Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Geforce 7600 GT AGP Přetaktování

chello (3)|1.2.2007 21:41
cau je pravda ze kdys zvecis napětí u te grafiky tak muzes nataktovat víc jádro dik za dopověd
P@pi (1519)|1.2.2007 21:46
Mno nějaká úprava toho příspěvku by bodla, alespoň jste mohl zkusit čárky, tečky a velká písmena :D.

Ano, pokud zvednete napětí na jádře, potom lze jádro více přetaktovat. Toto obecně platí u všech PC komponent. Vyšší napětí = vyšší dosažená frekvence = nižší životnost = vysoká šance ztráty záruky.

Stejné je to s pamětmi na grafické kartě, pokud jim "přikrmíte" napětí, lze jim více zvednout frekvenci.
boboco (1987)|1.2.2007 21:53
No, pokud zvedneš napětí jádra, moximální takty se posunou nahoru podobně jako je tomu například u procesoru. Ovšem pozor! Zvedá se teplota čipu, klesá stabilita a vyšší naětí může čip grafiky nenávratně poškodit!!! Do takovýchto operací bych Ti nedoporučoval se pouštět, pokud nejsi v této problematice opravdu zběhlý!

Apropó, pokud tu mluvíš o zvedntí napětí AGPčka, to Ti v taktování nepomůže a grafiku můžeš opět poškodit nebo zničit.
chello (3)|5.2.2007 19:37
to nehrozi mam to chlazeny zalmanem VF700-Cu max 43 C a mali vjetrak na prevodniku na grafice
SmartMole (297)|5.2.2007 20:19
A můžete mi vysvětlit kde a jak to napětí chcete zvýšit? :-)
boboco (1987)|5.2.2007 20:29
[quote=SmartMole]A můžete mi vysvětlit kde a jak to napětí chcete zvýšit? :-)[/quote]
Zřejmě úpravou BIOSu, ale opravdu bych nedoporučoval pouštět se do toho každému...
wizaard (913)|5.2.2007 20:41
[QUOTE=chello]to nehrozi mam to chlazeny zalmanem VF700-Cu max 43 C a mali vjetrak na prevodniku na grafice[/QUOTE]
Pak už je to jenom na Tobě a Tvém odhadu onoho napětí. Každopádně ani já bych nedoporučoval se do toho pouštět. Navíc si nemyslím, že to má u grafické karty nějaký smysl.
Grosi (2)|4.3.2007 16:54
tu se to resi :)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]