Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Wifi router do 800

Belbas (362)|15.11.2009 18:03
Zdravím potřeboval bych wifi router ke kterému by byl připojen stolní PC přes kabel a zatím jeden notebook (později třeba dva). Signál bude veden přes starší cihlový dům na vesnici, maximálně přes 5 zdí. Chtěl bych se tedy zeptat který bude "nej"? Pár kandidátů mám:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A ještě jedna otázka zvládne instalaci routeru i člověk "neodborník" ?
|Mio| (1333)|15.11.2009 20:09
Ty 741 pouzivam a jsou idealni..

Ale o 5ti zdech silne pochybuju to je nerealne nezavisle na pouzitem pristroji.
Belbas (362)|26.12.2009 18:54
Chtěl bych oživit toto vlákno. Router potřebuju co nejdříve... Takže chtěl bych se zeptat. Polopaticky: na baráku mám krabičku která chytá signál z kostela. Z krabičky vede kabl do PC. Jaký to je signál Wi-Fi ? a ještě když koupím wifi router abych napojil notebook s wifi a pc bez wifi, potřebuju k routeru ještě jeden UTP kabel ne? A ještě který z dříve jmenovaných bude mít nejdelší dosah ? a ještě má smysl více antén na routeru? to je zatím všechno. Předem Díky
kevin00 (10238)|26.12.2009 19:09
Doporučil bych Ti router [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. UTP kabel co máš nyní zapojen v PC, zapojíš do routeru a router s PC propojíš novým [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Víc antén na routeru by Ti mělo zajistit delší dosah a vyšší stabilitu signálu.
|Mio| (1333)|26.12.2009 20:38
Taky dobrej router, ale pozor, to neni cim vic prouzku tim vic adidas, vice anten ti nezajisti vetsi dosah, dalo by se souhlasit s vetsi stabilitou prenosu(nikoliv signalu).
Belbas (362)|26.12.2009 21:46
[quote=kevin00;330995]Doporučil bych Ti router [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. UTP kabel co máš nyní zapojen v PC, zapojíš do routeru a router s PC propojíš novým [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Víc antén na routeru by Ti mělo zajistit delší dosah a vyšší stabilitu signálu.[/quote]

Ten kabel křížený?
kevin00 (10238)|26.12.2009 21:51
[quote=|Mio|,331092]Taky dobrej router, ale pozor, to neni cim vic prouzku tim vic adidas, vice anten ti nezajisti vetsi dosah, dalo by se souhlasit s vetsi stabilitou prenosu(nikoliv signalu).[/quote]

Stabilita signálu = stabilita přenosu ? pokud je signál nestabilní a bude kolísat, bude Ti kolísat i přenosová rychlost a přenos bude nekvalitní

[quote=Belbas;331092]Ten kabel křížený?[/quote]

Ne, přímí. Dal jsem Ti na ně odkaz. Vyber si potřebný podle délky ;)

EDIT: Pokud nakupuješ v czc (nevím proč, mají dost vysoké ceny), tak si to akorát zadej u nich v e-shopu ;)
Belbas (362)|26.12.2009 21:56
[quote=kevin00;331095]Ne, přímí. Dal jsem Ti na ně odkaz. Vyber si potřebný podle délky ;)[/quote]

díky nevšiml sem si, nakupuju na czc...
EDIT: mám u nich účet a sbírám body :), už budu mít nějaký tričko... navíc to neplatím já takže je mi to celkem šumák :) jinak je to dražší asi o 30kč...
Belbas (362)|27.12.2009 09:20
Tak jsem trochu googlil a našel jsem pár ohlasů že TP-LINK není kvalitní značka, lepší je prý D-LINK nebo Asus. Je to tak?

EDIT:a ještě jak je to? notebook podporuje standard b/g, můžu mít router n ?
Belbas (362)|27.12.2009 12:21
Prosím dneska to potřebuju obědnat...
pas!k (3765)|27.12.2009 12:22
Pokud preferujes kvalitu mrkni po znacce linksys
Salamander (6177)|27.12.2009 12:34
[quote=Belbas;331194]Tak jsem trochu googlil a našel jsem pár ohlasů že TP-LINK není kvalitní značka, lepší je prý D-LINK nebo Asus. Je to tak?

EDIT:a ještě jak je to? notebook podporuje standard b/g, můžu mít router n ?[/quote]

No, taky jsem neco zaslechl, ale nakonec se mi libil a mam wi-fi router od tp-linku doma skoro pul roku a nemel jsem s nim jediny problem ... coz se neda rict o asusu a linksysu ktere jsem mel predtim :)
Takze moje zkusenosti s tp-linkem jsou zatim vynikajici :)

ano, muzes mit n router, ale musi zaroven podporovat i starsi standardy b/g, aby ti chodil s notebookem :)
Belbas (362)|27.12.2009 14:12
Tak jsem objednal ten TP-LINK s dvěma anténama. Díky za rady. Pak zpracuji nějakou recenzi...
kevin00 (10238)|27.12.2009 15:12
[quote=Belbas;331194]Tak jsem trochu googlil a našel jsem pár ohlasů že TP-LINK není kvalitní značka, lepší je prý D-LINK nebo Asus. Je to tak?[/quote]

S TP-Linky jsem neměl zatím problém. D-Linky jsem slyšel, že jsou velmi výborné na nastavení. Co se týká Asusu, tomu bych se vyhnul. Zrovna za přívětivé je nepovažuji (sám jeden vlastním).
|Mio| (1333)|27.12.2009 17:06
No, linksys je zbytecny priplatek za znacku a nejspis i kvalitu kterou ale nevyuzije, tedy presneji nepozna rozdil.
D-Link a jeho proslusly DI-524 i jine bych nepovazoval za kvalitni a ani rozhrani za uzivatelsky privetive. To ten TP-Link ma proti tomu genialne prehledny a uzivatelsky privetivejsi rozhrani, v zakladu lepsi antenu a brutalne dobre ceny. Krom toho jsem jich pouzil uz pres stovku a dlohodobe jsou bezproblemove a bezzavadove.

Kabel přímÝ, nekřížený. Sakrys naucte se cesky, kdyz jsem videl to !!přímí!! tak jsem z toho malem dostal infarkt.

Koupil jsi dobre, az ti prijde koukni se na webu TP-Linku na nejnovejsi firmware jestli uz ho tam mas, pripadne aktualizuj, pak teprve nastavuj.