zatezi nad 65 nevleze. ty GB 7600GT silent pipe II jsou dve doma a funguji skvele.
wizaard (913)|31.1.2007 15:38
[QUOTE=mech13]pokud jde o silent pipe II, tak jednoznacne doporucuju! ten pasiv chladi mnohem lip nez vetsina chadicu s vetrakem! nejsou to jen marketingove kecy, kdyz clovek premysli kdyz haze veci do skrine tak ta karta ma 50 stupnu ve win a pri zatezi nad 65 nevleze. ty GB 7600GB silent pipe II jsou dve doma a funguji skvele.[/QUOTE]
Pravda, to "možná" jsem měl vynechat. Silent-Pipe II je jednoznačně nejdokonalejší a nejúčinější pasivní typ chlazení od jakéhokoliv výrobce. Vždy jsem Gigabyte doporučoval a ani teď tomu není jinak.

[OT]Je zajímavé, jak může hodnotu celého tvrzení změnit jediné slovo, nebo jinak pojaté vyjadřování...[/OT]
cool.user (2822)|31.1.2007 15:56
[QUOTE=wizaard][OT]Klídek - není nutné začínat s žádnou válkou! Každý má právo vybrat si, co chce - pokud dotyčný nechce ATi (AMD), pak je to jeho svaté právo a pokud je to vážně jeho vůle, pak ani Ty nemáš právo mu do toho kecat! :mistake [/OT][/QUOTE]
Nejsem si vedom ze bych zde vyvolaval valku, pouze se dotazuji na zaklade jakych zkusenosti je dotycny "odpurcem" ati. Verim ze jeho duvody proc "ati sux" budou spise malicherne a otevru mu tim obzor k rade dalsich grafik ktere maji taktez velice dobry pomer cena/vykon.
Smeli (2302)|31.1.2007 23:48
2Morfeuss: ber X1650XT pokud jsi moudrý člověk, který ocení vyvážené FPS a kvalitnější obraz na úkor spotřeby navíc. Pokud ne, kup 7600GT. Jinak řeči o tom, že jsi odpůrce ATi si nech na stránky pana Hulána.

2all: jeden flamewar thread Ati/nvidia tu máme, postujte to tam prosím.

2mech13: chlazení to výtečné je, což ovšem nemění nic na tom, že bez proudu vzduchu kolem taky k ničemu.

Původní dotaz je si myslím vyřešen, název threadu opraven, takže nerad bych další OT :)
mech13 (5526)|1.2.2007 02:00
[QUOTE=Smeli]2mech13: chlazení to výtečné je, což ovšem nemění nic na tom, že bez proudu vzduchu kolem taky k ničemu.[/QUOTE]

[QUOTE=mech13]...kdyz clovek premysli kdyz haze veci do skrine...[/QUOTE]
ano, je potreba udelat ve skrini pruvan. ale je rozhodne lepsi delat pruvan tichema 80/120mm vetrakama nez mit na grafice vysavac pokousejici se o zazehnuti pridavnych motoru a opusteni atmosfery... navic ti ten pruvan chladi i disky a procesor