Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

upgrade na Windows7

camger (52)|28.11.2009 23:23
Dobrý den, mám asi před 3/4 rokem dovezený notebook z USA. Notebook již měl předinstalovanou OM verzi windows vista home premium 64bit US. Z jistých důvodu potřebuji do notebooku dostat legální verzi Windows 7 profesionál. Jak to provést co nejlevnějším způsobem? Jde zakoupit upgrade, nebo budu muset pořídit novou licenci?
kevin00 (10238)|29.11.2009 05:58
Nestačilo by Ti stávající Win Vista počeštit ? Návod na počeštění najdeš [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
elpsycho (1602)|29.11.2009 06:59
Kevine to co odkazuješ je OEM která samostatně koupená legální nebude, viz poznámka u produktu. Jeho situaci by řešil upgrade [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ale je to taky jen Premium. Cena upgrade na Professional už je pak skoro stejná jako u normální krabicové verze [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
camger (52)|29.11.2009 11:53
Ne, o češtinu mi nejde, tu sem i doinstalovat vzládnul. Mě jde o verzi Profesionál, s windows 7 home premium bych měl stejný problém jako teť.
v podmínkách této OM verze: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je že tu verzi můžu využít pouze při koupi nevého počítače nebo..... Ale v mém případě by to použít nešlo?

Takže pokud toto nejde dalěí nejlevnější možnost je upgrade? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo koupit systém samostatně: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
matyyy (2527)|29.11.2009 12:13
nepřemýšlel jsi nad nákupem v zahraničí na amazonu je upgrade na w7p za 170$
camger (52)|29.11.2009 13:04
[quote=matyyy;321233]nepřemýšlel jsi nad nákupem v zahraničí na amazonu je upgrade na w7p za 170$[/quote]

I kdybych to měl potom koupit v zahraničí tak mě napřed zajmá jak je to s tou OM licencí....
kevin00 (10238)|29.11.2009 13:12
Osobně bych zakoupil OEM verzi. Je tam sice napsáno, že je pro "sestavovatele", ale IMHO kdo přijede kontrolovat, zda-li jsi PC stavěl či nikoliv ? Aktivovat a registrovat půjde kopie Win bez problémů.
matyyy (2527)|29.11.2009 13:14
[quote=camger;321256]I kdybych to měl potom koupit v zahraničí tak mě napřed zajmá jak je to s tou OM licencí....[/quote]
OEM licence jde koupit buď s novým pc nebo s kompletem komponentů(základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení) vše na jednom papíře

u visty existovala GGK verze která se dala koupit samostaně ale u sedmiček není
camger (52)|29.11.2009 13:28
[quote=matyyy;321259]OEM licence jde koupit buď s novým pc nebo s kompletem komponentů(základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení) vše na jednom papíře

u visty existovala GGK verze která se dala koupit samostaně ale u sedmiček není[/quote]

a to mi jako neprodaj v obchodě? Nebo jak to hlídaj abych to nemohl dát už na starej comp?