Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: více pc v internetu

Neregistrovaný (0)|24.11.2009 19:15
Jméno tazatele: Návštěvník

Znění dotazu:
Mám adsl router. (je tam switch nebo co to je - je to nějaké kombinované řešení či co)

Mám do první LAN zdířky připojen svůj pc a do 2 LAN chci připojit bráchuv pc.
Je možné ale někde nastavit aby mohl brácha využít jen třeba 30% z celkové rychlosti internetu a né víc?
Chápete co myslím? Aby muj pc připojený přes první LAN přípojku jel 100% rychlostí ale bráchuv pc jel jen 30%.
Jde o to, aby mi nemohl spomalovat připojení k internetu na mém pc.
Jde to?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
astec (1823)|24.11.2009 19:18
[quote=Neregistrovaný;319286] Jméno tazatele: Návštěvník

Znění dotazu:
Mám adsl router. (je tam switch nebo co to je - je to nějaké kombinované řešení či co)

Mám do první LAN zdířky připojen svůj pc a do 2 LAN chci připojit bráchuv pc.
Je možné ale někde nastavit aby mohl brácha využít jen třeba 30% z celkové rychlosti internetu a né víc?
Chápete co myslím? Aby muj pc připojený přes první LAN přípojku jel 100% rychlostí ale bráchuv pc jel jen 30%.
Jde o to, aby mi nemohl spomalovat připojení k internetu na mém pc.
Jde to?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/quote]

Ne nelze bez sofistikovanějího řešení
hl.hl (1387)|24.11.2009 19:33
Co je to presne za router? U nekterych se to da nastavit primo v routeru.
odb (505)|24.11.2009 20:37
[quote=hl.hl;319300]Co je to presne za router? U nekterych se to da nastavit primo v routeru.[/quote]

presne tak, u niektorych sa to da nastavit. Chce to poznat presny model tvojho routra.
EditorPO (2819)|24.11.2009 21:05
No to som fakt zvedavy, u tychto SOHO routrov asi nic take nenastavite. Nemylte si to s MBM.
astec (1823)|24.11.2009 21:40
Jmenujte konkretne jeden ADSL router, kteý toto dokáže a je běžně dostupný.
hl.hl (1387)|24.11.2009 23:23
[quote=astec;319389]Jmenujte konkretne jeden ADSL router, kteý toto dokáže a je běžně dostupný.[/quote]

Asus WL-600g ? Nebo myslite, ze jeho Bandwidth Management nebude presne to co autor potrebuje? Protoze treba veta "Jde o to, aby mi nemohl spomalovat připojení k internetu na mém pc." nedava podle me az tak smysl. Bud totiz chce aby bracha nespomaloval jeho internet, coz znamena ze kdyz on bude vytezovat linku na 100% a v tu chvilku si bratr ani neskrtne. A nebo spis myslel to, ze bratr vytizi linku maximalne na 30% a v tu chvilku autorovi zustane 70% rychlosti. Pokud je to takto, tak myslim, ze ten Asus toto umi. Viz treba popis k Asus WL-500g ale predpokladam, ze 600 bude fungovat stejne: Bandwidth Management quick guide(English)_2004.12.10.pdf
EditorPO (2819)|25.11.2009 00:19
Tu je popis "managementu" u WL-600g. Nie je to pravy bandwidth management. Je to len nejak prioritizacia sluzieb.
http://www.xbitlabs.com/articles/networking/display/asus-wl600g_11.html

WL-500g to nema vobec
http://www.xbitlabs.com/articles/networking/display/asus-wl500g.html

WL-500g vo verzii Premium ma BM :), ale to je skor hracka. Keby mal fakt stihat robit kvalitny BM, tak by asi nestihal ine veci. To uz nehovorim o tom, ze firmware pre tieto routre je otrasne. Kto sa v tom vyzna, tak prepaluje OpenWRT, pripadne firmware od Olega.

// mimochodom, link od hl.hl smeruje na Olegove forum, ale to nie je oficialita, takze sa neda pausalne hovorit, ze tieto routre podporuju BM a pliest tym uzivatelom hlavy. To sa mozme bavit my znali medzi sebou, ale nie s uzivatelmi, co o tom nemaju ani paru :)
astec (1823)|25.11.2009 21:09
[quote=EditorPO;319455]Tu je popis "managementu" u WL-600g. Nie je to pravy bandwidth management. Je to len nejak prioritizacia sluzieb.
http://www.xbitlabs.com/articles/networking/display/asus-wl600g_11.html

WL-500g to nema vobec
http://www.xbitlabs.com/articles/networking/display/asus-wl500g.html

WL-500g vo verzii Premium ma BM :), ale to je skor hracka. Keby mal fakt stihat robit kvalitny BM, tak by asi nestihal ine veci. To uz nehovorim o tom, ze firmware pre tieto routre je otrasne. Kto sa v tom vyzna, tak prepaluje OpenWRT, pripadne firmware od Olega.

// mimochodom, link od hl.hl smeruje na Olegove forum, ale to nie je oficialita, takze sa neda pausalne hovorit, ze tieto routre podporuju BM a pliest tym uzivatelom hlavy. To sa mozme bavit my znali medzi sebou, ale nie s uzivatelmi, co o tom nemaju ani paru :)
[/quote]

Jen bych doplnil, že tyto zařízení nejsou vhodné pro dlohodobé používání. Jsou s ním jen a jen problémy. Pokud skutečně je nutné dělit pásmo, tak mašinku co umí QOS, čili něco na bázi linuxu, nebo mikrotik.