Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Obrazovka se nezapne - no signal

Neregistrovaný (0)|26.11.2009 00:32
Jméno tazatele: Honza

Znění dotazu:
Hojte mám takový problém a už si vůbec nevím rady - přítelkyni z ničeho nic přestal jit PC při zapnutí problikne akorat no signal a jinak cerna obrazovka (proste se nezapne obrazovka) prvni jsem si myslel že by mohlo byt něco s grafikou (PCIe) tak jsem ji zkusil ve svem PC a jela. Tak jsem si rikal ze by to mohlo byt deskou ,tak jsem vzal svou grafiku a zkusil ji dát do jejího PC - její PC s mou grafikou jede normálně. při vrácení její staré grafiky,pročištění, napevno uchycení prostě to v jejim PC nejede. Jeste sem se dival do BIOSU a primárně je nastavena externí grafika jinak na integrovanou grafiku na desce jejiho PC jede vše. Vubec netuším kde je zakopany pes.Předem díky za rady.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
pas!k (3765)|26.11.2009 06:06
V prvni rade bys mel napsat o jakou sestavu a jakou grafiku se jedna .. jako prvni pokus bych udelal to .. ze z toho tveho pc bych vzal zdroj a hodil ho do pc tve pritelkyne a zkusil to s tou grafikou nahodit .. jo a znacku a model zdroje sem take napis ..
petr.svec (320)|26.11.2009 06:35
ad0) počítač jako takový najede... když podrtžíš klávesu do biosu, skočí tam?

ad1) integorovaná grafika je vypnutá? zkoušel jsi všechny výstupy od vga, dvi i display port... všechny jsou mrtvé?

ad2) pokud jsi dával grafiku do druhého pc... použil jsi i stejný kabel pro připojení k monitoru? nebo druhý... pak by problém mohl být v kabelu
Neregistrovaný (0)|26.11.2009 11:37
ad0 ne neskočí alespoň to neuvidím protože už v tu dobu monitor nereaguje .

ad1 jasne zkousel jsem vsechny vystupy (displey port nemame) - v tom BIOSU je nastaveno, aby se přednostně spouštěla externi grafika (nevim jestli je tam volba vypni přimo integrovanou na desce) Jeji PC na tu integrovanou akorat jede. Na externi pouze na moji grafiku.

ad2 Rekl bych ze v kablech nemuze byt problem jelikoz kdyz dam jeji grafiku do meho PC tak mi vse na mem monitoru mych kablech jede OK ,kdyz vezmu svoji grafiku do jejiho PC tak na jenim Pc jejich kablech a jejim monitoru jede taky vse ok.

ad3 nazvy vsech komponent dodam co nejdrive