Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Home - nekompatibilita instalaci zakl. verze a SP 2

Poooool (6)|21.11.2009 21:24
Ahoj,
na svem PC jsem mel puvodni instalaci XP Home edition, predpokladam uplne zakladni verze, nekdy z roku raz dva. Pokud jsem neco doinstalovaval, tak to vzdy stacilo, SP1, SP2 i SP3 se upgradovaly postupne pres Windows update. Kdyz jsem pak potreboval PC komplet preinstalovat, pouzil jsem po formatu zase CD se zakladni verzi, ta ale umoznuje alokovat instalaci pouze do svazku o max velikosti asi 130GB. Ja v tu dobu mel rozdeleny disk na dva partitiony, prave jako C: ...asi 80GB a X: ...asi 240 GB ...nevsiml jsem si, ze mi instalaci nabizi do "noveho" svazku C: o velikosti max 130 GB a instalaci jsem spustil.

Disk 320Gb ted v BIOSU videt je jako 320GB, pri nacteni v jinym compu ale je videt pouze 130GB (ten svazek), protoze ale udajne existuje nejaka nekompatibilita mezi temi instalacemi, dela to potize i pri pokusech zachranit puvodni data z puvodniho X: disku, protoze se rozhodily alokacni tabulky s adresama ci co (jsem jen bezny uzivatel amater).

Dotaz o fora zni, da se nejak vratit stav pred formatem a instalaci toho svazku? Neco jako partition recovery? Adresace by se vratila do puvodniho stavu, data by slo z vetsi casti snadneji zachranit a ja bych pak konecne mohl v klidu zit s novou instalaci, kterou jsem sehnal....a novym diskem, ktery jsem koupil. Ted mi uz jde jen o data z toho stareho, timhle hloupym zpusobem havarovaneho, disku.

Diky

Poooool
Dojigiri (1629)|22.11.2009 14:24
Zkus na tom disku spustit program TestDisk, jestli ty starý partition najde (je možná šance obnovit tu druhou).