Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): nenaběhne monitor

Neregistrovaný (0)|14.11.2009 18:10
Jméno tazatele: Marek

Znění dotazu:
Dobrý den, známému skládám nové PC. Jde konkrétně o tuhle sestavu:
Základní deska - MSI 785GM-E65
Procesor - AMD Phenom 2 - X 550
Grafika - MSI N9800GT
Paměti DDR3 - 2x2GB - PC3-8500 CL7
dále pak HDD 500GB (sata), nějaká DVD palírna AUSUS (sata)
zdroj 400W

No počítač jsem normálně zapojil, připojím monitor LCD (na mojém PC plně funkční) a nic monitor nedostává žádný signál (prostě svítí oranžová dioda), zkoušel jsem i starší monitor, to samé.. Tak jsem zkusil obejít grafiku a monitor připojil na integrovanou grafiku na desce, opět to samé. Postupně jsem tedy odpojil vše nepotřebné - HDD a DVD-RW. Problém stále přetrvává.. Tedy ptám se, co můžu mít špatně zapojené?? Paměti jsem zapojoval podle manuálu základní desky, měli by být správně, zkoušel jsem je i prohazovat, ale stejně se nic nezměnilo.. Děkuji za každou radu...

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Neregistrovaný (0)|14.11.2009 18:17
ještě bych dodal, že když se počítač zapne, tak vše vypadá v pořádku, všechny větráky se toči atd..
catlover (59)|14.11.2009 21:28
zkus se podívat do BIOSu, jaká máš nastavení pro grafiku - povol "on chip VGA" (tj. Eanbled) a zapoj monitor do integrované grafiky a uvidíme jestli to pomůže aspoň tak
StD (1963)|14.11.2009 21:43
[quote=Neregistrovaný;314556] Jméno tazatele: Marek

Znění dotazu:
Dobrý den, známému skládám nové PC. Jde konkrétně o tuhle sestavu:
Základní deska - MSI 785GM-E65
Procesor - AMD Phenom 2 - X 550
Grafika - MSI N9800GT
Paměti DDR3 - 2x2GB - PC3-8500 CL7
dále pak HDD 500GB (sata), nějaká DVD palírna AUSUS (sata)
zdroj 400W

No počítač jsem normálně zapojil, připojím monitor LCD (na mojém PC plně funkční) a nic monitor nedostává žádný signál (prostě svítí oranžová dioda), zkoušel jsem i starší monitor, to samé.. Tak jsem zkusil obejít grafiku a monitor připojil na integrovanou grafiku na desce, opět to samé. Postupně jsem tedy odpojil vše nepotřebné - HDD a DVD-RW. Problém stále přetrvává.. Tedy ptám se, co můžu mít špatně zapojené?? Paměti jsem zapojoval podle manuálu základní desky, měli by být správně, zkoušel jsem je i prohazovat, ale stejně se nic nezměnilo.. Děkuji za každou radu...

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/quote]
Nastavení zdroje signálu (kabelu) na monitoru? (DVI/VGA)?? Jak je v BIOSu nastavena inicializace VGA při startu? Jestli má ten monitor oba vstupy, analog D-Sub i DVI, tak pro to "ladění" nastavování bych raději použil VGA kabel na D-Sub. DVI někdy v základním zobrazení (pokud není vše nastaveno a ty to logicky nevidíš, protože do BIOSu ani nemůžeš, respektive můžeš, ale poslepu...) zlobí.
Neregistrovaný (0)|14.11.2009 22:06
zkouším jak DVI tak VGA kabel (tak i jiny monitor, ktery ma jen VGA) a výsledek je stejný, pořád mi nenaběhne monitor... do biosu se tím pádem nijak nepodívám a nic nenastavím, už jsem zkoušel i reset na desce a nic..
StD (1963)|14.11.2009 22:33
[quote=Neregistrovaný;314609]...už jsem zkoušel i reset na desce a nic..[/quote]
I s vytažením baterky a odpojením zdroje od sítě na pár minut? To je to poslední, co by mohlo na probuzení zabrat. Jinak je to někde mrtvolka.
robky (3195)|14.11.2009 22:45
Vyskúšal si to rozbehnúť len samostatne - bez grafiky 9800GT osadenej v doske? Nestačí, keď výstup na monitor zapojíš do integrovanej, grafika osadená do slotu stále odoberá prúd - to len aby si vylúčil problém so zdrojom ...

