Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

končím s O2 - help me please

washek (6)|15.11.2009 12:05
Takže už mi došla trpělivost a končím s O2. Mám přes ně pevnou linku a internet (ADSL - "prý až 8Mb/s" - ani náhodou). Soused má na baráku (cca 20m vzdušnou čarou) wifi vysílač(spíše RT bod), takže se ptám co potřebuji, abych:
1. zprovoznil internet přes tuto wifi i na poněkud "obstarožním" PC? Nejlépe samostatný přijímač (ne wifi karta), aby nemuselo být pořád zaplé PC a aby to pokrylo i (viz bod 2)

2. převedl pevnou telefonní linku na IP telefonii? Výstup (brána) do telefonní sítě mám vyřešený, potřebuji jen převést hovor do sítě. Mám 2 telefony a tak bych nerad investoval velké prachy do 2 nových IP tel. přístrojů. Existuje nějaké zařízení, které by se napojilo na (odpojené) telefonní vedení, převedlo vše na digitál a dále pak komunikovalo s wifi routerem?

PS: nyní mám PC napojené na router DrayTek Vigor2500we
astec (1823)|15.11.2009 13:08
[quote=washek;314716]Takže už mi došla trpělivost a končím s O2. Mám přes ně pevnou linku a internet (ADSL - "prý až 8Mb/s" - ani náhodou). Soused má na baráku (cca 20m vzdušnou čarou) wifi vysílač(spíše RT bod), takže se ptám co potřebuji, abych:
1. zprovoznil internet přes tuto wifi i na poněkud "obstarožním" PC? Nejlépe samostatný přijímač (ne wifi karta), aby nemuselo být pořád zaplé PC a aby to pokrylo i (viz bod 2)

2. převedl pevnou telefonní linku na IP telefonii? Výstup (brána) do telefonní sítě mám vyřešený, potřebuji jen převést hovor do sítě. Mám 2 telefony a tak bych nerad investoval velké prachy do 2 nových IP tel. přístrojů. Existuje nějaké zařízení, které by se napojilo na (odpojené) telefonní vedení, převedlo vše na digitál a dále pak komunikovalo s wifi routerem?

PS: nyní mám PC napojené na router DrayTek Vigor2500we[/quote]

1) budeš muset mít souhlas k připojení, případně smlouvu
|Mio| (1333)|15.11.2009 14:22
2.) Budeš potřebovat Wi-Fi router s režimem Client (třeba TP-Link WR543G) a příslušnou venkovni antenu s kabelem.

3.) budeš potřebovat VoIP branu pro ten telefon, ale tam si nech doporučit poskytovatelem ktereho si vybereš
astec (1823)|15.11.2009 14:48
Čoveče dík, koukám že se mi kus příspěvku ztratilo. Doplnil jsi mne
washek (6)|16.11.2009 11:13
[quote=|Mio|;314768]2.) Budeš potřebovat Wi-Fi router s režimem Client (třeba TP-Link WR543G) a příslušnou venkovni antenu s kabelem.

3.) budeš potřebovat VoIP branu pro ten telefon, ale tam si nech doporučit poskytovatelem ktereho si vybereš[/quote]

OK, ale je ta anténa(kabely) nutná(é), když jsem tak blízko vysílače? Noťas (co jsem ho měl půjčený) tu wifinu normálně detekoval a neměl žádný problém se přes ní připojit.

ad 3) poskytovatele si žádného nebudu vybírat. Dělám ve firmě, která je celá na IP telefonii a tak ty hovory budu směrovat přes jejich bránu.
|Mio| (1333)|16.11.2009 15:52
No, nejspis by to ten Wi-Fi router vzal i na prilozenou vsesmerovku, ale je tim se pak zbytecne zarusi dany kanal v okoli, pride mi rozumnejsi a ohleduplnejsi tam dat malou slabou levnou smerovku z venku. Taky se ti totiz muze stat ze ta zed zvlhne pri desti ci mlze a budes bez signalu.

Pokud pouzijes firemni VoIP tak pak potrebujes bud VoIP telefon nebo nejakou branu, to ti zas poradi vas ajtak ve firme.
washek (6)|17.11.2009 09:49
[quote=|Mio|;315236]No, nejspis by to ten Wi-Fi router vzal i na prilozenou vsesmerovku, ale je tim se pak zbytecne zarusi dany kanal v okoli, pride mi rozumnejsi a ohleduplnejsi tam dat malou slabou levnou smerovku z venku. Taky se ti totiz muze stat ze ta zed zvlhne pri desti ci mlze a budes bez signalu.

Pokud pouzijes firemni VoIP tak pak potrebujes bud VoIP telefon nebo nejakou branu, to ti zas poradi vas ajtak ve firme.[/quote]

Takže asi nakonec půjdu do mikrovln od 802.cz (wave standard) a budu na polovině paušálu co teď rvu těm vydřiduchům O2. VoIP brána mi bude stačit asi jen s jedním FXS portem. Mám sice 2 telefony, ale jako paralelku = jedno číslo (jeden v přízemí a druhý v patře). Jen teď nevím přesně jak se to všechno potom propojí. Nový poskytovatel připojení (802.cz) mi zprovozní jednu zásuvku RJ45. Splittery mohu zahodit, ale co dál? Mohu na tu zásuvku napojit svůj (stařičký) wifi router (DrayTek Wigor2500we) a na něho pak tu VoIP bránu (nechtěl bych o "domácí" wifi síť přijít)? Nebo budu muset jít do brány, která je zárověň i wifi routerem (jako např. Linksys WRP400-G2 nebo ZyXEL P-2302HWL-P1)?

PS: Myslím, že ideální volbou pro mne bude ASUS AX-112W. Není drahý a měl by umět vše, co budu potřebovat.