Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hledám ... najdu ?

s0vet (29)|23.11.2009 00:56
Ahoj,

již dlouhou dobu hledám router, který by odpovídal mým požadavkům, ale asi se nic takového nevyrábí.

8 gbit portů
usb print server
wifi stačí g

Nevíte někdo o něčem ?
pas!k (3765)|23.11.2009 07:19
O zadnem takovem zarizeni nevim kazdopadne by bylo asi dost drahe .. a nevidim v tom ani moc smysl .. pokud potrebujes rychlost v ramci lokalni site kup 8 port gigovej switch ten ti zajisti dostatecnou rychlost mezi stanicemi ktere pres nej budou pripojeny (samozrejme pokud budou mit gigove sitovky ale to uz dnes ma temer vse ale u notebooku to napriklad nebyva pravidlo) a za ten switch hod jakykoliv router .. smerem ven je gigova rychlost imho zbytecnost pokud nesedis na nejake opravdu rychle lince :) a kdyby na propojeni se switchem ti staci 4 port gb router.
s0vet (29)|23.11.2009 07:48
Doufal jsem právě, že by to šlo všechno spláchnout jedním zařízením. Možná se budu muset uskromnit a nakonec použít pouze 4portový gb router.
pas!k (3765)|23.11.2009 08:16
[quote=s0vet;318549]Možná se budu muset uskromnit a nakonec použít pouze 4portový gb router.[/quote]

Myslim si ze je to rozumnejsi reseni .. co se tyce tech gigovejch routeru mrkni treba sem http://www.linksys-cisco.cz S linksysem urcite nespalnes vedle :thumb

BTW kolik te zarizeni doma mas?
s0vet (29)|23.11.2009 12:15
Máme doma 4 PC stabilně + 1-2 připojuji kvůli instalaci windows, zálohování dat kamarádům atd. V podstatě by mi stačil i pětiportový gigabitový router, ale nejsem si jistý, jestli se něco takového dělá. Vím, že 5portový 100mbit jsem někde viděl.


Mám na LANky 24-portový gigabit full management switch do racku a nejak jsem se rozmlsal gigabitem.
pas!k (3765)|23.11.2009 12:20
[quote=s0vet;318602]

Mám na LANky 24-portový gigabit full management switch do racku a nejak jsem se rozmlsal gigabitem.[/quote]

Chapu :) Hlavne pokud emzi kompy potrebujes pretahnout nejaky dvd nebo cokoliv jineho je to znat :)
s0vet (29)|23.11.2009 13:09
Nejvíc to cítím při standartní situaci - kamarád donese PC, že je prý zavirované, jestli nemůžu reinstallnout windows. Samozřejmně, má tam při nejlepším 80gb dat, které chce zálohovat :mistake