Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SSID

The lachiM (39)|15.11.2009 21:17
Ahoj, nedávno jsem vás zde prosil o pomoc vybrat wifi router, kde jeden z mých požadavků byla možnost vypnutí SSID (https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/41156-pomozte-s-vyberem-wifi-routeru-prosim)

... narazil jsem krom článku, kde jsem se o SSID dozvěděl víc (a kde radili vypnutí) také na jednu diskuzi, že vypínat SSID je blbost...

...jak je to tedy? co si o tom myslíte vy?

...jak SSID přesně pracuje? (jde mi o to, kdybych ho vypnul, jestli mi notebook, který se k routeru bude denně připojovat, bude připojovat bez problému, nebo bude nějak dýl ten router vyhledávat, případně jestli můžou nastat jiné komplikace...)
xmarek (1676)|15.11.2009 21:55
Myslím si, že zde je tato problematika popsána vcelku dobře: http://cs.wikipedia.org/wiki/SSID
The lachiM (39)|15.11.2009 22:46
xmarek: jasně, SSID na wiki jsem četl, možná tam píšou, co to je, možná i trošku jak to pracuje, ale rozhodně tam není názor (a navíc neobjasňuje mojí otázku, jestli budou nějaké komplikace při připojení notebooku k routeru s vypnutým SSID - osobně si myslím, že ne, ale pro jistotu se ptám, za to nic nedám ;-) )
k založení tohohle vlákna mě přiměla tato diskuze https://www.svethardware.cz/jak-zapojime-sit-wifi-bez-tajemstvi/12953/diskuze, kde právě čtenáři kritizují vypínání SSID
Tosuja (107)|16.11.2009 10:25
Co je pro tebe "vypnuti SSID"? Myslis Ad-Hoc rezim, nebo skryte SSID v klasickem AP-klient rezimu?

Skryte SSID (tzn. AP ho nevysila, ale stale je nastavene a je potreba ke komunikaci AP-klient) podle mne neni potreba - za predpokladu, ze nastavis WPA2 + dostatecne dlouhy a nahodny klic/heslo. Kdyz si k tomu navic nastavis na AP povolene MAC adresy, bude to uplne v poradku.

Navic, kdyz budes vysilat SSID, bude se o tve siti vedet v tom smyslu, ze provozovatele okolnich AP nebudou mit tendenci okupovat kanal, na kterem evidentne uz nejaka jina wifi sit je.

Nejak mne proste nenapada duvod skryvat SSID.
Dojigiri (1629)|16.11.2009 11:48
Hackera skryti SSID nezastaví (např. NetStumbler zobrazí všechny sítě i bez SSID), jedině to možná zastaví nezkušeného uživatele v okolí, kterej by se pokoušel připojit ke tvojí síti (ale toho zastaví zase i nastavení i jednoduchýho zabezpečení a provozovat to bez zapezpečení předpokládám nechceš).

Naopak pokud skryješ na svým wifi routeru SSID, tak např. při pokusu připojit se z Windows tu síť neuvidíš a budeš muset zadat všechno ručně (včetně SSID), automatickej průvodce Windows nebude fungovat (protože síť neuvidí) - to platí pro první připojení (pokud si nastavíš automatický připojení, tak po nastavení už se samozřejmě bude připojovat i k síti se skrytým SSID).
The lachiM (39)|17.11.2009 18:17
Tosuja: Ad-Hoc mi nic neříká (taky se v tom moc nevyznám :-) ), ale z největší pravděpodobností u routerů, na které jsem koukal měli namysli pouze skrytí SSID

jinak děkuji všem, kteří mi odpovídali, vim, že skrývání není třeba (hodlám rozhodně používat jak MAC filter tak i WPA2)