Pri zapnutí počuješ nejaké pípnutie? Aké?
Neregistrovaný (0)|14.11.2009 23:03
baterku jsem zkousel vytahnout, ale nevim jestli dostatečne dlouho, ještě zkusím pro jistotu na delší dobu..
jj i bez grafiky.. mám ji uplně vytahlou, prakticky mam zapojeny jen procesor a desku (no vlastně i paměti, ale teď mě napadá, že i ty bych mohl vytahnout) a stim bych se do biosu dostat měl..
Při zapnutí neslyším vubec žádné pípnutí.. Nejsem si jisty zda je zapojen správně speaker... (vlastně si nejsem vubec jisty, zda to co zapojuji je speaker):)
Neregistrovaný (0)|14.11.2009 23:11
no jinak, jsem si jisty ze je to speaker, ale nevim zda ho zapojuji na spravne misto, na popisu desky vubec neni nikde popsane , kam ho zapojit...
robky (3195)|14.11.2009 23:29
a čo hovorí manuál? určite to tam je ;)
Jandaskunk (2330)|15.11.2009 00:06
Máš zapojený správně všechny konektory do desky? Hlavně jestli je docvaklej hlavní 24pin a pak ještě přídavné napájení procesoru?
catlover (59)|15.11.2009 09:56
prosím Tě, napiš, jestli když jsi měl zapojený hard bylo po zapnutí PC slyšet že jede.
astec (1823)|15.11.2009 09:58
[quote=catlover;314672]prosím Tě, napiš, jestli když jsi měl zapojený hard bylo po zapnutí PC slyšet že jede.
Můžeš, jestli máš tu možnost, zkusit jiný zdroj.
Prostě mi jde o to, jestli máš jistotu, že jde šťáva do základní desky[/quote]

Čti než napíšeš moudro

ještě bych dodal, že když se počítač zapne, tak vše vypadá v pořádku, všechny větráky se toči atd..
Neregistrovaný (0)|15.11.2009 10:08
takže... všechny kabely napájení mám dobře dockavklé... když jsem to zkoušel spustit s hardiskem, tak slyšet byl.. větrák na procesoru se točí.. když byla zapojena grafika, tak i tam... a procházel sem znovu manuál, ale o tom kam zapojit speaker není ani slovo..:)
62kokos (156)|15.11.2009 10:23
Deska nepozná procesor. Pro tento procesor je potřeba nejnověší bios. http://www.msi.com/index.php?func=prodcpu2&prod_no=1864&maincat_no=1
catlover (59)|15.11.2009 10:30
Neregistrovaný (0)|15.11.2009 11:19
kde se přesně vyčetli že ta deska nepodporuje ten procesor?? podle všech popisů by jej podporovat měla... popřípadě jak provedu upgrade biosu,když mi nenaběhne monitor??
62kokos (156)|15.11.2009 11:58
Deska procesor podporuje, ale s nejnovějším biosem. Novější bios tam dostaneš se starším procesorem který deska pozná,nebo vyhledat na internetu kde to dělají.Nebo se obrátit na prodejce.
Neregistrovaný (0)|15.11.2009 12:14
catlover (59)|16.11.2009 06:48
[quote=62kokos;314684]Deska nepozná procesor. Pro tento procesor je potřeba nejnověší bios. http://www.msi.com/index.php?func=prodcpu2&prod_no=1864&maincat_no=1[/quote]

Psal jsi, že skládáš nové PC. V dokumentaci zákl.desky je uvedena verzae BIOSu, který je na ní. V tom odkazu na stránky výrobce je i výpis verzí BIOSu. Pokud je to číslo verze v dokumentaci stejné jako poslední uvedený ve výpisu, BIOSem to není. A pokud Ti při zapnutí a najíždění počítače delší dobu svítí/bliká LEDka hardu, domnívám se že operační sytém normálně najíždí a chyba je opravdu jen ve zobrazování. Ale kde tam přesně, toť otázka.